Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

mój orange nie mogę zgłosić awarii


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

mój orange nie mogę zgłosić awarii

Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC

Dokładnie coś takiego mam


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

mój orange nie mogę zgłosić awarii

@losiekpierwszyy  strasznie kiepska karta. Spodziewałbym się nie więcej jak 40-50 Mbit/s.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

mój orange nie mogę zgłosić awarii

Nawet przy ustawieniach na 5 GHz w routerze ?

 

Ona działa tylko na paśmie 2.4 ?

 

To jakbym chciał poprawić to co bym musiał wtedy dokupić? Jakiś wzmacniacz sygnału? Jakaś kartę żeby podpiąć pod USB w laptopie? Coś doradzisz? Podrzucisz linki?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

mój orange nie mogę zgłosić awarii

To co BORAX coś doradzisz?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

mój orange nie mogę zgłosić awarii

@losiekpierwszyy  Widzę, po symbolu(RTL8723BE) że to jednozakresowa karta. Masz rozdzielone sieci?  https://www.orange.pl/kid,4004094945,id,4004932504,title,Orange-FunBox-20-8211-podzial-pasma-WiFi,he...

 

Czy po rozdzieleniu sieci widzisz sieć z dopiskiem _5GHz ?

 

Czy ten laptop ma USB 3.0 ? Gdybym chciał dobrych osiągów, to decydowałbym się minimalnie na TP-LINK T3U lub T4U jeżeli ma odstawać antena. Najlepiej T9UH, ale zaznaczam, że nie testowałem tych kart i nie wystawię opinii czy dobrze działają. 

 

Pamiętaj, ze 5GHz ma mniejszy zasięg, ja na Funboxie 3.0 uzyskiwałem 600Mbit/s 1,5m od routera bez przeszkód - anteny się widziały. Odległość 4m przez cienką ścianę, to już spadek prędkości o połowę do 250-300 Mbit/s realnego transferu.

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

mój orange nie mogę zgłosić awarii

Tak ma USB 3.0 , rozumiem, ja i tak jeśli już będę się decydował na światłowód to będę brał ten 100 mega, bo to moja polka cenowa jeśli chodzi o opłaty, tymbardziej to mi w zupełności wystarczy, a wtedy jak załóżmy kupię ta i kartę to wtedy ta która jest wbudowana w systemie mogę wyłączyć i typowo łącze się przez ta? Rozumiem że nie testowałes ,ale rozumiem że patrząc po parametrach tych kart załóżmy ten max który będę miał po kablu, teoretycznie też powinno wyciągnąć przez wifi?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

mój orange nie mogę zgłosić awarii

@losiekpierwszyy  Teraz jest już minimum 300 Mbit/s 🙂 Jeżeli wyłączysz systemową kartę, to tak. Będzie się łączył przez kartę po USB.

Patrząc po parametrach to te 250-300Mbit/s obleci 🙂 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

mój orange nie mogę zgłosić awarii

To dziwne bo u mnie w moim mieście w ofercie jest 100 mega ☺


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

mój orange nie mogę zgłosić awarii

a rzczywiscie juz jest minimum 300, a jeszcze pare dni bylo 100 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

mój orange nie mogę zgłosić awarii

18.01.2020 to samo dokładnie. Ja też nie mogę zakończyć zgłoszenia awarii, apka twierdzi, że ma brak dostępu do netu. Co za kibel. W zeszłym roku też tak było. Apka dno. Jaka firma taka apka.