Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Stały Adres IP na łączu FTTH

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 8
  • 0

Stały Adres IP FTTH

@Piotrekk85 nie można bo tv nie dają. A płacić za biznes packa i osobno za tv od np. UPC się nie opłaca.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Stały Adres IP FTTH

To i tak nie ma brać wg mnie brać tv od Orange na firmę bo nie można jej pokazywać pracownikom firmy, nie mówiąc już o klientach bo Orange nie daje licencji na rozpowszechnianie sygnału (przynajmniej jeśli ktoś chciałby korzystać z usługi zgodnie z regulaminem/umową).

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 8
  • 0

Stały Adres IP FTTH

@Piotrekk85 Trochę wyobraźni, pracuję z domu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Stały Adres IP FTTH

Cieszyłby fakt jak ,którykolwiek użytkownik łącza światłowodowego od Orange ze stałym IP nawet jeżeli podpisał ją przez na przykład T-Mobile żeby właśnie uzyskać stały zewnętrzny IP mógł przeprowadzić testy na łączu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Stały Adres IP FTTH

@Gatts masz na myśli speedtesty? Teraz nie mogę wysłać, dopiero wieczorem, ale nie widzę żadnej różnicy w prędkościach między Orange Światłowód a ofertą BSA: download przekracza 300Mbps (do 310), upload dochodzi do 35 Mbps (mimo że oferta to 300/30 Mbps).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Stały Adres IP FTTH

Ziomuś, ale do czego ty zachęcasz skoro tu nie padło żadne rozwiązanie?

Mogę przedstawić jedno. Skoro w Orange nawet światłowód (!) nie gwarantuje niezmiennego IP (o publicznym dostępie już nie wspominam) to lepiej skorzystać z Orange Internet LTE Mobilny, np. pakiet 50 GB lub 250 GB (polecam drugi). Do tego podpinamy sobie usługę Orange VPN lub Orange VPN statyczny. Pierwszy wystarczy np. do konsol (da nam NAT2, ale trzeba jeszcze najlepiej w routerze wyłączyć DMZ), nie będzie też problemów z p2p; drugi zaś jest lepszy, bo nie dość, że masz „ wgląd na świat” to jeszcze AjPi jest stałe i tutaj można postawić sobie serwer FTP, POP3 czy podłączyć się do kamerki np. w garażu. Usługi odpowiednio za 7 zł i 20 zł za miesiąc. Mi z pakietem 250 GB i VPN static wychodzi 99,99 zł na miech, a i tak nigdy nie przekraczam magicznej bariery 250 GB (średnio miesięcznie z jakieś 210 GB). Trochę drogo, ale lepiej tak niźli zakładać fake firmę, byle dostać NIP i móc skorzystać z „oferty biznes” lol… Skoro w Orange nie ma innej możliwości to lepiej tak.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Stały Adres IP FTTH

@w4rb1rd  Dlaczego zakładasz, że Orange Światłowód dla klienta indywidualnego nie ma publicznego IP? Spokojnie wystawiam różne serwery usług w świat.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Stały Adres IP FTTH

tak było napisane w pierwszych postach tego tematu