Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalny dostęp do biura przez vpn

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zdalny dostęp do biura przez vpn

Wydawało mi się, że problemem może być polityka bezpieczeństwa po stronie firmy @Rzeka ... Stąd moje pytanie o system w Twoim komputerze, czy aby nie jest przestarzały. WIN10 jeszcze zapewnia standardy bezpieczeństwa. Pracodawca (czytaj zespół IT) powinien udostępniony komputer przygotować do pracy we własnej, wydzielonej sieci z dostępem zestawianym przez VPN. Dlatego też pytałem czy używasz jakichś specjalistycznych programów, o specyficznych wymaganiach... ale i to powinni odpowiednio ustawić - jeżeli jest wymagana specyficzna konfiguracja.

 

Przyszło mi do głowy, że problem może być wywołany przez wymaganie "stałej aktywności" i programy wylogowują użytkownika po jakimś (prawdopodobnie bardzo krótkim) czasie. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 59
  • 0

Zdalny dostęp do biura przez vpn

@Misiek62  Dziękuję za dopełnienie i uzupełnienie. Jutro o to spytam i dosłownie poproszę o odniesienie się do Twoich i poprzednich pytań.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zdalny dostęp do biura przez vpn

@Rzeka  osobiście spróbowałbym od podstaw, tj. utworzenie użytkownika komputera, który byłby wykorzystywany wyłącznie do "pracy zdalnej"... Po drugie, z punktu widzenia bezpieczeństwa IT, zweryfikowałbym czy w komputerze są jakieś programy niosące zagrożenia nieuprawnionego przejęcia itp. 

Po trzecie sprawdziłbym czy system i aplikacje w Twoim komputerze są aktualne, w najnowszych wersjach.

Skoro komputer nie traci połączenia z Internetem przy innym użytkowaniu niż połączenie VPN, wydaje się że jedynym źródłem problemów jest technologia używana do zestawienia tego kanału... bo chyba przypadkiem nie rozłączasz jego zestawienia w trakcie pracy (klikając coś przy ikonie programu od połączenia VPN) ... skoro zdarza się to na tyle często iż szukasz pomocy. Ewentualnie należy ustalić, to co poruszyłem wcześniej... czy nie jest stosowana bardzo restrykcyjna kontrola aktywności użytkownika, a przy jej braku szybkie rozłączanie, choćby po to żeby nie blokować dostępu do zasobów / systemów / aplikacji firmy.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 59
  • 0

Zdalny dostęp do biura przez vpn

Informatyk był mocno zajęty -mają audyt-, zdążył mi tylko odpisać że problemem może być blokowanie ip albo zła konfiguracja ip w routerze dostawcy, więcej czasu mi poświęci wieczorem to spytam go odpowiednio o te zagadnienia z Twojego komentarza @Misiek62 Dziękuję 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Zdalny dostęp do biura przez vpn


@Rzekanapisał(-a)

Informatyk był mocno zajęty -mają audyt-, zdążył mi tylko odpisać że problemem może być blokowanie ip albo zła konfiguracja ip w routerze dostawcy, więcej czasu mi poświęci wieczorem to spytam go odpowiednio o te zagadnienia z Twojego komentarza @Misiek62 Dziękuję 🙂


"Zła konfiguracja IP"... Hmm... co to może znaczyć? Mają w firmie filtr IP? Możliwe... A może chodzi o IPv6 vs IPv4? Przy hotspot z telefonu masz zapewne IPv6, przy WiFi z LAN masz IPv4... "Konfiguracja IP w ruterze" jest dość prosta - dostajesz pewien adres IP i on jest używany, nie masz wpływu na to jaki to adres (zmienia się on zresztą, w tej chwili co 9 dni). Komputery w LAN dostają adresy prywatne (na które masz wpływ, ale one raczej nie mają znaczenia, no chyba że jest konflikt z adresami prywatnymi używanymi po drugiej stronie VPN - wtedy łatwo będzie to poprawić), a żeby to działało ruter robi jeszcze NAT. Zestawianie VPN poprzez NAT może (ale nie musi, zależnie od konkretnej implementacji VPN) wymagać zmian w konfiguracji rutera (u mnie nie wymaga).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zdalny dostęp do biura przez vpn

Trochę głupio komentować stwierdzenia informatyka, które nam cytujesz @Rzeka . Bo jeśli już to blokowanie IP, to wydaje się że może być ono stosowane po stronie firmy - kontrola dostępu z zewnątrz... Idąc w teorie spiskowe, może akurat system Orange przydzielał Twojemu dostępowi adresy IP z klas uznawanych przez systemy kontroli za niebezpieczne, bo kiedyś mogły być używane przez spamerów, albo źródłem innych zagrożeń... Może ten system, który jest u Was używany do zarządzania plikami, jak sądzę dostarczany Wam przez jakąś firmę zewnętrzną, ma tę kontrolę IP i pule adresów (klas) niebezpiecznych. Ale podkreślam jeszcze raz, to teoria spiskowa. 

Ponowię opinię, że w sytuacji gdy informatycy "mieli w rękach" komputer, którego używasz, to powinni wszystko sprawdzić i odpowiednio skonfigurować, testując różne źródła (metody) dostępu do internetu w tym komputerze i zestawienie połączeń z firmową siecią. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Zdalny dostęp do biura przez vpn

bo to są magazynierzy od myszek, a nie "informatycy"


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zdalny dostęp do biura przez vpn

@pirenej  gdzieniegdzie jeszcze wymieniają tonery w drukarkach, nawet kable podepną.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Zdalny dostęp do biura przez vpn

Ja znam takich co mają problem z liczeniem portów na switchu a pracują już x lat 😜


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zdalny dostęp do biura przez vpn

Coś nam @Rzeka  zaniemówiła... i od 03-09-2022 nie pojawia się na forum.

 

Może z Niej "Cichy Don"?