Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączanie się internetu na kilka sekund


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

Rozłączanie się internetu na kilka sekund

Witam. 

Od jakichś 2-3tygodni mam problem. Mianowicie, internet co jakiś czas rozłącza się na dosłownie kilka sekund. Zaobserwowałem to na komputerze, do którego internet idzie po kablu. Router to funbox 2.0. Wcześniej nie było takich problemów. To rozłączanie się występuje średnio 2 razy w ciągu godziny.

12 ODPOW. 12

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Rozłączanie się internetu na kilka sekund

@barcelonafc5 Zaloguj się do routera - 192.168.1.1 i wejdź w zaawansowane -> informacje systemowe -> DSL. Tam sprawdzisz liczbę błędów na linii, podziel się :).

 

 Następnie profilaktycznie zresetuj router spinaczem i sprawdź czy pomogło.

 

Generalnie przyczyn jest dużo, ale główne to:

kiepska linia

uszkodzony router

twój komputer i/lub karta sieciowa.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

Rozłączanie się internetu na kilka sekund

@BORAX 

  • jakość linii (błędy)
  • 2.8
    liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    0
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji) 0

Takie coś mi wyskakuje. Reset zrobiłem z poziomu strony www, nic nie pomogło


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Rozłączanie się internetu na kilka sekund

@barcelonafc5  W takim razie proponuję przeinstalować system operacyjny w komputerze, może coś się zalęgło. To jest problem z gatunku tych trudnych do rozwiązania, ponieważ przyczyn może być mnóstwo 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rozłączanie się internetu na kilka sekund

@barcelonafc5 sprawdź jeszcze, jakie kontrolki się świecą, kolory, miganie, na FunBox-ie w trakcie korzystania z internetu jak nastąpi rozłączenie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Rozłączanie się internetu na kilka sekund


@barcelonafc5napisał(-a)

@BORAX 

  • jakość linii (błędy)
  • 2.8
    liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    0
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji) 0

Takie coś mi wyskakuje. Reset zrobiłem z poziomu strony www, nic nie pomogło


A te statystyki są po jakim czasie działania routera? Bo 0 błędów to jest bardzo dobrze, chyba, że podałeś statystyki zaraz po restarcie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

Rozłączanie się internetu na kilka sekund

@ketrasaArtur  Nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo wywala na dosłownie kilka sekund, a router jest piętro wyżej i nie jestem w stanie go przenieść. Ale wywala wystarczająco by skutecznie przeszkadzać mi w pracy. 

 

@-brtk- Statystyki są może po 30minutach działania routera. Lecz po jakichś 22godzinach mam już taką informację: 

  • 2.8
    liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    33
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizac

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Rozłączanie się internetu na kilka sekund

33 ES po 22h też jest bardzo ok. Niestety uciales błędy SES, jak jest 0, to też jest ok. Ciężko stwierdzić coś, musisz zobaczyć jak te rozłączenia wpływają na router, czy czas synchronizacji wtedy się nie restartuje itp.

I w ogóle, po co restartujesz router?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

Rozłączanie się internetu na kilka sekund

@-brtk-  , tak, w tym drugim było zero błędów. Resetowałem router wczoraj, by sprawdzić czy to coś pomoże na mój problem - oczywiście nie pomogło. Nie jestem w stanie zobaczyć co się dzieje z routerem w momencie wywalenia internetu. Jest piętro wyżej i nie jestem w stanie go przenieść. A dzieje się to przez dosłownie kilka , góra kilkanaście sekund.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 167
  • 757
  • 2

Rozłączanie się internetu na kilka sekund

Sprawdzałeś na innym urządzeniu?