Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolne LTE w każdym urządzeniu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 207
  • 0

Wolne LTE w każdym urządzeniu

Witam, 

mam problem, od momentu kiedy były mocne wiatry internet z około 20Mbps spadł do prędkości 1-5Mbps. Mam 3 nadajniki jeden tylko LTE800 (288322) około 6km, drugi LTE 800+1800 (188049) około 8km i trzeci LTE 800+1800+2100 (188017) około 8km to są te z którymi router łączy się zawsze. Gdy próbuje router ustawić na 800+1800 lub 800+2100 łączy mnie na takiej konfiguracji może na 5 sekund a potem łączy mnie z tym nadajnikiem który napisałem jako pierwszy z jednym pasmem przez co wyłącza się agregacja pasm i leci na LTE800 gdzie prędkość to nawet nie 1Mbps (router ma agregacje pasm, Huawei B525), mogę jedynie łączyć się na pojedynczych pasmach gdzie uzyskam te 5Mbps ale z pingiem 50 i utratą pakietów gdzie wcześniej ping był około 20 bez utraty pakietów. Orange problemów nie widzi. Czy da się to jakoś załatwić bez anten bo za 3-4 miesiące będę miał światłowód a chcę jakoś komfortowo używać obecnego internetu do czasu aż podłącze światłowód.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@Kacper3006 bez anteny możesz się pokusić o wyniesienie modemu  w kierunku każdego z BTS-ów na zewnątrz budynku... I pomiary na kablu ETH

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@Kacper3006  zgłaszaj dalej problemy do Orange, może w końcu wyślą techników aby to sprawdzili, innej możliwości poza zastosowaniem anteny zewnętrznej nie widzę (lecz jeśli to faktycznie coś z nadajnikiem to antena również nie pomoże).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@Kacper3006  jedynym rozsądnym rozwiazaniem na tych dystansach jest antena zewnętrzna. Przy 6-8 km nie licz ma nic innego niż na 800- ke. Prawdopodobnie jesteś na skraju  zasięgu wszystkich nafajnikow dlatego modem się przełącza i głupieje. Antena kierunkowa pozwoli wybrać ten BTS, który sprawdzi się najlepiej i ma anteny sektorowe ustawione w Twoją stronę. Zapewni lepszy odbiory po testach i precyzyjnym ustawieniu w kierunku najlepszego nadajnika. Dodaj też kwestię przeciążeń, co obecnie jest dość często spotykane i masz Twoje transfery

Anonim

Nie dotyczy

Wolne LTE w każdym urządzeniu

No... Pytanie: czy czasami ta instalacja już nie działa na antenie (z ruterem) zewnętrznej ? Jeśli tak to: piszesz, że zmiany nastąpiły po ostatnich wichurach. To teraz ja mam pytanie: a Pan sprawdzał czy się ta antena (z ruterem) na Pańskim dachu czasami nie obluzowała i czy czasami nie zmieniła kierunku i azymutu ?

 

Wiem co wichury potrafią zrobić z antenami, ale... Wiem też, że operator ma inny budżet na swoje inwestycje, a inny budżet ma końcowy klient, co może (powtarzam: może) skutkować nieco innymi parametrami technicznymi systemów mocowania anten.

 

Jak trafiłem i antena jest zewnętrzna to proponuję zweryfikować w pierwszej kolejności u siebie na dachu, balkonie czy gdzie tam jest to zamontowane... 😁


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 207
  • 0

Wolne LTE w każdym urządzeniu

U siebie nie mam żadnej anteny połączonej z routerem 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 24
  • 0

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@Kacper3006 Wrzuć jakieś parametry połączenia, decybele, SINR. Bez tego to wróżenie z fusów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@Kacper3006 bez anteny możesz się pokusić o wyniesienie modemu  w kierunku każdego z BTS-ów na zewnątrz budynku... I pomiary na kablu ETH


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 207
  • 0

Wolne LTE w każdym urządzeniu

Karta nju tylko dlatego że na tej z samego orange skończył się wczoraj pakiet ale wszystkie parametry dokładnie takie same prędkości tak samo. Przy LTE1800 parametry były lepsze bo RSRP zawsze było w okolicach -105 (tyle ze wszystkich tych parametrów pamiętam) co dawało mi te stabilne 20Mbps na każdej z tych kart

CDE1EAAC-D541-4632-BF4D-A3084357D7CC.png

92EC6A72-7423-4AEC-ADFA-BF3F88B321CE.png

7D2FC1D0-5D97-4377-B6EB-053CE9481BB6.png


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@Kacper3006 Z Chełma jak pokazuje BTSearch jest tylko 800. Jak tam zaloguje to nie będzie nic innego. Sprawdziłbym jak działają fioletowi. 

A jak się wybierze 1800+2100 to co się dzieje?

Anonim

Nie dotyczy

Wolne LTE w każdym urządzeniu

Ja bym jednak spróbował sprzęt zmienić. Ale nie od razu. Dobrze podpowiedział @agat13 - zrób najpierw test z urządzeniem na zewnątrz i sprawdź czy się znacząco nie poprawi. A jak się poprawi to trzeba będzie przerobić tę instalację i zainwestować w taki sprzęt, który ma zewnętrzną antenę. Najlepiej z agregacją pasm. 🙂

Zrób te testy i daj znać jak to działa "bez ścian".