Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zasmucająo wolny internet i wysoki ping


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Zasmucająo wolny internet i wysoki ping

Dzień dobry,

 

Zwracam się do Państwa z chyba najpopularniejszym problemem na tym forum - wolny transfer i wysoki ping. Posiadam internet w Orange 10mb. Od jakiegoś półtora miesiąca, mam problem z internetem (wcześniej też się pojawiał ale nie z takim nasileniem). Problem widoczny poniżej, jak widać jestem w wybranym procencie - zawsze jakieś osiągnięcie 🙂 Komputer raczej nie jest winny, bo na tablecie sytuacja wygląda tak samo. PC połączony z liveboxem bezprzewodowo. Wszelkie wirusy raczej też nie wchodzą w grę, bo sytuacja po formacie wygląda tak samo. Co poradzić na to ? 😞

 

 

Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam!

5 ODPOW. 5

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Zasmucająo wolny internet i wysoki ping

Spokojnie - zacznij od tego że podłącz komputer do Liveboxa przewodem czyli tzw "skrętką"

Zrób pomiary na przewodzie i porównaj wyniki.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Zasmucająo wolny internet i wysoki ping

Podłączyłem przez USB.

 

Na pewno jest różnica 😄 Ping ładny, download się polepszył (chociaż liczę na więcej, bo do dyszki jeszcze troche brakuje), no a upload słabo dalej.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Zasmucająo wolny internet i wysoki ping

No i wylazło o co chodzi, masz wadliwe lub zakłócone wifi. Ja na kablu mam 50mb/s a na wifi około 15 mb/s...

Nie wiem jak ma być na USB ale masz w komplecie Liveboxa kabel sieciowy to go podłącz i jeszcze raz porównaj.

  I pamiętaj że download masz do 10 mb/s a nie 10mb/s czyli że między 1 a 10 jest OK i tak ma być!


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zasmucająo wolny internet i wysoki ping


Jozefg napisał(-a):

No i wylazło o co chodzi, masz wadliwe lub zakłócone wifi. Ja na kablu mam 50mb/s a na wifi około 15 mb/s...

Nie wiem jak ma być na USB ale masz w komplecie Liveboxa kabel sieciowy to go podłącz i jeszcze raz porównaj.

  I pamiętaj że download masz do 10 mb/s a nie 10mb/s czyli że między 1 a 10 jest OK i tak ma być!



Stare zalecenie "zrestartuj modem"... (odłącz prąd na około 10 sekund) a co oczywiste, jak pisze Jozefg, zawsze będzie różnica w transferze przez kabel w porównaniu do WiFi

Anonim

Nie dotyczy

Zasmucająo wolny internet i wysoki ping

5571854614

5571851961

Dla porównania