Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VDSL2 Bonding orange labs czy będzie w ofercie ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

VDSL2 Bonding orange labs czy będzie w ofercie ?

Witam, 

 

W 2012/2013 orange reklamowało się, że w orange labs testuje VDSL2 Bonding czyli użycie dwóch par miedzianych do przesłania VDSL na większą odległość, realnie 30-35 Mb/s na 3,5km.

 

Pytanie czy pojawi się to w ogóle w ofercie, czy można to zakupić ? mam 1,8km do centrali i wyklucza mnie to z użycia VDSL a Bonding załatwił by sprawe, mogę oczywiście zapłacić za utrzymanie dwóch linii.

 

Interesuje mnie oferta indywidualna lub biznesowa.

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VDSL2 Bonding orange labs czy będzie w ofercie ?

Komercyjnie to nie weszło, testy w kilku lokalizacjach. Jeśli na mapie zasięgu http://orange.pl/zasieg nie ma VDSL, to nie ma.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą na firmę, poszukaj jakiegoś lokalnego PH czy salonu z opcją Biznes Expert. Może coś innego Ci zaproponują.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

VDSL2 Bonding orange labs czy będzie w ofercie ?

VDSL generalnie jest, ale orange daje do 1500m, i u mnie 2km się już nie łapie (a i tak lepiej niż Adsl2+ by nie było)

 

Ciekawe czemu bonding nie wszedł komercyjnie...

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VDSL2 Bonding orange labs czy będzie w ofercie ?

To sprecyzuj czy masz VDSL czy nie. Orange zaczął inwestować w światłowody lub inne opcje na ALLIP na miedzi.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

VDSL2 Bonding orange labs czy będzie w ofercie ?

Napisałem, centrala VDSL ma. Ja nie mam bo odległość 2 km, a powyżej 1.5 km VDSL raz, że nie ma lepszych efektów dwa że orange nie sprzedaje. 

 

Teraz pytanie czy te VDSL na 2 pary miedzi sprzedają np dla firm, bo to by mnie satysfakcjonowało. Jak nie, to zostaje kupić drugą neostradę i load balancing... 😞 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VDSL2 Bonding orange labs czy będzie w ofercie ?

Są różne lokalne rozwiązania w ofercie biznesowej. Musisz trafić do lokalnego doradcę lub zajść do salonu z dedykowaną obsługą dla firm.