Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktualizacja listy telefonów na stronie Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 105
  • 0

Aktualizacja listy telefonów na stronie Orange

Witam, parę miesięcy temu zakupiłem smartfona firmy Tefelunken i chciałem na stronie Orange w zakładce"opis twojego urządzenia zmienić sobie telefon ale niestety tego modelu na liście nie ma, mam więc pytanie co jaki czas aktualizujecie listę telefonów i czy w najbliższym czasie taka aktualizacja będzie ? Jest tam też taka opcja automatycznego ustawiania telefonu ale jak to zaznaczę wyskakuje komunikat "Nie udało nam się określić modelu telefonu, którego szukasz "

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Aktualizacja listy telefonów na stronie Orange

@marcin78 ale mało chyba kto zaznacza tam jaki ma telefon, to jest taka opcja czysto informacyjna. Telefunken to producent telefonów, których nie ma w ofercie Orange i raczej go tam nigdy nie znajdziesz. Mój Orange służy do innych celów, nie ma się co czepiać szczegółów. Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Aktualizacja listy telefonów na stronie Orange

Jeśli zgubisz telefon lub zostanie ukradziony, możesz założyć blokadę kradzieżową - wtedy nikt powołany nie będzie mógł z Twojego numeru robić nic poza odbieraniem połączeń (w ofercie na kartę) albo w ogóle korzystać z numeru w wypadku ofert na abonament.

 

Jeśli telefon został skradziony, dodatkowo można zgłosić to na policję, i po otrzymaniu papierka o zgłoszeniu kradzieży, podejść do salonu - możemy wtedy zablokować określony numer IMEI (jest to indywidualny numer urządzenia), dzieki czemu nie jest możliwe korzystanie z telefonu w polskich sieciach komórkowych.
Do żadnej z wyżej wymienionych czynności, nie jest wymagane wpisanie telefonu do Mojego Orange.

O ile blokadę kradzieżową (numeru telefonu), zawsze warto włączyć, o tyle są podzielone opinie na temat tego, czy warto blokować telefon (IMEI).

Wśród argumentów przeciw blokowaniu telefonu, znajduje się, że używany telefon jest łatwiej namierzyć, i wzrasta prawdopodobieństwo jego odzyskania, jak i znalezienia złodzieja.
Z kolei zwolennicy blokowania, zauważają, że policja niechętnie podchodzi do tego typu zgłoszeń (z uwagi na to, że większość urządzeń jest niewielkiej wartości, a ich odnalezienie mozolne, zaś zgłoszeń bardzo dużo), warto zatem przynajmniej uniemożliwić złodziejowi swobodne korzystanie z telefonu na terenie kraju.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Aktualizacja listy telefonów na stronie Orange

@marcin78 ale mało chyba kto zaznacza tam jaki ma telefon, to jest taka opcja czysto informacyjna. Telefunken to producent telefonów, których nie ma w ofercie Orange i raczej go tam nigdy nie znajdziesz. Mój Orange służy do innych celów, nie ma się co czepiać szczegółów. Pozdrawiam.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 105
  • 0

Aktualizacja listy telefonów na stronie Orange

Ok, ale w razie zgubienia lub kradzieży włączenie blokady kradzieżowej na stronie załatwi sprawę czy konieczna będzie wizyta w salonie ? (pytam czysto hipotetycznie)

Anonim

Nie dotyczy

Aktualizacja listy telefonów na stronie Orange

@marcin78 w razie kradzieży czy zgubienia pierwsze co robisz to idziesz na komisariat Policji i tam zgłaszasz zaistniała sytuację. Panowie najczęściej nie garną się do pracy i chcą z Ciebie zrobić jakiegoś cwaniaka, a co, a gdzie, a jak, a może kogoś podejrzewam, albo może sam coś kombinuje. Później jak dostaniesz papier z Policji idziesz do operatora i na tej podstawia blokuje Ci Twój smartfon poprzez założenie blokady na tzw IMEI telefonu. Telefon wtedy staje się bezużyteczny, ale niektórzy twierdzą że są ludzie którzy potrafią to przeprogramować....jest wiele wątków w Internecie na ten temat, ale czy im wierzyć??? Pozdrawiam.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Aktualizacja listy telefonów na stronie Orange

Jeśli zgubisz telefon lub zostanie ukradziony, możesz założyć blokadę kradzieżową - wtedy nikt powołany nie będzie mógł z Twojego numeru robić nic poza odbieraniem połączeń (w ofercie na kartę) albo w ogóle korzystać z numeru w wypadku ofert na abonament.

 

Jeśli telefon został skradziony, dodatkowo można zgłosić to na policję, i po otrzymaniu papierka o zgłoszeniu kradzieży, podejść do salonu - możemy wtedy zablokować określony numer IMEI (jest to indywidualny numer urządzenia), dzieki czemu nie jest możliwe korzystanie z telefonu w polskich sieciach komórkowych.
Do żadnej z wyżej wymienionych czynności, nie jest wymagane wpisanie telefonu do Mojego Orange.

O ile blokadę kradzieżową (numeru telefonu), zawsze warto włączyć, o tyle są podzielone opinie na temat tego, czy warto blokować telefon (IMEI).

Wśród argumentów przeciw blokowaniu telefonu, znajduje się, że używany telefon jest łatwiej namierzyć, i wzrasta prawdopodobieństwo jego odzyskania, jak i znalezienia złodzieja.
Z kolei zwolennicy blokowania, zauważają, że policja niechętnie podchodzi do tego typu zgłoszeń (z uwagi na to, że większość urządzeń jest niewielkiej wartości, a ich odnalezienie mozolne, zaś zgłoszeń bardzo dużo), warto zatem przynajmniej uniemożliwić złodziejowi swobodne korzystanie z telefonu na terenie kraju.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Aktualizacja listy telefonów na stronie Orange

Na liście telefonów w Mój Orange brakuje niektórych modeli które były/są w ofercie Orange, na przykład LG V10 z którego korzystam. Nie żeby mi to jakoś bardzo przeszkadzało, ale skoro jest taki temat to dorzucam swoje 0,03zł 😉