Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

To jeszcze dam jedną kwestię do rozwagi. Zmiana w górę jest za free, zmiana w dół jest płatna 109 zl. Więc można wziąć niższy wariant a jak będzie mało, to zwiększyć (w tej samej promocji) w górę.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

@tjw1978  Ja bym liczył coś na okolice 200 Mbit/s downloadu i 100 uploadu przy opcji 600/100.

Funbox 3.0 niekoniecznie musi produkować lepszy sygnał niż Twój TP-Link. Wszystko to jest kwestią indywidualną.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Z tego co jednak piszecie, najlepszym rozwiązaniem będzie albo poprzestanie na prędkości 300/50, albo przeniesienie routera jeszcze bliżej komputera, a najlepiej obok i podłączenie sieci komp-router kablowo.

 

Daliście trochę do myślenia. Sprawdzę, co dałoby przeniesienie routera bliżej komputera na przykładzie TP-Linka. Jeszcze raz dzięki. 

 

Już nie mogę się doczekać tego, żeby zmienić nc+, lokalnego operatora i Play na jedną ofertę. A nastąpi to w okresie przed świętami, więc i oferty powinny być ciekawsze.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Połączyłem FunBox 3.0 Z laptopem za pomocą skrętki... i osiągam.. Dowland | Uploat | Ping 317.47 50.65 Mbps | 50.65 Mbps | 3 ms
221266566.png

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Odpowiadając na mój problem sprzed miesiąca połączyłem się kartą sieciową TP-Linka T4U, AC1300 (choć i tak zamówiłem bardziej wydajną z Netgear). Obecnie na speedteście wyciągam bez problemu 300/50.

 

Tak więc polecam taką kartę i dodaję, że jeśli jest dobry sprzęt, to można osiągać świetny wynik.

 

Dodam, że mam małe mieszkanie - 36m2, a kiedy przeszkodą są ściany, to prędkość spada do około 200/40


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Zwiększyłem prędkość do 600/100. Karta T4U z Tp-link (867 Na 5GHz) nie dawała rady.

Zmieniłem na T9UH (1300 Na 5GHz). Wyciąga około 500 z 600 w małym mieszkaniu,  około 5-6 metrów od routera w linii prostej, więc mogę śmiało polecić tą kartę. 

 

Jednocześnie jeśli chcialby ktoś kartę Asusa USB AC68, to mam porównanie,  bo właśnie asusa odsyłam. TP-LINK ma u mnie lepsze parametry na testach. Bez dwóch zdań.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

tjw1978 - czyli karta T9UH lepiej sie sprawuje od Asusa USB-AC68 ? Na tej odległości 5-6 metrów na Asus USB AC68 ile uzyskujesz na speedtest.net ? O tym TP Linku slyszalem ze sie mocno przegrzewa jak sie duzo zacznie kopiować plików, takze ja bym prędzej zostawił produkt Asusa 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Przede wszystkim na Asusie był jakiś problem polegający na tym, że często port USB rozłączał mi kartę, a jeśli już nie rozłączał, to Asus osiągał nieznacznie gorsze prędkości (20-30 niższe niż T9UH). Mówię o prędkości internetu. Czyli około 420 Mbps. Na T9UH około 450, a momentami dochodzi do 500 na speedteście.

Na fast.com T9UH osiąga nawet 570-580 Mbps, zdarza się że podchodzi pod 600.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Moze Windows miał aktywną opcję Zarządzania energią i stąd karta była wyłączana. Ja wprawdzie mam jeszcze starszy model Asus USB-AC56 od ponad roku i chodził bez zająknięcia, choć predkości internetu uzyskiwałem zaledwie ok 210Mb/s z uwagi na to ze router był mocno oddalony i było sporo przeszkód. Teraz zrobiłem przesiadke na karte Asusa PCE-AC88 i tu jest moc, karta jest w tym samym miejscu co był AC56 i uzyskuje transfery po LAN ponad 85MB/s czyli daje to wynik internetu na poziomie ~ok 700Mb/s, takze mogę polecić.