Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana Fun Box 2.0 na 3.0 przy przedłużeniu umowy na czas określony.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Wymiana Fun Box 2.0 na 3.0 przy przedłużeniu umowy na czas określony.

Witam wszystkich. Mam umowę na czas nieokreślony, Funboxa 2.0, internet 300 Mb/s światłowód FTTH. Chcę teraz przedłużyć/ zawrzeć umowę na czas określony, z tym że chcę szybszy internet (1Gb/s) i telewizję z Multiroomem. W niedzielę wybiorę się do salonu Orange i mam takie oto pytania:

1. Czy mogę w ogóle taką np. 2- letnią umowę zawrzeć, mając w tej chwili na czas nieokreślony?

2. Czy bez problemu wymienię Funboxa 2.0 na 3.0?

3. Mam 3 tv w domu i chcę jak najmniej kabli, więc czy są jakieś dekodery bezprzewodowe do Multiroomu, a jeśli tak, to jakie?

4. Jaka (mniej więcej) prędkość internetu będzie po wifi na urządzeniach, które będą korzystać z wifi dekodera/ ów?

5. Ostatnio chciałem uaktualnić FW w Netgear R8000 i niestety, na Funboxie zablokowany jest dostęp do strony. Chciałem również podłączyć AppleTV kablem Ethernet i również dostęp do netu jest zablokowany. Why?? Czy z Funbox 3.0 też czekają mnie takie przykre niespodzianki?

Jeśli ktoś zna odpowiedź na powyższe pytania, byłbym dozgonnie wdzięczny za pomoc.

14 ODPOW. 14

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Wymiana Fun Box 2.0 na 3.0 przy przedłużeniu umowy na czas określony.

1 tak
2  tu moze byc problem (najlepiej zrezygnowac z dotychczasowej umowy i zamowic nowa aktywacje. masz pewnosc ze dostaniesz FB3)
3 wybierasz dekoder glowny samsung icu100 + multiroom np 2x sagecom iwu200 lub samsung icu100 (oba dzialaja po wifi). zaleca sie jednak korzystanie po kablu 🙂
4 zalezy jakie urzadzenia masz. (ktore beda korzystac z wifi routera a nie dekoderow. chyba o to CI chodzilo)
5 nie wiem


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Wymiana Fun Box 2.0 na 3.0 przy przedłużeniu umowy na czas określony.

Ad 2. Przy migracji do 1 Gb/s można zmienić bezpłatnie na Funbox 3.0. Konsultant powinien zlecić taką wymianę w systemie i klientowi zmienią.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Wymiana Fun Box 2.0 na 3.0 przy przedłużeniu umowy na czas określony.

@mjez80  faktycznie. masz racje, zapomnialem ze do 1Gb/s jest matryca do wymiany


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Wymiana Fun Box 2.0 na 3.0 przy przedłużeniu umowy na czas określony.

Dzięki piękne za szybką odp. W niedzielę wybiorę się trochę mądrzejszy😊 Ad. pkt. 4, to tak, chodziło mi o wifi z routera. nurtuje mnie ten problem z brakiem dostępu do panelu Netgeara i niemożności podłączenia AppleTV kablem Ethernet. Nikt mi jeszcze nie podpowiedział, dlaczego jest to niemożliwe. Tego Netgeara, to nawet nie można było podłączyć do FB 2, bo właśnie było coś zablokowane. Za opłatą się "odblokowało"😂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Wymiana Fun Box 2.0 na 3.0 przy przedłużeniu umowy na czas określony.

A to gitara😎 Właśnie chcę przezjsć z 300Mb/s na 1Gb/s + TV😉

Anonim

Nie dotyczy

Wymiana Fun Box 2.0 na 3.0 przy przedłużeniu umowy na czas określony.

@Pietruszka  nie wszystkie problemy załatwi FunBox 3.0, problemy co opisałeś tylko po części są winą FunBox 2.0, gro problemów ze stronami co ci się nie otwierają załatwia VPN, można to sprawdzić, bo darmowy masz w przeglądarce, ja korzystam z płatnej wersji i sobie chwalę, topowe routery mają VPN wbudowany w oprogramowanie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Wymiana Fun Box 2.0 na 3.0 przy przedłużeniu umowy na czas określony.

Cześć,

 

Przy wymianie FB2 na FB3 należy wziąc pod uwagę na miejsce zakończenia światłowodu. Jeśli kończy sie w miejscu docelowym dla FB3 nie ma problemu. Jeśli np w przedpokoju, a do miejsca FB2 jest ułożony kabel ETH zaczynają sie schody.  Lepiej nie instalować FB3 w miejscu niewygodnym (chyba, ze masz w lokalu ułożone w ścianach kable eth, które za zwyczaj zbiegaja sie właśnie z przedpokoju-co umożliwi piękne podłączenie multiroomów), bo nie polecam instalacji multiroomów za pomoca wifi. Tym bardziej 3 szt. Jeśli nie masz eth zachodzi koniecznośc "kombinowania z SWB i jego dwoma portami eth, ale to tez może nie chcieć działac poprawnie. Wiem, straszę, ale na zimne lepiej dmuchać niż kupić i reklamować wadliwy sprzęt. Sprawdź więc sam możliwości tech niczne lokalu, bo handlowiec sprzeda ci wszystko, co zechcesz, ale........


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Wymiana Fun Box 2.0 na 3.0 przy przedłużeniu umowy na czas określony.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc🙂 Cała sprawa została załatwiona tak- poszliśmy z żoną do salonu Orange z zamiarem podpisania umowy na podwyższenie internetu z 300Mb/s na 1Gb/s + TV. W salonie, po wszystkich formalnościach, pytam pana konsultanta, czy jest możliwość wymiany FB 2.0 na 3.0? Odp.- Nie, gdyż jest to urządzenie przypisane do danej usługi. 

Ja- Ale przecież zmieniła się usługa i nie ma połączenia z niektórymi urządzeniami..

Konsultant- Może pan spróbować zadzwonić na infolinię i(!) jeśli sprzęt jest uszkodzony, wtedy technicy nieodpłatnie panu wymienią.

Ok, dałem sobie spokój. Konsultant przyniósł sprzęt do Tv czyli dekoder Samsung, 2 multiroomy, Smart Wi-Fi i pytam czy muszę to sam podłączać, czy mogę skorzystać z pomocy techników? Niestety, muszę sobie sam to montować, a ew. technik przyjdzie ale odpłatnie! No żesz...😠 Rozumiem kryzys, rozumiem pandemię, ale...No nic, nie dawało mi to spokoju, dzwonię na infolinię, gdzie pani była zdziwiona, że konsultant powiedział o odpłatnej wizycie techników w celu montażu. Na drugi dzień byli panowie technicy, z pracy się zwolniłem, żeby był ktoś w domu. Ogólnie, technicy, to jedna z niewielu rzeczy, za którą dziękuję Orange, ale zupełnie nie zasługujecie na takich ludzi. Panowie uwineli się bardzo szybko i coś mnie tknęło, żeby zapytać o ten nieszczęsny FB 3.0. Powiedziałem w czym problem, panowie sprawdzili i...za 3 minuty miałem podłączonego FB 3.0. Wszystkie urządzenia podłączone, działają, czy to po wi-fi, czy to po kablu. Infolinia, środa przed Bożym Ciałem- miałem wrażenie, że Korpo już świętowało i zostawili przy tel. panią sprzątającą, tak sobie, żeby ktoś był. Na pytanie jak mam podłączyć nowy dekoder Samsunga, pani stwierdziła, że wystarczy podłączyć do gniazdka, podłączyć kabel od sieci i dekoder sam sobie pobierze ID. A co z PIN-em proszę pani? PIN też sobie pobierze. Kurtyna. Zastanawiam się czy nie zacząć sobie dorabiać na tej infolinii, z pewnością mniej szkód bym wyrządził. Summa summarum: wszystko skończyło się ok, podziękowania dla panów techników😊

Konsultanci salonowi i nie tylko- zmienić pracę, albo zacznijcie traktować poważnie i pracę, i klientów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Wymiana Fun Box 2.0 na 3.0 przy przedłużeniu umowy na czas określony.

Zupełnie jakbym czytał o swoich przejściach. Infoczat i infolinia - odbijanie się od ściany. Konsultant w salonie, do którego poszedłem "z ulicy" - też nic sensownego nie może. Dopiero u handlowca poleconego przez znajomych okazało się, że jednak da się.