Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

@Anonim

Nie mam światłowodu, jednak widzę coraz większy spadek jakości usług.

Jak rozumiem, Ty mieszkasz w Gdańsku? Serwer wp.pl tam właśnie jest.

Gdy zaczynałem przygodę z Neostradą i nie było przymusowego interleaved, to miałem do Onetu ok 8-10 ms. Teraz 50 % więcej. Tak samo sprawa ma się z wp.pl, było kiedyś 20 ms. I to po miedzi było. Raz, że interleaved jest zbędny na liniach gdzie wszystko jest ok, dwa -  Orange po całej linii daje ciała między swoimi routerami, serwerami itd. Jak może być z Katowic do Warszawy 12-14 ms, skoro wszystko idzie wewnątrz sieci Orange i idzie światłowodami? Kto doprowadza do takiego dziadostwa? Nawet po wprowadzeniu interleaved, do wp.pl było 28-29 ms a nie 40-41 ms jak teraz.

Anonim

Nie dotyczy

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

Ja mieszkam w Warszawie, jednak niestety również mam problemy z pingami i packetloss, gdyż po prostu Orange ma bardzo słabe, zapchane trasy do dużych dostawców treści. @Banan922 - może Hypster mówił o sumarycznej pojemności, licząc obciążenie również do małych dostawców - a wtedy to faktycznie może mają zapas 😄 Jednak no fakt, z tymi pingami nawet na światłowodzie, a raczej szczególnie na światłowodzie po prostu przesada jest


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

@Anonim  Domyślam się że mieszkasz w Warszawie z racji 2 ms - ale mi chodzi byś sprawdził ping do 62.115.135.179 czy również masz 20+ ms do telii. To nie jest normalne wg mnie bo powinienem mieć 7-8 ms, Ty powinieneś mieć 3 ms do 62.115.135.179.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

W takim razie Twoja trasa do wp.pl idzie normalnie. Moja trasa pakietów biegnie do wp.pl właśnie przez Warszawę i w po drodze dodają jeszcze następne kilkanaście ms.

Wszystkiemu jest winien  war-1.tpnet.pl (194.204.175.113). Do niego jest kilkanaście ms i od niego kolejne kilkanaście ms.

EDIT: albo i nie on... tracert mi nie pokazuje tego serwera, ale WinMTR już tak: między kat-r1.tpnet.p; a kat-r2.tpnet.pl jest opóźnienie 8 ms :/.

Chyba pojadę do Katowic w końcu do siedziby Orange i niech COŚ z tym zrobią!

Kolejny EDIT: jak pinguję kat-r2.tpnet.pl bezpośrednio to jest bez opóźnienia w Katowicach... już nic nie rozumiem, dlaczego jak pakiety idą dalej w Polskę, to na wyjściu z Katowic dostają dodatkowe ms...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

@obywatel_lp  To podobnie jest z telią w Warszawie. Za granicą jest ok a jak pakiety zostają w Polsce to jest 20 ms na sztywno w Warszawie. Jakiś przedziwny przeplot. Logika Orange, nic nie poradzimy.

 

Wp.pl to jeszcze pół biedy, zobacz trasę i ping na światłowodzie do google.pl 😄 http://prntscr.com/lgpeuk


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Trasa z Katowic do Warszawy - dlaczego taki duży ping?

Gratulacje dla Orange... Od Katowic do Warszawy, Krakowa i wszędzie indziej ping leci po 86-90 ms po kraju.

Ręce opadają 😞