Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rzeczywiste pomiary prędkości łącza


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Rzeczywiste pomiary prędkości łącza

@-brtk-@BORAXno 89 a 85 czyli albo o 4 albo o 9 mbps był wynik przekłamany ( co jest bardzo możliwe bo wtedy używałem speedtest.pl który jak się okazało nie jest tak dokładny). @-brtk- odnośnie synchronizacji używam winSCP tutaj aż tak mi nie zawyża prędkości aktualnie mam synchronizacje na 26mbps pobierałem ok 18:30 plik 300MB to miałem 27,5 mbps 1,5mbps jest akceptowalne. Ale kiedyś pobrałem SmartFTP gdzie miałem 32 mbps pobierania przez FTP a synchronizacja była na 27 mbps 🙂 
PS tym bliżej centrali to także ping niski 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 45
  • 24
  • 1

Rzeczywiste pomiary prędkości łącza

Okazało się że na ustawieniach automatycznych mojej karty sieciowej dzisiaj jakość rozpoznawanej sieci z Orange już nie była skutecznie rozpoznana dla Orange Internet Domowy, więc w ustawieniach karty sieciowej z automatycznych, ustawiłem ręcznie na 1 GB/s ( skorzystałem z poradnika: 

 http://www.pomagam.net/konfiguracja-routera/karty-sieciowe/konfiguracja-karty-sieciowej-w-windows-7v... ) na razie mam tylko jeden wynik, ale aby zrobić certyfikowany raport muszę w jakimś określonym czasie zrobić takich sześc pomiarów. ale ponieważ może się to przydać już na tym etapie innym użytkownikom Nasz Orange zamieszczam oba pomiary już wykonane na tym specjalnym programie i po utworzeniu konta: dla ustawień rozpoznawania sieci automatycznie i po ręcznym wymuszeniu w ustawieniach karty sieciowej prędkości maksymalnej. ( PS. Chociaż mam płytę Gigabyte jeszcze z z roku 12 ale ze średniej półki więc już z kartą sieciową 10/100/1000 MB/s pracuje z Core i5, tak więc proszę się nie zrażać pierwszym wynikiem z tego specjalnego oprogramowania, co istotne wczoraj przy pierwszym pomiarze nowa siec z Orange była rozpoznana dobrze. Może moje Windows 7 zadziałało nie tylko na ten program ale tez w testach w sieci jak uruchamiana "ręczna blokada", jak nie potrafi wymusić w ustawieniach na cokolwiek już leciwym Windows 7 będzie "cierpiał" ) , Dzięki za pomoc i wsparcie a certyfikowany raport zamieszczę do tego wątku jak tylko uzyskam. 🙂

Wyniki certyfikowane.JPGTestyPomiaru.JPG


Wyniki certyfikowane.JPG