Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konsultanci aktywni Orange - tzw. "door to door" - brak możliwości weryfikacji na infolinii.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Konsultanci aktywni Orange - tzw. "door to door" - brak możliwości weryfikacji na infolinii.

Witam,

Wczoraj byli u mnie konsultanci z Orange. Przynajmniej tak się przedstawiali. Wyglądali na wiarygodnych i dużo zebrali podpisów w mojej miejscowości. Chodzi o zamówienie usługi Światłowodu. Dzwoniłem na infolinię i poinformowali mnie, że to niby jest umowa, ale tam nie było ani słowa o umowie, tylko o zamówieniu. Dodatkowo jedna konsultantka mówiła tak, druga inaczej, ale dokładnie nie mogłem zweryfikować pracownika, gdyż nie chciała usłyszeć ode mnie numeru PESEL'u tegoż pracownika, weryfikacja przebiegła tylko po imieniu i nazwisko, a przecież takich ludzi może być sporo w Polsce, PESEL byłby lepszy. Facet wyglądał na uczciwego bo pozwolił zrobić zdjęcia pełnomocnictwa, indentyfikatora Orange oraz pokazał mi swój dowód osobisty.

Dziwna jest praktyka Orange bo takich pracowników powinno się weryfikować na infolinii. Powinniście to jakoś poprawić bo sporo ludzi takich jak ja ma pewne obawy. A może tutaj na forum jest ktoś z Orange, który mi to wyjaśni. Jak takiego konsultanta się weryfikuje? W sumie już za późno bo podałem mu dane, ale jakby było coś nie tak to może można to odkręcić? Gość miał oczywiście upoważnienia z Orange, dokładnie czytałem pełnomocnictwo. Pytanie tylko czy w dzisiejszych czasach nie da się takiego dokumentu sfabrykować.

Proszę o pomoc pracowników Orange. Może ktoś coś wie.

Pozdrawiam,
Pioter

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Konsultanci aktywni Orange - tzw. "door to door" - brak możliwości weryfikacji na infolin

@Piotrek94  spisywali zamowienia na konkretna usluge ktora chesz zamowic. umowe pewnie podpiszesz gdy monter przyjdzie na instalacje albo kurier przywiezie (jak urządzenie jakies dobierales).

a czy idac do salonu czy dzwoniac na infolinie jestes w 100% procentach pewny z kim rozmawiasz?
pytasz o identyfikator?
sie dziwie ze chłop dał Ci zrobić zdjecie pełnomocnictwa  😋

skoro na infolinii potwierdzili Ci ze to pracownik orange nie masz co sie obawiac

tu masz jedno z narzedzi do sprawdzenia czlowieka https://www.orange.pl/view/identity 



Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Konsultanci aktywni Orange - tzw. "door to door" - brak możliwości weryfikacji na infolin

Skoro dany pracownik przedstawił Ci komplet dokumentów no to inaczej go nie zweryfikujesz.

 

Orange zapewne ma umowę z jakąś firmą zewnętrzną.

 

Konsultant na infolinii nie może mieć takiej wiedzy kto do Ciebie przyjdzie.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Konsultanci aktywni Orange - tzw. "door to door" - brak możliwości weryfikacji na infolin

@Piotrek94  spisywali zamowienia na konkretna usluge ktora chesz zamowic. umowe pewnie podpiszesz gdy monter przyjdzie na instalacje albo kurier przywiezie (jak urządzenie jakies dobierales).

a czy idac do salonu czy dzwoniac na infolinie jestes w 100% procentach pewny z kim rozmawiasz?
pytasz o identyfikator?
sie dziwie ze chłop dał Ci zrobić zdjecie pełnomocnictwa  😋

skoro na infolinii potwierdzili Ci ze to pracownik orange nie masz co sie obawiac

tu masz jedno z narzedzi do sprawdzenia czlowieka https://www.orange.pl/view/identity 




Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Konsultanci aktywni Orange - tzw. "door to door" - brak możliwości weryfikacji na infolin

Numer PESEL nadal w Polsce jest traktowany jako informacja weryfikacyjna np. po stronie banków i różnego rodzaju instytucji, pomimo że nie powinno tak być.

Z tego też powodu, Orange ani żaden inny operator nie będzie weryfikować swoich pracowników na podstawie tych danych. Informacje o numerze PESEL są informacjami dostępnymi wyłącznie dla pracodawcy i nie powinny być udostępniane innym pracowników, a co za tym idzie, pracownik na infolinii nawet nie mógłby w ten sposób zweryfikować pracownika.

 

Weryfikowane mogą być imię, nazwisko, czasami lokalizacja, stanowisko czy numer służbowy.

 

Co do odkręcenia, wszystko się da odkręcić - zależnie od sytuacji. Gdybyś podpisał jakąś umowę u domokrążcy zawsze masz 14 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny (jako osoba prywatna). Po tym czasie pozostaje kwestia reklamacji gdyby coś sie nie zgadzała.

 

Natomiast generalnie podawanie danych osobowych domokrążcy czy sprzedawcy telefonicznemu, który do Ciebie dzwoni nigdy nie jest w 100% bezpieczne. Wynika to bezpośrednio z tego, że jak oszustowi będzie zależało, to będzie w stanie podszyć się idealnie, tak by został potwierdzony przez inne kanały.

Najbezpieczniej moim zdaniem jest zawrzeć umowę przez internet (samodzielnie na prawdziwej stronie operatora), względnie samemu dzwoniąc na numer podany na stronie danego operatora (w wypadku Orange to 801 234 567, 510 100 100 lub 510 600 600) lub udając się do placówki danego operatora (tu należy pamiętać, że traci się prawo do odstąpienia).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Konsultanci aktywni Orange - tzw. "door to door" - brak możliwości weryfikacji na infolin

@Jarek  delikatnie chcę zwrócić Twoją uwagę, że zdanie "(samodzielnie na prawdziwej stronie operatora)" powinieneś podeprzeć informacją jak zweryfikować "prawdziwość" strony operatora. Nie raz można spotkać się z informacją, że są fałszywe, a wyglądające jak autentyczne strony bankowe, czy "rządowe", maile jakoby pochodzące od osób albo firm ważnych, znanych, a de facto służące wyłudzeniu danych.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Konsultanci aktywni Orange - tzw. "door to door" - brak możliwości weryfikacji na infolin

Nie rozumiem po co ta cała dyskusja i wymyślanie nowych historii? 

 

Człowiek na infolinii zweryfikowany i tyle A jeżeli komuś to za mało to niech nie podejmuje się tematu i nie załatwia sprawy z d2d.

 

Chcesz iść do salonu to idź. Chociaż poczekaj....

W sumie to salon przyjdzie do Ciebie bo też "klamkuje" 😂😂😂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Konsultanci aktywni Orange - tzw. "door to door" - brak możliwości weryfikacji na infolin

Bardzo dziękuję. Skorzystałem ze strony i weryfikacja pozytywna, więc mogę spać spokojnie. Dzisiaj była druga ekipa i mam już światłowód w budynku, teraz kolej już na technika, etap ostateczny 😉

Szkoda, że konsultant z Orange nie znał tej strony --> https://www.orange.pl/view/identity 
Nie musiałbym dzwonić na infolinię 😉

Oczywiście oznaczyłem temat jako rozwiązany, najlepsza odpowiedź wybrana. Jeszce raz dzięki!