Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Karta SIM z czasów IDEA a LTE


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Karta SIM z czasów IDEA a LTE

Poniższy wpis proszę traktować jako pewną ciekawostkę, która potwierdza pewną nieścisłość.

Od czasu do czasu pojawia się pytanie o wymianę starej karty SIM z czasów IDEI na nową, którą można włożyć do smartfona (czyli o nano/micro sim) i cieszyć się z LTE. Ponieważ też mam jeszcze takie karty, a jako że mam dostęp do urządzenia na karty mini SIM z obsługą LTE, to postanowiłem sprawdzić jak to jest. Karta pochodzi z okolic 2003, wg konta mój orange obsługuje LTE

rsz_2image.jpg

Usługi na kartę.jpg

 

Kartę włożyłem do routera i przełączyłem do obsługi tylko LTE

Screenshot_20210411-222325.png

router rozpoczął proces łączenia...

Screenshot_20210411-222309.png

 

i jak można było przypuszczać nie udało mu się połączyć.

 

Screenshot_20210411-222517.png

 

Gdy zostawię na automatycznych ustawieniach sieci, sprzęt bez problemu łączy się po 3G i to nawet na 2100 (Warszawa).

Jak widać karta jest stara więc wymianą załatwi się 2 rzeczy: nano sim i LTE.

Co do opłat to jak już było to poruszone, operator wysyła od czasu do czasu smsy z zachętą do BEZPŁATNEJ wymiany takich kart na nowe z obsługą LTE (też takie dostaję).

Myślę, że można by wyłączyć informację o obsłudze LTE na stronie, bo to tylko może wprowadzić troszkę zamieszania.

3 ODPOW. 3

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Karta SIM z czasów IDEA a LTE

ja bym takiej karty nie wymieniał. Obecnie to jest rarytas i kawał historii telekomunikacji.

Zachowaj dla potomnych a kiedyś Twój wnuczek sobie rolls-royca za nią kupi 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Karta SIM z czasów IDEA a LTE

@pablus wymiana nie musi oznaczać oddania starej karty SIM. W swojej kolekcji też takie posiadam, ale niestety już nie aktywne

 

@spiro jeśli byś wymieniał, to warto zamieścić informacje, jak przebiegła wymiana.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Karta SIM z czasów IDEA a LTE

Te stare karty są używane przez starsze osoby w telefonach z klawiaturą. Na razie nie ma potrzeby wymiany.