Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 1

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

Witam od ponad miesiąca mam problem z szybkością transferu przed resetem miałam ustawione 3mb i nie było żadnego problemu a po 1,5mb. Dodam iż umowa jest do 10mb/s nesostrada. Wiem, że mieszczę się w normie ale nie da się normalnie korzystać z przeglądarki i yt wolno się ładują w gry nie można pograć bo ciągle są skoki pingu, wina również nie leży po stronie rutera bo mam 2 i na każdym działa tak samo. Moje pytanie brzmi następująco mam zadzwonić na infolinie i poprosić o reset DLM czy wina leży po stronie linii. Reset rutera nie pomaga prędkość jest ustawiona na sztywno.

Mode ADSL_G.dmt.bis

Margines SNR Downstream  Upstream

                        18.01              7.01

Tłumienie         56.5               31.6

Moc wychodząca 16.3           12.3

Dostępna szybkość 4188      1023

Korygowalne błędy RS 456   82

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 1

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

Mam ustawione ADSL i G.dmt

Czyli mam ustawić ADSL 2+ i poczekać 2 dni na reset jeśli się zrobi, bo samo ustawienie i resetowanie z automatu nie podnosi mi prędkości sprawdzałam to.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

@Dzina444  z danych synchronizacji które zamieściłeś wynika wynika, że masz ~4 Mbit/s pobierania i ~1Mb/s wysyłania.

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

@Dzina444  wkleić obrazek  z parametrami np. taki. Ja widzę prędkość osiągalną, a nie faktyczną. 

Bez tytułu.png

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 1

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

dasdds.png

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

Widać, że usiadło można poprosić o reset. Powinno być przynajmniej drugie tyle z prędkością. Jest zapas na marginesie, to powinno samo wzrosnąć, jeśli linia nie ma niedomagań. Po burzy się zmniejszyło?

Na dole tej tabelki jest test BER można sobie sprawdzić błędy. Ustawić na więcej sekund długości testu.

Bez tytułu.png


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 1

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

Reset zrobił mi się w nocy po 24 3 dni razy z rzędu i z każdym zmniejszała się prędkość, padało wtedy.

Z linią jest ok, gdyż telefon stacjonarny działa i nie ma szumów w słuchawce.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 1

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb


Przechwytywanie.PNG

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

A tutaj jak wygląda. Nie widzę modulacji adsl2+. Może być tak, że lepiej jest na tej modulacji. Linia jest długa. Można poczekać te 24, 48 godzin powinno się ruszyć z podniesieniem prędkości.

Bez tytułu.png


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 1

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

Mam ustawione ADSL i G.dmt

Czyli mam ustawić ADSL 2+ i poczekać 2 dni na reset jeśli się zrobi, bo samo ustawienie i resetowanie z automatu nie podnosi mi prędkości sprawdzałam to.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

Witam. Jestem ciekawy, czy sytuacja wróciła do "normy"? Pytam, bo u mnie jest podobnie. W przeciągu kilku miesięcy prędkość z niecałych 4Mb/s spadła do 1,6Mb/s. Parametry linii się nieznacznie zmieniły, ale według routera, maksymalna prędkość synchronizacji to wciąż ok. 4500kb/s. Co ciekawe, obecna prędkość jest ustawiona na "sztywno" i resety, czy zmiana modulacji nie pomaga. Widocznie, DSLAM już nie działa, już nie jest potrzebny skoro i tak jest zgodnie z umową. Taki o to internet serwuje nam nasz operator w 2019 roku. 🙂