Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

błąd poczty w outlook 0x800CCC1A

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 1

błąd poczty w outlook 0x800CCC1A

Od około trzech tygodni, przy próbie ściągnięcia poczty z pop3 outlook wywala mi błąd przy próbie połączenia z serwerem poczta.orange.pl:

Zadanie „nick@orange.pl - Odbieranie” zgłosiło błąd (0x800CCC1A): „Serwer nie obsługuje określonego typu szyfrowania połączenia. Spróbuj zmienić metodę szyfrowania. Aby uzyskać dodatkową pomoc, skontaktuj się z administratorem serwera poczty lub usługodawcą internetowym.”

Nic nie było zmieniane w ustawieniach Outlooka, nic nie było zmieniane w ustawieniach sieci, ten sam provider ten sam router itp. Z dnia na dzień po prostu przestało działać. Nic nie daje aktualizacja antywira, nic nie daje wyłączenie ochrony poczty czy całego avasta, nic nie daje zmiana providera (przełączam się na próbę na hotspot z telefonu). W ubiegłym tygodniu dwa dni zaczęło działać samo z siebie, bez zająknięcia, a od piątku czy soboty znów to samo. Ustawienia mam zapisane na koncie dokładnie takie jak podaje orange, numer serwera, metoda szyfrowania, kilka lat działało bez zarzutu. Outlook 2010 gdyby to było istotne. Gdzie uderzać do Orange w celu sprawdzenia co jest nie tak? Acha, przez www poczta działa normalnie, ale mnie denerwuje ten interfejs i wolę operować pocztą poprzez Outlook.

 

____________

* Temat został przeniesiony z kategorii Konto Mój Orange - Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 1

błąd poczty w outlook 0x800CCC1A

drugi dzień z rzędu działa, więc zamykam, rozwiązaniem była interwencja Orange i cofnięcie zmian na serwerach, które to zmiany zabiły kontakt z Outlook starszymi niż 2016

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

błąd poczty w outlook 0x800CCC1A

@DEV od tego weekendu co chwila pojawiaj się podobne tematy do Twojego. Albo zmień na innego klienta poczty, albo zainstaluj nowszą wersję Outlooka.

Informacja do konfiguracji:

https://poczta.orange.pl/konfiguracja

 

Proponuję zainstalować Outlooka 2016 lub wyższy. Pewnie nastąpiła jakaś zmiana i dla tego serwer pocztowy nie obsługuje starszych wersji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 1

błąd poczty w outlook 0x800CCC1A

Konfiguracja jest taka sama od kilku lat i nie była zmieniana w kliencie.

Tak jak pisałem również wcześniej, instalacja nowszego Outlooka jest ekonomicznie nieuzasadniona, tym bardziej że wszystkie inne konta pocztowe jak onet, wp czy interia działają bez zarzutu bez zmian. Skoro pojawiają się takie zgłoszenia od innych uytkowników, to oznacza, że problem jest masowy i wina nie leży po stronie klientów. Należy oczekiwac od Orange rozwiązania - przywrócenia funkcjonalności poczty na dotychczasowych zasadach Poza tym to nie jest żaden rocket science, metody szyfrowania czy ich rozpoznanie przez serwer nie zalezy o klienta poczty.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

błąd poczty w outlook 0x800CCC1A

@DEV trzeba więc zgłosić reklamację, niech Orange naprawi problem z klientami poczty.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 1

błąd poczty w outlook 0x800CCC1A

Dziwnym przypadkiem po opublikowaniu powyższego posta poczta przestała mi działać także poprzez stronę www,wyświetla się komunikat, że Konto w tej chwili niedostępne. Spróbuj ponownie później.

Być może po usunięciu awarii będzie OK, albo straciłem pocztę na dobre 😞


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

błąd poczty w outlook 0x800CCC1A

@DEV pewnie wykonują jakieś prace serwisowe. Szkoda tylko, że Orange nie podaje żadnych informacji o zmianach.

Sprawdziłem swoje konto pocztowe przez www, działa prawidłowo. poczekaj, może jak prace zakończą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

błąd poczty w outlook 0x800CCC1A

@DEV Najprawdopodobniej aktualizacja na serwerach pocztowych spowodowała błędy starszych wersji Outlooka. Info, że problem jest z szyfrowaniem oznacza, że  z nowym szyfrowaniem chcą działać starsze wersje Outlooków  2007, 2010.

Najprawdopodobniej nowsze biblioteki wymagają dodatkowych ustawień żeby starsze programy działały tak jak do tej pory.

Zgłoszeń jest więcej-na NO już 3, więc myślę, że admini już wiedzą i przywrócą poprzednie ustawienia dostępowe


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 1

błąd poczty w outlook 0x800CCC1A

@agat13 dzięki za pomoc, na tą chwilę poczta poprzez Outlook 2010 wróciła. Sugerującym zmianę klienta też dziękuję, ale mniej 😄

Miejmy nadzieję, że to koniec problemów. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 1

błąd poczty w outlook 0x800CCC1A

drugi dzień z rzędu działa, więc zamykam, rozwiązaniem była interwencja Orange i cofnięcie zmian na serwerach, które to zmiany zabiły kontakt z Outlook starszymi niż 2016