Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak zapobiec sprzedawaniu danych osobistych przez Orange.

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Jak zapobiec sprzedawaniu danych osobistych przez Orange.

► Temat został przeniesiony z kategorii O społeczności (etykieta: zasady) - Moderator Wiktor ◄

 

Non stop wadzwaniaja jakies firmy z chorymi ofertami. Na pytanie, z kad maja moj numer?

Co po niektorzy mowili, ze od operatora sieci komorkowej.

Komu w Orange zglosic, zeby moje dane osobiste nikomu nie sprzedawali?

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Jak zapobiec sprzedawaniu danych osobistych przez Orange.


@zdzislaw1napisał(-a)

Non stop wadzwaniaja jakies firmy z chorymi ofertami. Na pytanie, z kad maja moj numer?

Co po niektorzy mowili, ze od operatora sieci komorkowej.

Komu w Orange zglosic, zeby moje dane osobiste nikomu nie sprzedawali?

Pozdrawiam


Czy nie zdarzyło Ci się podawać numeru telefonu np. podczas rejestracji w przychodni zdrowia, lub w innych instytucjach użyteczności publicznych?

@zdzislaw1moim błędem było podanie numeru sąsiadce która to bez konsultacji zemną przekazała mój numer ( niby w dobrej wierze ) firmie od odkurzaczy 🙂 ( podobno naprawiają kręgosłupy )

Mam jeszcze jeden numer który służy wyłącznie domownikom, i na ten numer nigdy nie dzwonił nikt z żadnymi nękającymi zaproszeniami. Czyli reasumując - Orange nie ma z tym nic wspólnego. Moja rada - blokować te numery na zawsze.

Pozdrawiam...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak zapobiec sprzedawaniu danych osobistych przez Orange.

Sprawdź na mój Orange lub bok jakie masz wyrażone zgody.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Jak zapobiec sprzedawaniu danych osobistych przez Orange.

@zdzislaw1 mozesz nawet do samego prezesa pisac a i tak znajdzie sie ktos kto sprzeda baze.
@Piotrekk85 mozesz sobie sprawdzac zgody i nawet moga byc na nie ale co to zmieni?


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Jak zapobiec sprzedawaniu danych osobistych przez Orange.

@s_a_t_a_n, posiadasz jakieś dowody na poparcie tych słów? Podana przez Piotrekk85 droga jest poprawna.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Jak zapobiec sprzedawaniu danych osobistych przez Orange.

@Wojcieszko  to chcesz mi powiedziec ze orange wspolpracuje  z firmami ktore np zapraszaja na pokazy garnków, odkurzaczy itp? 
skoro mam zaznaczone zgody na nie to dlaczego do mnie dzwonia?

 

jakie chcesz dowody?
a jaki to problem wygenerowac baze i opchnąć ja?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Jak zapobiec sprzedawaniu danych osobistych przez Orange.


@zdzislaw1napisał(-a)

Non stop wadzwaniaja jakies firmy z chorymi ofertami. Na pytanie, z kad maja moj numer?

Co po niektorzy mowili, ze od operatora sieci komorkowej.

Komu w Orange zglosic, zeby moje dane osobiste nikomu nie sprzedawali?

Pozdrawiam


Czy nie zdarzyło Ci się podawać numeru telefonu np. podczas rejestracji w przychodni zdrowia, lub w innych instytucjach użyteczności publicznych?

@zdzislaw1moim błędem było podanie numeru sąsiadce która to bez konsultacji zemną przekazała mój numer ( niby w dobrej wierze ) firmie od odkurzaczy 🙂 ( podobno naprawiają kręgosłupy )

Mam jeszcze jeden numer który służy wyłącznie domownikom, i na ten numer nigdy nie dzwonił nikt z żadnymi nękającymi zaproszeniami. Czyli reasumując - Orange nie ma z tym nic wspólnego. Moja rada - blokować te numery na zawsze.

Pozdrawiam...


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Jak zapobiec sprzedawaniu danych osobistych przez Orange.

@wscieklaewkato odpowiedz mi jak to jest ze jak obdzwaniaja "odkurzacze" to walą po grupie klientow z konkretnego rejonu. chyba nie wierzysz w bajki ze Twoj numer wylosowal komputer 🙂
do mnie tez nie dzwonili przez dluzszy czas, niestety teraz co jakis czas   mecza mnie

reasumujac -"odkurzacze " kupuja bazy i dzwonia. a od kogo kupuja? to juz sama  pomysl  🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak zapobiec sprzedawaniu danych osobistych przez Orange.

Po wprowadzeniu RODO jest w Orange nowa zgoda na kontakt id "partnerów Orange". Niektóre z firm są o niskiej reputacji.

Ponadto też jest wiele apek na snartfony np z pogodą co przesyłają kontakty na serwer firmy. Wtedy wszystkie numery z listy są spamowane telemarketingiem.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Jak zapobiec sprzedawaniu danych osobistych przez Orange.


@s_a_t_a_nnapisał(-a)

@wscieklaewkato odpowiedz mi jak to jest ze jak obdzwaniaja "odkurzacze" to walą po grupie klientow z konkretnego rejonu. chyba nie wierzysz w bajki ze Twoj numer wylosowal komputer 🙂
do mnie tez nie dzwonili przez dluzszy czas, niestety teraz co jakis czas   mecza mnie

reasumujac -"odkurzacze " kupuja bazy i dzwonia. a od kogo kupuja? to juz sama  pomysl  🙂


 @s_a_t_a_n   już wcześniej nadmieniłam, że udostępniamy numery telefonów w różnych instytucjach. I tak - np. dwa tygodnie wcześniej byłam z wizytą dajmy na to u reumatologa, a po paru dniach czy tygodniach otrzymuję telefoniczne zaproszenie na pokaz koca przeciwreumatycznego 😉 Telemarketer mówi do mnie - będziemy w pani mieście tego i tego dnia i bardzo byśmy chcieli aby pani wzięła udział w pokazie, przy okazji ble, ble, ble mamy dla każdego uczestnika pokazu nagrodę w postaci czegoś tam.:)

No i jak myślisz, skąd mieli mój numer telefonu? ( reumatolog i koc przeciwreumatyczny samo za siebie mówi).


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Jak zapobiec sprzedawaniu danych osobistych przez Orange.

@wscieklaewka ok, to przynajmniej możesz się domyślić skąd mieli numer i wyjaśnić  to z przychodnia.

A teraz będziesz mi na sile wmawiać ze z innymi przypadkami jest tak samo. 🙂

"Odkurzacze" pozyskuja bazy  na różne sposoby od różnych dealerów. W grupie tych dealerów są również pracownicy telekomow. I nie ważne czy przyczynili się do tego w sposób pośredni czy bezpośredni.

Tyle mam do powiedzenia w tym temacie.

Ps. Niektórzy na tym forum chyba widzą boga w postaci telekomu  na którego nie można powiedzieć złego słowa. wygląda to dość śmiesznie musze przyznać. 🙂