Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

vpn w orange - czy to działa?

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

vpn w orange - czy to działa?

 

Dobry wieczór,

Chciałbym ustawić połączenie z fritzbox 6890 lte poprzez vpn a że jest to tego wymagane publiczne ip od providera, to wykupiłem w orange usługę internet mobilny podstawowy+usługę orange vpn (zmienne publiczne ip).

Póki co w routerze widzę, że mój Adres IPv4 UE to 10.139..... czyli jakby prywatny. Jeśli idę na jakikolwiek speedtest to mój adres zaczyna się tam od 46.134... czyli jakby publiczny, ale czy to nie tzw NAT czyli zbiorczy od providera? Oba ww adresy się zmieniają po restarcie routera/modemu.

Pytanie mam, gdzie jest ów publiczny adres ip od orange, który mam podać routerowi abu ustawić połączenie vpn? Czy to któryś z powyższych? Dodatkowo wiem, że mając zmienne publiczne ip muszę mieć zaresjestrowany w serwisie DynDNS, co też zrobiłem, jednak jeszcze nie podawałem tam żadnego ip, ponieważ właśnie nie wiem, czy to to 46.134....?

Proszę o pomoc, tj. info, czy w ww sytuacji ustanowię połączenie vpn i czy orange dał mi publiczne ip i które to jest?

Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

vpn w orange - czy to działa?

Vpn z Orange to nie VPN który Ci maskuje adres IP jak NordVPN. W ustawieniach routera wystarczy zmienić punkt dostępu z apn internet na vpn plus inne ustawienia z tym związane. I koniec.

Chyba nie rozumiesz czym jest ip prywatny/publiczny wewnętrzny/zewnętrzny. Usługa VPN daje Ci publiczny zmienny adres IP zewnętrzny. Jeśli skonfigurujesz odpowiednio modem/router to możesz z "internetu" dostać się do wybranego urządzenia podłączonego do routera/modemu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

vpn w orange - czy to działa?

Czy zmieniłeś punkt dostępu na vpn?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

vpn w orange - czy to działa?

tak, ale póki co bez danych dostępowych uzytkownika (a mam apke od producenta, którą te dane wygenerowałem i poprzez drugą podobną apkę się potem mam łączyć, czyli tzw. klienta vpn). Czy tak miało być?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

vpn w orange - czy to działa?

Vpn z Orange to nie VPN który Ci maskuje adres IP jak NordVPN. W ustawieniach routera wystarczy zmienić punkt dostępu z apn internet na vpn plus inne ustawienia z tym związane. I koniec.

Chyba nie rozumiesz czym jest ip prywatny/publiczny wewnętrzny/zewnętrzny. Usługa VPN daje Ci publiczny zmienny adres IP zewnętrzny. Jeśli skonfigurujesz odpowiednio modem/router to możesz z "internetu" dostać się do wybranego urządzenia podłączonego do routera/modemu.