Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości neostrady.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 23
  • 0

Spadek prędkości neostrady.

Nie mam żadnych zaległości. Najbliższa faktura ma termin płatności 9 listopada.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Spadek prędkości neostrady.

@tomday może płatność jeszcz nie dotarła. Kiedy masz okres rozliczeniowy i kiedy była dokonana płatność?

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości neostrady.

@tomday  internet masz nieużywalny prawie, zgłoszenie zrobić poprzez czat czy telefon. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 23
  • 0

Spadek prędkości neostrady.

Płatność dotarła bo otrzymałem potwierdzenie i faktura jest widoczna jako opłacona. Tak więc kwestię zaległej płatności można odrzucić, bo nie ma żadnych zaległych wpłat.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 23
  • 0

Spadek prędkości neostrady.

Zrzut ekranu (22).jpgZgłoszenie już poszło. Ale znając czas reakcji BOK nie będzie to szybko załatwione. A prędkość spada coraz bardziej. Było 4 Mbps, a teraz jest zaledwie 1.7 Mbps. Wspaniale...mam net jak z roku 2006. Dziękuje Ci Orange!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Spadek prędkości neostrady.

@tomday zainstaluj jeszcze apkę Mój FunBox i sprawdź działanie sieci w apce.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Spadek prędkości neostrady.

@tomday Jak był robiony speedtest? Po kablu? Czy tylko był ten kabel jako jeden do modemu podłączony? Spróbuj wyłączyć wifi i sprawdzić po jednym kablu jeszcze raz. Jeśli masz ustawienia standardowe wifi jak i innych rzeczy w modemie spróbuj zrobić reset do ustawień fabrycznych. Wyeliminujesz jakieś problemy z modemem i routerem. Skoro opłaty są ok...szukajmy problemów w sprzęcie, bo linia jest ok


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 23
  • 0

Spadek prędkości neostrady.

Po kablu, a z wifi nie korzysta żadne inne urządzenie. Livebox 2.0 jest bezpośrednio podłączony do komputera.To nie wygląda na problem z urządzeniem. Ewidentnie widać, że coś dzieje się z po stronie Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Spadek prędkości neostrady.

@tomday Co powiedzieli przy przyjmowaniu zgłoszenia?

Jeśli nie chcesz resetować modemu ( niczemu to nie przeszkadza i nie zaszkodzi, a może pomoże) wejdź na Mój Orange i na stronie zrób sama diagnozę sprzętu. Warto skoro można


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 23
  • 0

Spadek prędkości neostrady.

Modem zresetowałem już kilka razy. Test za pomocą aplikacji nie wykazał żadnych problemów. Zgłoszenie poszło przez stronę Orange. I o dziwo jest już odpowiedź..."diagnostyka nie wykazała problemów po stronie sieci Orange"!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czyli czym można wytłumaczyć to, że prędkość pobierania wciąż spada?!!!!  Kilka godzin temu pobranie 100 mego trwało od 20 do 30 minut. A teraz jest to 40 do 50 minut!!! To nie jest problem sieci?!!