Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolny internet / słabe Wi-Fi / Livebox


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Wolny internet / słabe Wi-Fi / Livebox

Witajcie.

Mam neostradę w szybkości 20mb/s - nie dociera do nas światłowód.

W styczniu kończyła mi się umowa, dostałam w ramach przedłużenia nowy sprzęt, Livebox'a z Wi-Fi.

Do tej pory używałam prywatnego TP-Linka, z dwoma antenkami, Wi-Fi działało nawet poza domem (dom pow. 99m2).

Niestety po zainstalowaniu Livebox'a internet jest tak słaby, że nawet na kablu przeglądanie internetu jest koszmarnie powolne.

Wi-Fi nie dociera do pokoju obok, w którym stoi Livebox, pomijam już możliwość korzystania z niego na dworze przed domem. 

Nie ma opcji Wi-Fi Calling w telefonach, bo zasięg jest za słaby.

Czy to wina samego urządzenia, jego konfiguracji, czy Orange nagle zapragnęło spowolnić moje łącze ?

Myślałam o zakupie ekspandera sieci, ale doszłam do wniosku, że dlaczego mam dopłacać do internetu, który powinien mieć taki zasięg, jeśli nie lepszy, jak jego poprzednik, zwykły TP-Link.

Pomóżcie proszę, bo jak pomyślę o dzwonieniu na PŁATNĄ infolinię, to aż mnie głowa boli.

5 ODPOW. 5

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Wolny internet / słabe Wi-Fi / Livebox

Rozdziel pasma na 2,4Ghz i 5Ghz, stawiam na to że miałaś kiedyś 2,4Ghz a teraz leci po 5Ghz. 5Ghz ma mniejszy zasięg niż 2,4Ghz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wolny internet / słabe Wi-Fi / Livebox

@katarzyna-mkSzczerze? Zainstalowałbym tego starego TP linka. LB2 jest modemem o dość słabym wifi (anteny wewnętrzne) i traktuj go jako backup. Wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie, abyś wpisała w ustawienia TP linka parametry obecnego połączenia ADSL i wróciła do lepszego urządzenia.Jeśli masz wątpliwości co do parametrów liniowych zrób screena z LB z zakładki DSL, podpowiemy jak to wygląda


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wolny internet / słabe Wi-Fi / Livebox

@ZeusekNa LB2 nie ma czego za bardzo rozdzielać...:)


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wolny internet / słabe Wi-Fi / Livebox

@ZeusekZwracam uwagę, że LB i FB to dwa różne modemy, a @katarzyna-mk wyraźnie napisała "Livebox"