Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana głębokości przeplotu.

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 0

Zmiana głębokości przeplotu.

Dzień dobry, posiadam neostradę do 10mb/s. Jestem ciekaw czy jest możliwość zmiany głębokości przeplotu na moim łączu. Jeśli są potrzebne inne informację to z chęcią je podam.Bez tytułu.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Zmiana głębokości przeplotu.

W transmisji miedzianej jest parametr, który nazywa się przeplotem (ang. interleved mode). Mechanizm ten na poziomie warstwy transmisyjnej daje nam większą ochronę przed utratą bitów (na wyższych warstwach pakietów).

 

Polega on na mieszaniu bitów w takim bloku przeplotu tak, by potem jakiś błąd w transmisji nie powodował utraty bitów sąsiednich (bo nie dałoby się ich potem odtworzyć). Oczywiście taki mechanizm musi wprowadzać opóźnienie.

 

W naszych profilach dla xDSL mamy opóźnienie 8 ms w kierunku DS i 4 ms w kierunku US. Mechanizm ten wiąże się z parametrem INP, zabezpieczającym transmitowane bity.

 

W naszej sieci dla Internetu stosuje się INP =0,5, dla TV - INP=2.

 

Są to wartości rekomendowane, przy których nie obserwuje się utraty bitów mającej wpływ na usługi. Tak więc parametry są ustawione w sposób, który pozwala na optymalne wykorzystanie sieci i zmiana ich jest zdecydowanie nie rekomendowana.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

38 ODPOW. 38
Anonim

Nie dotyczy

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana głębokości przeplotu.

Takie zlecenia nie są realizowane.
Anonim

Nie dotyczy

Zmiana głębokości przeplotu.

Ustawienie jest prawidłowe nie przestawią

dla porównania przykład linii prawidłowo działającej

Bez tytułu29.pngz takim mniej więcej samym tłumieniem

 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Zmiana głębokości przeplotu.

Na dobrą sprawę twoja linia bez przeplotu by spoko chodziła, tylko problem jest w tym, że wywalczyć jest to cholernie ciężko, a teraz to wręcz niemożliwe. A konsultanci na infolinii z łapanki, nawet nie wiedzą co to przeplot.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 0

Zmiana głębokości przeplotu.

Właśnie pomimo dobrze wyglądającego łącza, podczas gry w "cs:go" posiadam ping na poziomie ~70ms lub więcej gdzie kolega który jest w łodzi (~40km różnicy)i korzysta z innego operatora posiada 5ms (tu raczej nawiązanie do tego że serwer jest w polsce :P). Wieczorem ~17-23 internet traci pakiety, ping jest wysoki a także prędkość łącza drastycznie spada. Po czacie z konsultantem powiedział mi że ciężko to zgłosić bo router jako tako, nie pokazuje żeby były te błędy. Pingowałem swój router, ping z 1-2ms czasami skacze do ~70. Tutaj test o 4:30. qwe.png


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Zmiana głębokości przeplotu.

@Pitso Abstrahując od opóźni w sieci Orange na zrzucie widać, że pingujesz swój router, jeśli na tym odcinku zapewne kilku, kilkunastu metrów, pojawiają się opóźniania rzędu 109 ms (normalnie 2 ms to już sporo jak na ping do routera), to albo korzystasz z połączenia po wifi i coś mocno je zakłóca, albo szwankuje router lub karta sieciowa w komputerze. W pierwszym przypadku pozostaje sprawdzić jakość łącza na kablu, lub w ostateczności przeanalizować otocznie sieciowe jakimś wifi analyzerem i zmienić kanał na najmniej zakłócany, w drugim należało by pomyśleć o testach na innym sprzęcie.

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana głębokości przeplotu.

Bez tytułu30.png

Najmniejszy ping z tych ustawień w routerze 20-22ms. tyle powinien wynosić.

Bez tytułu24.pngBez tytułu25.pngBez tytułu26.pngBez tytułu27.pngBez tytułu28.png

Tyle jest u mnie z W-wy do tych miejsc.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 0

Zmiana głębokości przeplotu.

Korzystam z sagecom f@st 2704, który stoi jakieś ~9m odemnie, do pokonania ma drzwi i może zachacza o ścianę. Funboxy nie wiadomo czemu nie chcą współpracować, jeden się popsuł to był wymieniony na nowy, jednak nowy także odmówił współpracy po tygodniu, włączyłem stary router i jak narazie nie miałem problemów  z nim. http://beta.speedtest.net/pl/result/6792635300 http://beta.speedtest.net/pl/result/6792642756 Technik ma się pojawić dzisiaj w godzinach wieczorowych, może wtedy będzie jakaś zmiana, tak czy siak dziękuję za wykazanie zainteresowania mojego problemu 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Zmiana głębokości przeplotu.

21ms do najbliższego hosta to prawie taka najniższa, standardowa konfiguracja przez orange. Chyba przeważnie najmniej 16ms po miedzi ustawiają. A testy robi się tylko i wyłącznie po kablu jak już chce się mieć na coś dowód 🙂