Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Poprosiłem o weryfikację parametrów łącza, a pracownik infolinii sam stwierdził, że są nieprawidłowe.

btw. u mnie standardem, jest : nadawanie ok 1.9 - 2.17, odbieranie ok. (-) 19.4. przy średnich danych z aplikacji Speedtest: latency: 0.84 ms, dl - 950 Mbps, upl - 115 Mbps.     


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 7
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

W samym restarcie nie ma nic złego, bo w jakiś sposób podnosi to bezpieczeństwo użytkowników.

Niestety co jest bardzo irytujące to brak możliwości określenia godziny tego restartu i problemów z tym związanych, czyli przerywanie rozgrywki w grze, streamów i wszystkiego co potrzebuje ciągłego połączenie z siecią. 

Świetnie byłoby móc ustalić samemu, która godzina byłaby dla nas odpowiednia, lub przynajmniej przedział czasowy np. 4-8 bo i tak nie korzystamy z sieci w danym momencie.

Dobrze byłoby mieć też możliwość zostawienia sobie stałego IP. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Z tego co ptaszki ćwierkają, prace nad zgłaszanymi m.in. w tym wątku zastrzeżeniami są mocno zaawansowane. Obstawiałbym wprowadzenie nowych funkcjonalności w nowym sezonie komercyjnym, ale to tylko moje przypuszczenia.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Nowy sezon komercyjny czyli wiosna... oby tego roku 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Dla mnie restart sesji jest uciążliwy z innego powodu.

 

Przy Funbox 3.0, światłowodzie 1Gb muszę na siłę ustawiać protokół ipv6, żeby korzystać z serwisu Youtube, przy ipv4 są duże problemy. Po restarcie wymuszany jest nieustannie ipv4 a ja jestem zmusznay każdorazowo logować się do routera i ponownie zestawiać samodzielnie sesję z przełącznikiem /ipv6. To jest duża niedogodność w funkcjonowaniu tej usługi!

 

Chciałbym mieć na stałe ustawioną synchronizację po ipv6. Czy Orange może to dla mnie ustawić?

Anonim

Nie dotyczy

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny


@Hofikomnapisał(-a)

Dla mnie restart sesji jest uciążliwy z innego powodu.

 

Przy Funbox 3.0, światłowodzie 1Gb muszę na siłę ustawiać protokół ipv6, żeby korzystać z serwisu Youtube, przy ipv4 są duże problemy. Po restarcie wymuszany jest nieustannie ipv4 a ja jestem zmusznay każdorazowo logować się do routera i ponownie zestawiać samodzielnie sesję z przełącznikiem /ipv6. To jest duża niedogodność w funkcjonowaniu tej usługi!

 

Chciałbym mieć na stałe ustawioną synchronizację po ipv6. Czy Orange może to dla mnie ustawić?


Pomysł w dziale "Pomysły" zrób. Tak na marginesie raz na 22 godziny zmiana ustawień routera to nie uciążliwość, jakbyś musiał stale kilka routerów sprawdzać to co byś napisał > Masakra, mi to przychodzi bez wysiłku, wypada się z tym pogodzić, tak Orange to ma ustawione i zdalnie zarządzają siecią (routerami), tak na marginesie jak masz ONT od FB 2.0 to zrób jak pisałem w innym temacie, nie będziesz musiał co 22 godziny zmieniać ustawień.

Anonim

Nie dotyczy

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Ten wątek to idealny przykład jak Orange traktuję klientów. 

Coś co powinno być wprowadzone szybciutko, bo technicznie jest bardzo latwe - ciągnie się długimi miesiącami, bo francuzy muszą dostać jak najwięcej kasy.... 

Ta sieć to dno - gardzicie klientami, oszukujecie, kłamiecie i wprowadzacie w błąd. 

Sieć nr 1 pod względem najgorszego traktowania klientów. 

Tfu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Najgorsze jest to, ze to pracownik Orange założył ten temat i żadnego feedbacku nie ma na ten temat 🙂 Tylko jakiś użytkownik wspominał wyżej, że szykuje się w tej kwestii coś.

Anonim

Nie dotyczy

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Bo klientów mają głęboko 😉

Widzę wielu użytkownikow zgłasza tu problemy z internetem a Orange od kilku lat nic. 

Kilkaset tysięcy klientów wybiera telewizję konkurencji bo mają Multiroom na 3 telewizory

Ja osobiście odchodzę od Orange w tym roku z internetem i w przyszłym z telefonami. A ten ich światłowód po prostu wyrzucę do śmieci - niech sobie ktoś do zabawy weźmie - bo tylko do tego się to nadaje. 

Ta sieć jest najgorsza w Polsce, ale co się dziwić - Francuska... 

Tam tylko takiej jakości możemy się spodziewać... Czyli żadnej. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Na szczęście niedługo pojawi się T-Mobile i inne styki 🙂 Zapewne też nie będą mieli restartu sesji co 22/24h.