Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Nie rozumiem technicznego sensu resetowania tej sesji w przypadku FTTH. Nie możecie zrobić tak jak, to mają kablówki? Sesja potrafi miesiącami wisieć (dzięki czemu nic nie przerywa pobierania, nie generuje powiadomień z monitoringu) i nie mają z tym problemu. Nawet jak prądu zbraknie, to dostaję ten sam IP.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Ale czy będzie coś zamiast dla bezpieczeństwa użytkowników?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Ja lubię gdy firma daje mi możliwość wyboru, czy chcę być chroniony (reset sesji ppp) czy jednak nie, i jestem świadomy ryzyka.

 

W obecnej konfiguracji nie sprawia mi problemu reset sesji.. bo i tak się muszę tunelować aby mieć "normalny internet" 🙂 


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Odpowiadając zbiorczo na 3 wczorajsze posty.

 

To nie jest problem, żeby zrobić to tak jak odnosicie do przykładów kablówek. Restart sesji z jednoczesną zmianą adresu IP jest jednym ale nie jedynym z elementów bezpieczeństwa naszych użytkowników. Ponad to dodatkowym zabezpieczeniem jest Cybaertarcza + oczywiście inne mechanizmy zabezpieczeń po stronie systemów dziedzinowych.

 

Restart sesji i adresacja IP to dwa osobne wątki. Na razie analizujemy temat samego restartu sesji i Waszych opinii na ten temat, może na początek nie sesja "w nieskończoność", ale na jakiś znacznie dłuższy okres i na wybranym typie usługi.

 

Jeżeli wszystko będzie ok wraz z bezpieczeństwem naszych użytkowników, to wówczas będzie w kolejnym kroku ponownie wydłużać, może i w nieskończoność.

 

Takiej zmiany nie robi się niestety z dnia na dzień, bo wymaga to modyfikacji kilku systemów, no i oczywiście znacznych inwestycji.

 

Dlatego na początku tej drogi chcielibyśmy mieć Wasze opinie czy rzeczywiście problem jest na tyle uciążliwy, że należy się nim priorytetowo zająć.

 

Miłego weekendu.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

@HypsteRTo! Jeśli potrzebujecie "niezależnych testerów" opisanego przez Ciebie rozwiązania na usłudze Światłowód 1 Gbps to możecie na mnie (nas) liczyć 🙂 i trzymamy kciuki za jak najszybszą, pozytywną implementację 🙂


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Dziękuję! Jesteśmy na razie na początku drogi, więc też musicie się trochę uzbroić w cierpliwość....

 

Miłego weekendu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Jeśli mam być szczery, to bardziej mnie interesuje peering z PLIXem czy innym Warszawskim węzłem niż dyskutowanie o rozłączaniu sesji. Jedno i drugie jest problemem, z czego to pierwsze mega. Ale przez skostniałość pomarańczy nie liczyłbym tutaj na jakiekolwiek zmiany.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 81
  • 193
  • 2

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Już kilka razy trafiło się mi rozłączenie sesji w trakcie oglądania przez internet,  trzeba czekać 30 sek aby ponownie dalej można było oglądać transmisję na żywo, trochę to wkurzające.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny


@kamcio2603napisał(-a)

Jeśli mam być szczery, to bardziej mnie interesuje peering z PLIXem czy innym Warszawskim węzłem niż dyskutowanie o rozłączaniu sesji. Jedno i drugie jest problemem, z czego to pierwsze mega. Ale przez skostniałość pomarańczy nie liczyłbym tutaj na jakiekolwiek zmiany.


Ta sprawa jest poruszana w innym temacie i fajnie jakbyś nie zaśmiecał tego wątku, który jest o czym innym.

Anonim

Nie dotyczy

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Dzisiaj np. grałem w PUBG i oczywiście musiało się zmienić IP w kluczowym momencie rozgrywki. 

Mam nadzieję, że po dodaniu /ipv6 do loginu już coś takiego nie będzie się działo, a to kolejna przesłanka, poza routingiem, do rezygnacji z waszych usług. Już wam daruję ten beznadziejny routing jeśli chociaż zrobicie tak, jak ma dostępne u mnie UPC - sesja bez problemu jest kilka lat nawet.