Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba moc internetu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Słaba moc internetu

Właśnie dzięki antenie mam dużo szybszy internet niż przed problemem. Możliwe że może być ona słaba lecz myślę że jak na moje możliwości z internetem (mieszkam na wsi) gdzie tutaj prędkość maksymalna 10 mb/s 😀 to spisała się ona bardzo dobrze. Dzięki wielkie za pomoc🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12916
  • 53075
  • 611

Słaba moc internetu

@mattx657 Dopowiem tylko w sprawie GSM. Aby polepszyć zasięg modemów stacjonarnych stosuje się również anteny odbiorcze dokręcane do takiego modemu. Trzeba je "wystawić" np. na dach,czy balkon i zdecydowanie poprawia się tym jakość odbioru i transfer. Koniecznie trzeba je wysterować na najlepszy BTS w pobliżu (niekoniecznie najbliższy).

Istnieją jeszcze retransmitery GSM i tu już jest większy problem, bo z tego, co wiem zakłócają prace BTS-ów i są niezbyt legalne, chyba, że zainstalowane przez Operatorów GSM (wtedy są jednooperatorskie)

Spotkałem się z retransmiterami wewnątrzlokalowymi (nie podlegają instalacji operatorskiej) i są dosłownie przenośne. działają na jednym operatorze i sprawdzają się całkiem nieźle jak na gabaryty i retransmisje po wifi. Nie maja jednak wielkiego zasięgu i są drogie .

 

P.S. Warto, byś zaznaczył rozwiązanie, bo temat był ciekawy..