Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uszkodzony przewód telekomunikacyjny


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Uszkodzony przewód telekomunikacyjny

Cześć. Mam taką nietypową usterkę. Kiedy ktoś trzaśnie drzwiami w domu na kilka sekund rozłącza mi internet. Podejrzewam ze jest to wina uszkodzonego przewodu(chodzi o przewód który idzie od skrzynki orange do mojego domu). W związku z tym mam pytanie. Czy ja sam mogę wymienić taki przewód czy musze wzywać tych całych techników Orange?
6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21526
  • 173

Uszkodzony przewód telekomunikacyjny

@trtreet0 

Podejrzenia podejrzeniami, ale zanim cokolwiek zaczniesz zmieniać dobrze byłoby upewnić się czy te podejrzenia są słuszne. Napisz coś więcej, pokaż może jakieś obrazki. Tu jest paru dobrych specjalistów od tych spraw, na pewno coś doradzą.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Uszkodzony przewód telekomunikacyjny

Ogólnie to uważam ze ten przewód jest gdzieś uszkodzony przy elewacji lub w jej wewnątrz. Ja chce go gdzieś uciąć przed wejściem do domu i na złączki telekomunikacyjne podłączyć nowy przewód który już sobie poprowadzę inną trasą do rutera.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 123
  • 0

Uszkodzony przewód telekomunikacyjny

@trtreet0 może lepiej sam się nie zabieraj za taką wymianę, bo jak podejrzewasz, a nie wiesz, to znak, że lepiej uśmiechnąć się do specjalisty nim będzie w efekcie trzeba jeszcze więcej naprawiać 🙂 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21526
  • 173

Uszkodzony przewód telekomunikacyjny

@trtreet0 

Jeśli trzaśnięcie drzwiami ma wpływ na to co się dzieje pod elewacją to masz dość labilnie ten dom zbudowany. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że coś nie styka już w domu - może w gniazdku? Sprawdzałeś? Możesz pokazać jak wygląda połączenie kabla "zewnętrznego" z "wewnętrznym"?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Uszkodzony przewód telekomunikacyjny

@trtreet0  wymiana kabla nie jest trudna dla kogoś z pojęciem jak to zrobić...

Warto jednak przemacać całą  instalacje ręką  i sprawdzić, gdzie nie styka.

Może to kwestia zasilania? Warto i to zweryfikować. 

Problemem pr,y wymianie instalacji jest dostęp do kabla przychodzącego do budynku, który powinien się oonczyc na laczowce zamkniętej w szafce lub skrzynce kablowej.

Do połączenia mogą być potrzebne odpowiednie narzędzia ( noże) do wciśnięcia drutów w blachy łączówki.

Pokaż jak wygląda skrzynka, jak instalacja i jak gniazdo ( jedno  czy jest ich więcej?)

Podpowiemy co i jak. Długi ten odcinek instalacji? 

Zawsze możesz złożyć reklamację konkretnie na wymianę instalacji o technik to zrobi. 

Warunek? Musisz mocno się zaprzeć, bo opór będzie spory...

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Uszkodzony przewód telekomunikacyjny

@trtreet0 Po pierwsze gdzie mieszkasz? W domku czy w bloku? Inaczej jest prowadzona instalacja do domów jednorodzinnych a inaczej do mieszkań w blokach. Prześledź trasę kabla od gniazdka w pokoju do wyjścia na zewnątrz z domu/mieszkania. Możliwe że kabel przebiega koło futryny drzwi albo pod progiem i przetarła się jedna z żył. W momencie silnego uderzenia pracuje kabel i następuje przerwa. Najlepiej zrobisz wzywając technika.