Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wzrost wartości PING po zmianie szybkości na 20 Mb


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Wzrost wartości PING po zmianie szybkości na 20 Mb

Witam, 

ostatnimi czasy zaproponowano mi zwiekszenie szybkosci łącza do 20 Mb/s. Niestety wraz ze wzrostem szybkości internetu podszkoczyły czasy odpowiedzi do serwerów tzw. PING. Obecny czas odpowiedzi wynosi min. 42 ms do www.wp.pl gdzie uprzednio wynosił 32 ms. Technicy stwierdzili, że nic z tym fantem nie są w stanie zrobić. 

Moje pytanie brzmi: Czy takie wzrosty wartości PING przy zwiekszeniu predkości internetu są naturalne i akceptowalne ?? oraz Czy obniżenie prędkości do np 10 Mb/s spowoduje obniżenie PINGÓW ???

Bardzo dziekuje ewentualne rzeczowe i szybkie odpowiedzi na moje pytania. 

28 ODPOW. 28

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Wzrost wartości PING po zmianie szybkości na 20 Mb

A ile dni minęło o zmiany prędkości?
czy stabilizacja łącza po zmianie się już zakończyła?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Wzrost wartości PING po zmianie szybkości na 20 Mb

Raczej tak, od aktualizacji do prędkości 20 Mb/s minął już miesiąc.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Wzrost wartości PING po zmianie szybkości na 20 Mb

A problem jest tylko z wp?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Wzrost wartości PING po zmianie szybkości na 20 Mb

Nie tylko z WP, czasy odpowiedzi wzrosły w stosunku do wszystkich serwerów. PINGI do routera są ok; 1 ms. Natomiast zauważyłem zmiane jeśli chodzi o hosty, z którymi zazwyczaj się łączyłem na inne.

Anonim

Nie dotyczy

Wzrost wartości PING po zmianie szybkości na 20 Mb

A jak wyglądały parametry linii przed zmianą i jak wyglądają po zmianie czy tam nie przybyło opóźnienia, wtedy można dyskutować


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Wzrost wartości PING po zmianie szybkości na 20 Mb

Wcześniej wszystko opierało się na neostradzie do 10 Mb/s. Pingi wynosily od 25 ms na speedteście oukla do poziomu 28, 32 ms do onetu z konsoli cmd. Hosty, do których łaczylo to Gliwice i Katowice. Teraz łaczy z Krakowem jako serwerem o najnizszym pingu. Technicy byli wzywani dwukrotnie. Za drugim razem stwierdzili, że nie manipulowali przy lini. Router funkcjonuje cały czas na ustawieniach deflaut przez adsl. Zastanawiam się czy zmiana predkosci na wyzszą nie obciaża przestarzalego łacza i nie generuje zawyżonych pingów. Nic innego mi juz nie przychodzi do głowy. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Wzrost wartości PING po zmianie szybkości na 20 Mb

Nie wiązałbym zmiany ze sobą. Jest okres świąteczno-noworoczny i trochę więcej ludzi sieci na necie. Na wiosnę i lato będzie poprawa - to jest rokroczny cykl.

Gdybać sobie możemy długo - konkretną pomoc uzyskasz zgłaszając uszkodzenie np. przez Mój Orange. Ale z ostatniego wpisu wnioskuję że to robiłeś. Niestety ping przy neo nie jest gwarantowany.
Anonim

Nie dotyczy

Wzrost wartości PING po zmianie szybkości na 20 Mb

@Piotrekk85 Dziwie się twoją odpowiedzią ja mam taki sam ping na poziomie 16ms od wakacji do dziś. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Wzrost wartości PING po zmianie szybkości na 20 Mb

Jest tyle czynników, jeśli linia była sprawdzana, to co innego?