Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Po zarejestrowaniu mam dostęp do danych innej osoby


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Po zarejestrowaniu mam dostęp do danych innej osoby

Czy w ramach AMA zademonstrujecie sposób rejestracji konta?

W zeszłym tygodniu przy rejestracji swojego numeru konta z mailem, otrzymałem dostęp do numeru całkowicie innej osoby. 

[Usunięcie konta które miało zakończyć się w niedzielę nadal jest aktywne, więc anulowałem zgłoszenie, konsultant doradza że zamknięcie konta może trwać nawet 10dni zamiast tego co widać w systemie. 

Przez cały ten okres mam dostęp do poufnych danych bilingów itp itd (pełna funkcjonalność konta mój orange dla innej osoby) 
Niestety ale obawiam się o bezpieczeństwo swoich danych jeżeli taki jest sposób postępowania w orange w przypadku naruszenia tajemnicy danych. 

________________
* Wydzielono z tematu Wszystko o AMA 🙂 – moderator Kinga

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Po zarejestrowaniu mam dostęp do danych innej osoby

Tutaj na infolinii trzeba zgłosić tzw incydent bezpieczeństwa. Usunięcie konta może wcale nie rozwiązać problemu. Sugerowałbym ponowny kontakt z infolinią lub czatem.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Po zarejestrowaniu mam dostęp do danych innej osoby

Zgłaszałem to już 3 razy. Za kazdym razem jedyne co to można usunąc konto i czekać... a przez ten czas korzystać z dobrodziejstw ujawnienia danych osobowych innej osoby. 

proszę wybaczyć ale zgłosiłem to już kilka razy, zero natychmiastowej reakcji - a gdybym dane ujawnił to orange miałoby naprawdę ciepło jakby tamta osoba się dowiedziała. 

Piszesz jakby to była normalna sprawa... 

wybacz ale nie chcę aby moje dane ktoś poznać, moje usługi, moje bilingi, a tym bardziej brał dodatkowe usługi na moje konto bo mam teraz taką możliwość. 

Chyba orange mocno nawala pod względem ochrony danych osobowych w tym reagowania jak już się dowie że do takiego wycieku / błędu u nich dosżło. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Po zarejestrowaniu mam dostęp do danych innej osoby

Czy na pewno zgłoszenie było jak incydent bezpieczeństwa?

Ja bym napisał do inspektora ochrony danych w Orange na inspektorochronydanych@orange.com


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Po zarejestrowaniu mam dostęp do danych innej osoby

Uważam że konsultant powinien wiedzieć gdzie ma takie rzeczy zgłosić podczas rejestracji danych a nie uzytkownik dzwoniący / piszący do orange. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Po zarejestrowaniu mam dostęp do danych innej osoby

Wydaje mi się, że źle skierowano pierwsze zgłoszenie a potem każdy następny powtarza to samo. Dżumy cholerą się nie leczy 🤷🏻


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Po zarejestrowaniu mam dostęp do danych innej osoby

@aju miałem identyczną sytuację. Po założeniu konta na swój adres e-mail, dostałem dostęp do konta osoby, której w ogóle nie znam. Sprawę pomogła mi załatwić @Aśka_M. Usuniecie konta będzie się wiązało z usunięciem konta tego klienta, do którego masz obecnie dostęp, ale ta osoba już niestety nie ma nawet w tej chwili dostępu do swojego konta. Należy oba konta usunąć i Ty jak i ta osoba musicie na nowo założyć konta po usunięciu.

Zagmatwana sprawa.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Po zarejestrowaniu mam dostęp do danych innej osoby

Czyli Orange nie uczy się wcale na błędach. 

Pomijając że dostęp na takie zgłoszenie powinni zablokować od kopa to oni nie wiem co myślą. 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Po zarejestrowaniu mam dostęp do danych innej osoby

Numery na kartę czy na abonament?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Po zarejestrowaniu mam dostęp do danych innej osoby

Mój jest na kartę natomiast tamta osoba ma telefon i internet na abonament.