Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Routing ogólnie


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Routing ogólnie

I Orange takie usługi oferuje dużym firmom.
Anonim

Nie dotyczy

Routing ogólnie

No ale ja nie jestem dużą firmą, a osobą fizyczną i płacę za łącze 100 Mbps 70 złotych miesięcznie. W tej cenie u innych dostawców mam PLIX-a, TPIX-a, THINXa, a u niektórych nawet i zagraniczne IX-y przy większych prędkościach. 

 

Dlatego dla osób fizycznych powinno być te 200Gbps w TPIX dla openpeeringu 😉 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Routing ogólnie

@Piotrekk85   ''Nie wiele przechodzi przez telię. Czy wszyscy na sali są zadowoleni?''

 

Telia sama w sobie nie jest zła, to całkiem dobry T1, problemem jest styk Orange z telią. Niech to poprawią zamiast puszczać mniej tras telią. Telia ma lepszy ping ogólnie niż opentransit, więc to sytuacja lose-lose dla klientów, dopóki Orange nie dokupi większych przepustowości przez telię. To i tak pewnie nigdy nie nastąpi bo telia jest droga a Orange szkoda kasy.

Anonim

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Ja już nie mam siły do Orange, autentycznie. Ani na IPv6, ani na IPv4 nie da się pograć płynnie w RDO bo jest to gra P2P. Pakiety wędrują przez pół Europy, bo nie ma openpeeringu w IX-ach.

 

Powiem wprost - ja już definitywnie odchodzę z Orange za 5 miesięcy. Mam serdecznie dość. Widocznie inni operatorzy są bogatsi od Orange, skoro nie muszą podnosić cen a mogą peerować się w IX-ach i zapewnić redundantny tranzyt dla reszty ruchu. Kwestia chęci. 

 

Po prostu nie mam już siły, tego już za wiele. 

 

Żegnaj Orange definitywnie. Na szczęście, w innych sieciach się da. U was nie. No cóż. Dobrze, że klienci dostrzegają alternatywy i korzystają coraz chętniej z usług innych operatorów, a rzadziej z Orange. Zarówno w przypadku internetu domowego, mobilnego jak i abonamentów komórkowych. 

 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Routing ogólnie

@Anonim  skoro masz możliwość wyboru innego dostawcy neta to dobrze, po co się szarpać i tracić nerwy z orange 😜😜😜

 

Nie pierwszy i nie ostatni który żegna się z orange. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Routing ogólnie

Mi po ostatniej aktualizacji na ipv4 zupełnie przestała działać ipla.......ciekawe kiedy będzie aktualizacja i jak ja się o tym dowiem skoro aktualizacje się robią automatycznie..... 

Anonim

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Piszcie wszystkie problemy związane z routingiem tutaj, może jeśli zrobi się z tego taki giga temat to ktoś to zauważy 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Routing ogólnie

Im dłuższy temat, tym mniejsze szanse że ktoś go przeczyta. Ludzie w gazetach czytają nagłówki. Tu przydałby się jak już konkret.
Anonim

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Moze spróbujmy wywołać do tablicy kogoś kto pracuje w Orange i się wypowie @HypsteRT 

 

@Wojcieszko 

Anonim

Nie dotyczy

Routing ogólnie

I tak pewnie nic nie ruszy, widać ze Orange to nie interesuje i tak pewnie będzie do końca, szkoda.

 

Nic nie robią w kierunku poprawy ich neta