Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Serwer NAS FTP - Livebox 2.0 - połączenie

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Serwer NAS FTP - Livebox 2.0 - połączenie

Witam.

 

Posiadam Livebox 2.0. Używam serwera NAS z włączonym FTP. Dostęp w sieci lokalnej do serwera FTP mam z każdego komputera w domu. Problem pojawia się, gdy chcę dołączyć do FTP z sieci zewnętrznej. Mimo przekierowania portów na routerze jak i wyłączenia firewall nadal nie mogę dołączyć do FTP. 

Port otwarty standardowy 21

IP zewnętrzne sprawdzam przez Show my IP

 

Pytanie - czy moje IP zewnętrzne Orange jest moim IP publicznym? Czy Orange blokuje przekierowania u siebie?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Serwer NAS FTP - Livebox 2.0 - połączenie

Z drugiego z wątków wskazanych przez kolegę @agat13  szczególnej uwadze polecam moją wypowiedź i mocno doradzam zrezygnowanie z operowania dostępem FTP, chyba że dokładnie wiesz co robisz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Serwer NAS FTP - Livebox 2.0 - połączenie

Z drugiego z wątków wskazanych przez kolegę @agat13  szczególnej uwadze polecam moją wypowiedź i mocno doradzam zrezygnowanie z operowania dostępem FTP, chyba że dokładnie wiesz co robisz.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Serwer NAS FTP - Livebox 2.0 - połączenie

Dziękuję za odpowiedzi, temat rozwiązany. Po poprawnym odblokowaniu portów i konfiguracji Livebox 2.0 mogę połączyć się z FTP z sieci zewnętrznej. Pomógł hard reset.

 

Wg Waszych zaleceń łączę się FTP z SSL/TLS. Czy takie szyfrowanie dla zwykłego użytkownika domowego jest wystarczające? 

 

Problem kolejny to bardzo słaby transfer - w domu kolegi oddalonym o około 3km próbowałem pobrać plik z mojego NASa - transfer uploadu to max 100kb/s. Czy to jest normalne? Na serwerze ustawione pobieranie/wysyłanie na max. Kolega posiada tego samego dostawcę neta - Orange (vdsl2, 80Mb/s), u mnie jest internet 10Mb/s.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Serwer NAS FTP - Livebox 2.0 - połączenie

@dannteZważ, że dla Neo 10Mb/sek upload jest 1Mb/sek, co po weryfikacji jaki naprawdę masz, wyeliminowaniu urządzeń, które mogą pracować również w tle w Twojej podsieci i innych czynników, to może i tak być. Sprawdź o różnych porach i przy minimalnym użyciu Twojej usługi...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Serwer NAS FTP - Livebox 2.0 - połączenie


@danntenapisał(-a)
...

Problem kolejny to bardzo słaby transfer - w domu kolegi oddalonym o około 3km próbowałem pobrać plik z mojego NASa - transfer uploadu to max 100kb/s. Czy to jest normalne? 

...

u mnie jest internet 10Mb/s.


Tak, to normalne - jak napisał @agat13 : policz to sobie. To jest zresztą kolejny argument przeciw stawianiu u siebie serwera ftp. Dużo słabszy argument niż wymienione w poscie który zaznaczyłeś jako rozwiązanie, ale z praktycznego punktu widzenia też wart wzięcia pod uwagę. Dużo zachodu, problematyczne z punktu widzenia bezpieczeństwa, a funkcjonalność niewielka.