Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Upoważnienie na korzystanie z łącza telefonicznego


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Upoważnienie na korzystanie z łącza telefonicznego

Witam wszystkich potrzebuję odpowiedzi na dwa pytania:

Pierwsze i najważniejsze jak w temacie jak napisać takie upoważnienie, mam w domu tel stacjonarny w orange i zamierzam zamówic internet tyle że telefon nie jest na mnie ale już internet brałbym na siebie, trochę to zagmatwane ale własnie tak chciałbym żeby to wyglądało.

 

Drugie czy istnieje możliwość zamówienia Neostrady przez internet gdy wymagana jest taka zgoda i gdybym chciał sam skonfigurowac(zainstalować) modem co podobno jest możliwe.

 

 

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Upoważnienie na korzystanie z łącza telefonicznego

Musisz zamówić usługę na nowym łączu. Będzie podłączona o ile są możliwości techniczne na to. Niestety nie można mieć telefonu analogowego i Neostrady na różne osoby na jednym łączu (nie koniecznie chodzi o fizycznie jeden kabel, bardziej o ewidencje łącz). Wiąże się to też z koniecznością opłaty za utrzymanie łącza na rachunku do neo.
Nie ma też żadnego upoważnienie o czym piszesz. Jedynie co do zgoda właściciela posesji na podłączenie usługi - ale to już technicy załatwiają (jeśli jest konieczne).

Jeśli chodzi o drugie pytanie, to zależy od technologii. Przy ADSL (do 10 i do 20 mega), możesz sam zrobić o ile masz gniazdko. Przy wyższych prędkościach rekomendowanym rozwiązaniem jest instalacja przez technika (zwykle wymagane są do wykonania pewne prace przy gniazdku).

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Upoważnienie na korzystanie z łącza telefonicznego

Dzięki za odpowiedź wygląda na to że coś musiałem pokręcić bo pani w salonie powiedziała że wystarczy upoważnienie własciciela łącza, 2 dowody i nie ma problemów.  Nie mam zbyt wielkiej wiedzy na ten temat ale prędkość osiągana w okolicy to niestety jedynie do 8 mega


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Upoważnienie na korzystanie z łącza telefonicznego

Wg mojej wiedzy takie papierki powinni zbierać technicy, a nie Ty.
Chyba, że chodziło o dokonanie cesji i chcesz przepisać telefon domowy na siebie.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Upoważnienie na korzystanie z łącza telefonicznego

Tak padła taka propozycja ale nie, chodziło o upoważnienie dzięki któremu mgę mieć internet na siebie przy wykorzystaniu telefonu który jest na dziadka, ta pani miała wszystko załatwić, nie skorzystałem bo zażyczyła sobie 100 zł przy odbiorze routera a ja nie pamiętałem żeby była taka opłata(na stronie O) więc się wstrzymałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Upoważnienie na korzystanie z łącza telefonicznego

100 zł miałeś płacić w salonie? bo może chodziło o aktywacje ( to 49 zł przy efakturze) i oplate za router tplink na własność (drugie 49 zł)?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Upoważnienie na korzystanie z łącza telefonicznego

Może, wykluczyć tego nie mogę bo po prostu mi nie wytłumaczono za co te pieniądze co mnie trochę zaniepokoiło, do tego pani bardziej była zainteresowana bym podpisał jeszcze umowe na telefon i tv niż dokładnym wytłumaczeniem tego po co przyszedłem do salonu więc dowiedziałem się od niej tylko tyle że ona to załatwi  (muszę napisać to upoważnienie do tego ksero dowodu moje i dziadka)opłata 100zł i o możliwości własnego montażu(pytałem bo mam remont w domu i nie chciałem kolejnych ekip.)


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 9
  • 2

Upoważnienie na korzystanie z łącza telefonicznego

Internet bedzie zalozony na dziadka. Jezeli ma byc na nr dziadka to i umowa bedzie na niego. Chodzilo o to ze Ty bedziesz podany jako płatnik wiec fv bedzie wystawiana na Ciebie ale umowa bedzie na dziadka. Nie ma innej opcji.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Upoważnienie na korzystanie z łącza telefonicznego

Nie ma już opcji dodania nowego płatnika. Szczególnie w nowym systemie rozliczeniowym.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Upoważnienie na korzystanie z łącza telefonicznego

Piotrekk85 jeśli to nie problem chciałbym zadać ci jeszcze pewne pytania :

1. Odpowiedziałeś mi już odnośnie własnego montażu, chciałbym rozwinąc to pytanie w jaki sposób zamówić to z taką opcją przez internet. Jak pisałem wyżej w okolicy prędkość to max 8mb.

 

2.Przy składaniu zamówienia w opisie: modem

są trzy opcje mnie interesują:

Wypożyczenie Orange FunBox i TP Link TD W8950N

O ile mogę sobie porównać parametry obydwu urządzeń to zastanawia mnie raczej sposób w jaki odbywa się wybór, ok wypożyczenie to jasne ale czy to to samo co za cennikiem opłat "udostępnienie modemu z kosztem miesięcznym 10 zł " czyli z 39,90 robi się 49,90. Jeśli nie to ile kosztuje miesięcznie owo wypożyczenie.

Czy TP Link TD W8950N to modem który dostaję do użytkowania równiez w formie wypożyczenia?, czy jest moją własnością po wpłaceniu opłaty 49,90 za(zestaw instalacyjny ADSL) czy przebiega to jeszcze inaczej.

Mam nadzieję że napisałem to w miarę sensownie i zrozumiesz co tu wypisałem.

Pozdrawiam.