Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

O ile klient "się zna" i rozgranicza działanie internetu od działania "sprzętu".

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router


@Piotrekk85napisał(-a)
@BORAX: więc części diagnostyki działania usługi nie ma. @Anonim pisał że używając własny router nie traci się nic ze zdalnej diagnostyki.

Jeśli chodzi o aplikacje to nie można przeprowadzić diagnostyki ale technik czy infolinia to ma możliwość  


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 23
  • 0

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

@Radinapisał(-a)

Nie nie. Rozmawialem z nimi wyraznie. Powiedzieli ze NIE MA MOZLIWOSCI ZAMIANY NAWET FB2 NA SWOJ ROUTER. To wlasnie funbox wysyla kody logowania i zaden obcy router nie zostanie zaakceptowany. Bedzie odrzucony.

 

Koniec marzen z wlasnym routerem. To mrzonki.


Przepraszam bardzo, ale... To ten trzeci rodzaj prawdy. 

 

Osobiście miałem Edgerouter ER-X zamiast Funboxa 2.0 w poprzednim mieszkaniu. Działało. Wcześniej wymieniałem każde urządzenie operatorskie swoimi routerami, od Liveboxów przez Netiaspoty i inne - też działało. Ludzie mają routery Asusa, Linksysa, Mikrotika, Ubiquiti i nie wiadomo co jeszcze, nawet w tym wątku - wszystkim działa.

 

Jeśli to mrzonki, to wyjaśnij mi, w jaki sposób taki właśnie setup działał u mnie przez dwa lata, aż do czasu wyprowadzki?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Ja jak będę stał przed wyborem pod koniec roku UPC vs Swiatłowód Orange, to też tylko ont + FB 2.0, nie lubię być ubezwłasnowolniony przez sprzęt operatora. Na razie jeszcze patrzę jak rozwija się sytuacja z routingiem zagranicę.. Bo na razie dalej do Warszawskich serwerów jest nieraz po 20-30-40ms.. Bo trasa leci za granicę by wrócić do Warszawy.. 😉


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Dobrze ktos tu wczesniej napisal, że w zębach mi przyniosą światłowód tak jak ja bede chciał hehe. I tak właśnie się stało. Zadzwonili do mnie i nagle jest możliwość przywiezienia funboxa 2.0 i podlaczenia go tak jak ja chce. Nagle mozna swoj router prywatny. Konsultant przepraszal mnie za firmę Teltech która to kładzie światłowody w imieniu Orange. 16 marca maja byc instalowac


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Ja wiedziałem to z własnego doświadczenia.. 🙂 Więc jedyną słuszną drogę wybrałeś, rezygnacja z instalacji i sami będą walczyc o klienta.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Mam jeszcze pytanie. Otoz mam stary router ktory mi sluzyl jako modem do neostrady VDSL . TP-Link W9980 ale nie posiada on portu WAN. Rozumiem ze nie nada sie on do podlaczenia pod ONT. Jesli nie nada sie, to czy Archer C7 z WAN-em sie nada?

 

[edit] ► Scalono wpisy. Poniżej  mowa o TP-Link W9980 - Moderator Wiktor ◄

A nie sorki. Patrze ze on ma WAN. Jest ok sorki.

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

@RadiTen drugi będzie OK Archer C7.Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Chyba tak. Ale właśnie się dowiedziałem że ten mój W9980 również ma jeden port jako WAN.Wystarczy w ustawieniach go przełączyć i faktycznie. Pojawia się wtedy opcja WAN settings i pola z loginem i hasłem oraz inne potrzebne do zalogowania 😉


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

@Radi Archer C7 używam z LEDE na 300Mbit/s i działa ok.