Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba prędkość internetu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Słaba prędkość internetu

Opłaca się dzwonić do Orange czy powiedzą że nic nie mogą zrobić? Neostrada do 20 Mbps jak coś.

Rzeczywista prędkość.png

Status DSL.PNG

 

______________

* Doprecyzowano temat – moderator Kinga

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Słaba prędkość internetu

@throwawayacc7 zawsze warto próbować. Może w Twoim przypadku zgłoszenie zadziała.

Ze swojej strony sprawdź przewodowy między routerem a gniazdem abonenckim.

Jeżeli masz FunBox-a, to zainstaluj apkę Mój FunBox i sprawdź działanie sieci. Ewentualnie z apki zrób zgłoszenie.

Anonim

Nie dotyczy

Słaba prędkość internetu

@throwawayacc7  wykonaj certyfikowany pomiar i zgłoszenie zrób, https://pro.speedtest.pl 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Słaba prędkość internetu

Neostrada do 20 Mbps na umowie? Czy neostrada do 20 Mbps po uwolnieniu linii? W pierwszym przypadku mniej niż 10 Mbps nie możesz mieć, więc jest już powód do wszczynania alarmu. W drugim nie wiem (sprytny trik wobec klientów, bo mogą mieć i 1 Mbps).

Synchronizacja jest dokładnie na tyle, co wyciągasz. Zobaczy to każdy kumaty konsultant, więc żadne speedtesty tego nie podniosą. Tylko zgłoszenie. Bardzo duża odległość (patrząc na tłumienie), więc obstawiam, że nie sprzedaliby do 20 Mbps...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słaba prędkość internetu

Cześć. Zgłosić zawsze warto. Pomiar certyfikowany wykaże czy ten wyżej był wykonany poprawnie. Czy np coś nie "kradło" pasma w czasie testu. Taki zawsze warto zrobić. Widzę że nie używasz modemu Orange. Jeśli masz go gdzieś w pudełku, podłącz i zrób testy. To da wiedzę o Twoim modemie i o łączu. Jakie jest tłumienie i SNR. Oraz podpowie max bitrate i synchronizacja z centralą. Podeślij wyniki, popatrzymy


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Słaba prędkość internetu

Jedynie to można zweryfikować, czy tłumienie wynika z długości linii. Miałem u klienta przypadek, że  linia miała duże tłumienie, była stabilna, a odległość wskazywała, że tłumienie powinno być dużo niższe. Klient przez parę lat miał taki stan linii. Z 2Mb/s na 10Mb/s. mu podskoczyło po naprawie.