Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

uzyskanie ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

uzyskanie ONT

ONT to optyczny terminal sieciowy jak wskazuje nazwa 😊


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

uzyskanie ONT

I jak udało się? Na infolinii dowiedziałem się że nie ma takiej możliwości na infrastrukturze Orange, ale infolinia nie jest rzetelnym źródłem informacji 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

uzyskanie ONT

@liniowy  w trakcie trwania umowy nie ma takiej możliwości , oczywiście teoretycznie 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

uzyskanie ONT

To wiem, ale i tak musiałem wypowiedzieć umowę i będę zawierał nową. Okazuje się że podczas trwania umowy Orange nie jest w stanie zlecić instalatorom skutecznie żadnych prac na przyłączu internetowym. A skoro i tak zawieram nową umowę to chciałbym dostać ONT żeby nie korzystać z funboxa po drodze.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

uzyskanie ONT

@liniowy  to musisz zgłosić przy zamówieniu. To ważne..

Jeśli nie weźmiesz IPTV i VoIP, to router musi obsługiwać VLAN-Y (35) i już..

Z TV i telefonem się pomęczysz...bo to ustawienia nieoczywiste i nie każdy router da radę 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

uzyskanie ONT

@liniowy Podczas składania zamówienia należy zgłosić tę kwestię, gdyż jest ona istotna. W przypadku rezygnacji z IPTV i VoIP, konieczne jest, aby router wspierał VLAN-y (35). Konfiguracja TV i telefonu może być kłopotliwa, ponieważ wymaga to nietypowych ustawień, z którymi nie każdy router sobie poradzi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

uzyskanie ONT

Tylko internet jest mi potrzebny, więc nie spodziewam się problemów od tej strony.

 

Co do zamówienia to właśnie czytałem że z dopisaniem przy składaniu też bywają problemy, a na koniec i tak największą władzę dzierży technik który przyjedzie wykonać instalację. Jest jakaś polecana ścieżka jak to załatwić?

 

Swoją drogą wydaje się to idiotyczne że nie ma po prostu osobnej, nawet płatnej, usługi ONT.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

uzyskanie ONT

@liniowy  zaznacz w zamówieniu i i tak z technikiem się musisz dogadać..

Wyjaśnij powod


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

uzyskanie ONT

@liniowy Jak technik zadzwoni, że do Ciebie jedzie, to mu powiedz aby bez ONT się nie pokazywał. Oszczędzisz czas i jemu i sobie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

uzyskanie ONT

@andrzej_z_ulaw mojej ocenie rozwiązanie zaproponowane przez @Pablo5  nie ma często związku z rzeczywistością.

Monterzy będą Ci wciskać że nic nie mają w zleceniu mimo Twoich zgłoszeń. Jedynym rozwiązaniem jest stwierdzenie przy pierwszym kontakcie z technikiem że jeśli nie będzie ONT to nie podpiszesz mu odbioru usługi i może się nie pojawiać - zawsze magicznie ONT się wtedy nagle znajduje.