Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

Posiadam funbox 3.0 i w momencie gdy miałem 300Mb/s to prędkości wifi były mniej więcej 200/50 natomiast aktualnie przy 600 osiągam tylko 240/120. Dlaczego jest taka mała różnica prędkości. Przez infolinię powiedzieli mi że funbox 3.0 osiąga tylko 300Mb/s ale widziałem wpisy że inni mają spokojnie 400/450. Dodam że przez kabel było 250 a teraz 540 więc problem jest tylko na wi-fi.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@SzychaxD Twoim problemem jest to, że masz jedną antenę w laptopie a nie dwie. Na jednej antenie w AC przy szerokości kanału 80 MHz i bardzo dobrej mocy sygnału połączenie z routerem zepnie Ci się na max 433 Mb/s a to daje realną prędkość na poziomie 250-300 Mb/s, nic więcej nie uzyskasz. 

 

Na stronie producenta masz dane techniczne

Karta sieciowa Realtek RTL8821CE 802.11a/b/g/n/ac (1×1) Wi-Fi® z modułem Bluetooth® 4.2 combo

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

38 ODPOW. 38

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

Bo masz urządzenie które nie obsługuje większych prędkości, na funboxie 3.0 miałem na telefonie ponad 600Mb/s


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@SzychaxD Ogólnie masz dwukrotnie większą opcję prędkości. To mierzone jest na modemie i to po kablu. Tylko taki pomiar jest jedynie słuszny. W eth masz dwie możliwości : kartę fast eth czyli do 100Mb/sek i Gbeth czyli doi Gigabit/sek. Zerojedynkowo. 

Przy wifi nie da rady tak tego podzielić. Zależności jest tyle, że i opisać ciężko. Najważniejsze to jakość i wydajność odbiornika wifi w każdym sprzęcie. Tu nie ma ujednolicenia. W jednym miejscu z jednego nadajnika na 5 urządzeniach miałem 5 różnych pomiarów speedtest. Zakładam, że speedtesty tych większych prędkości robisz przy rozdzielonych częstotliwościach 2,4 i 5 GHz dla nadajnika wifi i łączysz się po 5-ce (2,4 obsługuje do 144Mb/sek - upraszczając i nie wchodząc w inne zawiłości). 

Liczy sie również liczba anten w odbiorniku, a przez co max liczba sumowanych odbieranych z nadajnika strumieni danych. Liczy się soft odbiornika i klasa (np N, AC czy AX). Liczy się również metoda pomiarowa..Inaczej wypadają pomiary na różnych przeglądarkach, a inaczej na sofcie pomiarowym ze strony pro.speedtest.pl 

Uważam, że Twój odbiornik więcej niż to co pokazuje nie wyciągnie i tyle. Oczywiście to moja opinia zdalna i szacunkowa, bo będąc na miejscu zawsze można coś sprawdzić. Najlepiej porównawczo na kilku urządzeniach. Zawsze w specyfikacji laptopa czy smartfona można kilka informacji ogólnych sprawdzić i określić wstępnie klasę odbiornika...co też polecam...

Dodam jeszcze, że wifi jest niemierzalne na 100% i trudne do przewidzenia w działaniu, gdyż nawet otoczenie sieciowe (czytaj: inne nadajniki, sieci czy pole elektromagnetyczne z różnych urządzeń) ma ogromny wpływ na nasz odbiór...

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s


@SzychaxDnapisał(-a)

Posiadam funbox 3.0 i w momencie gdy miałem 300Mb/s to prędkości wifi były mniej więcej 200/50 natomiast aktualnie przy 600 osiągam tylko 240/120. Dlaczego jest taka mała różnica prędkości. Przez infolinię powiedzieli mi że funbox 3.0 osiąga tylko 300Mb/s ale widziałem wpisy że inni mają spokojnie 400/450. Dodam że przez kabel było 250 a teraz 540 więc problem jest tylko na wi-fi.


Częsty błąd popełniłeś, niestety nie wykorzystasz 600Mb/s na swoim sprzęcie, trzeba by go zmodernizować, bo da się spokojnie na wi-fi ac uzyskać 600Mb/s, ale karty sieciowe urządzeń muszą być wydajne. Pozostaje opcja po kablu LAN, lub modernizacja sprzętu, czy wymiana na nowy 😉

Tu przykład z mojego Laptopa z kartą ac, zestawia ponad 600Mb/s 😎

1.jpg

dd.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@Anonim Oczywiście ten pierwszy screen to wyliczenia matematyczne WIN, czy naprawdę na tym sprzęcie masz 780Mb/sek na speedteście? Pytam z ciekawości...

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@agat13  w testach dobijam do 800Mb/s, ale to jest mało użytkowe, tak stabilnie leci 600Mb/s 😉

Mi wystarczy nawet stabilne 300Mb/s na Laptopie, bo to maszynka do pisania i drobnych prac, na PC mam po kablu 1Gb/s i tego się trzymam, bo to sprzęt do pracy.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

Dobra powiem tak, od czasu założenia światłowodu nigdy nie osiągnąłem pełnej prędkości czy to było 300 czy teraz 600 na kablu. Zależy mi tylko na tym aby mieć przez wifi na konsoli Xbox series s przynajmniej 400, czy jest to możliwe czy to konsola nie jest wstanie tyle osiągnąć

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@SzychaxD  podaj model konsoli, bo zgadywać nie będę, ile po wi-fi osiągniesz 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

W laptopie też posiadam kartę ac, więc się już pogubiłem, mam wymieniać na nową też ac czy jak. Mój laptop hp 15s-eq0057nw. Niestety nie mam wejścia na kabel internetu więc zostaje tylko wifi 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

xbox series s