Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki ping, niska prędkość Internetu na Funbox 2.0


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wysoki ping, niska prędkość Internetu na Funbox 2.0

Cześć.

Od ponad tygodnia walczę z fatalnie działającym Internetem od Orange. Mam łącze VDSL do 80Mb/s. Prędkość połączenia dosłownie wariuje. Raz mamy piękne 25Mb/s (tyle miałem od zawsze od kilku lat - ma to związek z odległością od centrali), raz 0,1Mb/s w komplecie z pingiem 900 lub więcej. Prędkość sprawdzałem na kilku urządzeniach - zarówno na telefonach, konsolach jak i komputerze stacjonarnym.

 

Jeszcze kilkanaście dni temu korzystałem ze starego Funboxa 1.0 i w zasadzie byłem z niego zadowolony. Router jednak zaczął odmawiać posłuszeństwa, bardzo często się wieszał. Wymieniono mi go więc na Funboxa 2.0. Od razu podczas konfiguracji sprzętu wyrzuciłem dopisek /ipv6 z loginu. Wyłączyłem też pasmo 5GHz. Próbowałem też zmian kanałów wifi - niestety bez rezultatu. 

 

Nowy router też dziwnie się "zapycha", gdy wysyłam jakieś pliki (uploaduje). Wtedy pobieranie działa strasznie wolno. Czy ten sprzęt jest tak upośledzony czy są jeszcze jakieś triki żeby przyspieszyć nieco połączenie?

 

Kontakt z konsultantami na infolinii to porażka. Technik Orange nie wie o co mi chodzi i twierdzi, że "u nich wszystko jest dobrze".

 

Doradźcie coś proszę 😉

Na razie myślę nad zmianą routera i zakupem czegoś we własnym zakresie.

 

Clipboard02.jpg

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wysoki ping, niska prędkość Internetu na Funbox 2.0

A jak mierzysz prędkości? Próbowałeś wykonać w tych "gorszych momentach" certyfikowany pomiar na speedteście pro?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wysoki ping, niska prędkość Internetu na Funbox 2.0

@Piotrekk85 - Standardowo: speedtest.pl, speedtest.net, fast.com. Nie ma znaczenia gdzie - wszędzie tak samo. Wersji Pro nie sprawdzałem, nie widzę takiego sensu. Kombinowałem też ze zmianą DNS, ale to chyba nie ma większego sensu jeśli są one na stałe przypisane w routerze od Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wysoki ping, niska prędkość Internetu na Funbox 2.0

Ok ale może to być problem związany z wifi. Na statystykach DSL nie ma błędów. A przez kabel też są takie skoki?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wysoki ping, niska prędkość Internetu na Funbox 2.0

@Piotrekk85 - Dobry pomysł ze sprawdzeniem połączenia przez kabel. Właśnie to zrobiłem i niestety - wszystko jest bez zmian. Wydaje się więc, że problem jest mimo wszystko z samym routerem lub linią. Dodam jeszcze, że do niedawna, przez kilka lat bardzo często i dużo korzystałem z uploadowania (wysyłania) na swoim łączu z racji wykonywanej pracy. W chwili obecnej gdy jeden komputer coś wysyła i wykorzystuje upload w maksymalnym stopniu to zapycha praktycznie całkowicie łącze i korzystanie z Internetu (pobieranie) jest straaaaasznie powolne jak na modemie 56k z dawnych czasów. Do niedawna nie było w ogóle takich problemów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wysoki ping, niska prędkość Internetu na Funbox 2.0

A w trakcie speedtestu jedno urządzenie korzysta z internet? masz tv od Orange?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wysoki ping, niska prędkość Internetu na Funbox 2.0

@Piotrekk85 - tak, jedno. Nie ma znaczenie które - pomiar jest zwykle podobny. Raz jest dobrze, ale w zdecydowanej większości jest niestety fatalnie, z wysokim pingiem i niską, skokową prędkością. TV od Orange nie posiadam. Funbox ma za zadanie jedynie "dostarczać" Internet.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Wysoki ping, niska prędkość Internetu na Funbox 2.0

@1qazxsw2   Funbox generalnie jest routerem bezproblemowym. Jak ze wszystkim - czasami może trafić się wadliwa sztuka.