Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

Witam

 

Mam problem dotyczący właśnie mojego internetu o prędkości ponoć 1GBit, jak w temacie jest strasznie wolny mimo tego że w umowie minimum to 200 MBit to pobieranie spada poniżej 10 mb/s a 200 MBit to ok. 28mb/s pobierania w tym momencie pobieram plik i prędkość mojego internetu to 6MBit... 

 

Sprzęt na pewno mnie nie ogranicza gdyż posiadam AMD Ryzen 5 1600x i dysk SSHD Seagate FireCuda. Widziałem wiele postów odnośnie tego problemu lecz mieli oni sprzęt przedpotopowy jak FX 8320 i właściciel tego posiadał też 1 GBit i otrzymywał 950MBitów co jest logiczne bo trzeba utrzymać to połączenie.

 

Nie pobieram też tego pliku przez metode peer - to - peer tylko z serwerów microsoftu i innych portali o mocnych serwerach jak steam, uplay, czy origin i przedkość jest taka sama

 

Pozdrawiam

18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

@theseba4  korzystasz z wi-fi czy kabla lan, połączenie komputer  vs FunBox (jaki model 2.0 czy 3.0)?

Jeszcze dodam... jak masz za wolny internet względem umowy co podpisałeś, zgłoszenie zrób, technicy sprawdzą co u ciebie się dzieje, jest aplikacja na telefon Mój Funbox, zainstaluj i diagnostykę zrób, to proste jest 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

Prędkość pobierania plików zależy też od wydolności serwerów. Próbowałeś wykonać pomiar certyfikowany na speedteście pro?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

Spróbuj pobrać stąd Ubuntu http://releases.ubuntu.com/19.10/ubuntu-19.10-live-server-amd64.iso?_ga=2.174508194.1420592153.15754...

zazwyczaj idzie na max mojego łącza (300Mb/s) ~ 38 MB/s 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

@Piotrekk85 Ookla jest kijowa bo pokazuje czasami 700mbitów a czasami 70mbitów. Każdy inny speed test skacze jak Kamil Stoch od 10mb do 400mb 

@PeterMac Co to za program i po co mi on  ?

 

@Anonim kabel lan, mam pobrany najnowszy sterownik Realtka wiec powinno byc no problem

 

OCZYWISCIE że używam FUNBOXA 3.0


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

Od kiedy ookla odpowiada za speedtest pro? Chodzi mi o certyfikowane narządzie wybrane przez UKE https://pro.speedtest.pl/
Wtedy miałbyś podstawę do reklamacji. Bez tego nawet nie masz co reklamować.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

Jeśli ty masz super szybki internet to nie oznacza że np inny serwer z którego pobierasz ma tak samo szybkie łącze może być potężny serwer ale łącze np 80 mb/s to twój internet pobierać będzie z prędkością tego serwera nie twojego  . A jeśli masz podejrzenie że żle działa twój internet to zgłoś usterkę 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

theseba4 - to nie zaden program, tylko przykladowy plik z Linuxem Ubuntu bo z ich serwerów idzie z reguly maxem, choć na takim łączu 1Gb/s to nawet nie zdązy sie rozbujać i juz bedzie pobrane 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit


@theseba4napisał(-a)

@Anonim kabel lan, mam pobrany najnowszy sterownik Realtka wiec powinno byc no problem

OCZYWISCIE że używam FUNBOXA 3.0


Serwery Microsoft, są często obciążone, więc max prędkości pobierania tam nie ma, mam dużo mocniejszy PC od ciebie, jednak nie uzyskuję max pobierania, speed testy mam za to ok, ale to nic nie znaczy, testy certyfikowane zrób, to ocenimy 😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

Tak jak koledzy @Anonim  i @Piotrekk85  piszą test certyfikowany zrób to wtedy będziemy mogli coś więcej powiedzieć.