Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@SzychaxD  Laptop skoro ma ac, to net po wi-fi chyba dobrze chodzi, ja bym go nie modernizował, bo zysk będzie średni 😉

Twoja konsola ma wi-fi ac, więc nie jest żle, jak wejdziesz w ustawienia karty sieciowej, to pewnie pokazuje  na ile zestawia prędkość 😉

Te 600Mb/s pewnie nie uzyskasz, trzeba by kablem LAN ją spiąć z FunBox 3.0, bo ja uważam że granie po wi-fi jest bez sensu... niestabilny ping.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@SzychaxD Warto, abyś doprecyzował, jeden model ma wifi N i tu będzie problem, a drugi ma AC i teoretycznie (zależy od zasięgu w miejscu ustawienia konsoli i przeszkód po drodze sygnału) powinno działać 🙂

P.S. S series ma AC i to dwuzakresowe. Jeśli stoi blisko, a środowisko jest sprzyjające (np domek jednorodzinny i brak sieci dookoła), to powinno działać...Lepiej jednak na eth, bo nie będzie opóźnień i zachwiania transmisji jak kot się położy na modemie 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

Czyli powinno być te 400 przez wifi? Więc czy tu jest jakiś problem jeśli na każdym sprzęcie miałem zawsze poniżej 240Mb/s? Na żadnym przez wifi nie miałem więcej niż to 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

Czyli mam rozumieć że na tym ac nie osiągnę więcej niż 240? Ani na laptopie ani na konsoli przez wifi? Nie zależy mi na 600 tylko żeby chociaż te 400 było przez wifi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@SzychaxD Zaznaczam, że rozpatrujemy to teoretycznie. To, że w specyfikacji może, to nie znaczy, że w praktyce w terenie osiągnie...Wystarczą stare sterowniki i leży...Wystarczy sąsiad z mocnym wifi i to samo...Wystarczy ściana zbrojona i duża odległość....itp, itd


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@SzychaxD Twoim problemem jest to, że masz jedną antenę w laptopie a nie dwie. Na jednej antenie w AC przy szerokości kanału 80 MHz i bardzo dobrej mocy sygnału połączenie z routerem zepnie Ci się na max 433 Mb/s a to daje realną prędkość na poziomie 250-300 Mb/s, nic więcej nie uzyskasz. 

 

Na stronie producenta masz dane techniczne

Karta sieciowa Realtek RTL8821CE 802.11a/b/g/n/ac (1×1) Wi-Fi® z modułem Bluetooth® 4.2 combo

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

No to wyjaśnia sytuację laptopa a konsola?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@user6541 Słusznie, bo właśnie tu ( antena 1x1 ) jest pies pogrzebany 🙂 oczywiście w lapku...

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@SzychaxD  konsole mają słabe karty wi-fi, akcent w nich jest na gniazdo LAN i jak chcesz mieć większe szybkości na konsoli, to wypada spiąć ją z FunBox 3.0 kablem LAN, będzie szybciej i stabilniej, na Allegro są gotowe kable LAN o różnych długościach, kwestia wpięcia do sprzętu, jak się upierasz przy połączeniu wi-fi, to jest jak jest i prędkości nie przyspieszysz, zresztą pytanie po co, jak masz te prędkości co podajesz stabilne, to wystarczy, no chyba że chcesz się chwalić znajomym wynikami, to trzeba jakiegoś komputerowca w okolicy szukać i niech ci zmodernizuje sprzęt, ale to mało racjonalne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s