Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

@Radi jak się znasz na sieciach to sobie poradzisz, technicy dobrze mówią, lepiej zniechęcać klienta do modyfikacji, niż potem mieć z nim problemy, bo taki co dużo wypytuje o konfiguracje czy sprzęt raczej nie w temacie, będzie potem co rusz zgłaszał problemy z netem. FB2 spokojnie da się zastąpić, autoryzacja po MAC jest u wielu dostawców, jakoś ludzie sobie z tym radzą, też mam po MAC autoryzację i własny Router, sieć działa o niebo lepiej i wi-fi na 2 pasmach, ale ja nie od Orange mam sprzęt i internet.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

I tak jak ktoś ma własny router i potem zgłasza uszkodzenie - to pierwsze co jest wymagane to podłączenie zestawu od Orange.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Oczywiście, że można Fun Box 2 schować do szafy. Ja tak zrobiłem od razu. Technicy Teltech to osoby, którzy są instalatorami, a nie informatykami. Trzeba było wziąć FB 2. Odnośnie miejsca instalacji, to nie powinno mieć znaczenia, u mnie ciągneli gdzie sobie zażyczyłem.

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

W razie awarii podpinasz FB2 i testujesz, jak nadal netu brak to zgłoszenie się wysmaża, lub wzywa technika.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Nie tylko teltech jest partnerem technicznym. To zależy od lokalizacji.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Może nie mieli humoru bo w sobotę im kazali do pracy isc. Ni wiem. W kazdymbadz razie byli juz na dzien dobry nastawieni na nie i  z pretensjonalnym glosem powiedzieli mi ze FB 2.0 nie dostane i koniec. Wiec ja mowie im ze dziekuje za swiatlowod. Nie skorzystam.

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router


@Radinapisał(-a)

Może nie mieli humoru bo w sobotę im kazali do pracy isc. Ni wiem. W kazdymbadz razie byli juz na dzien dobry nastawieni na nie i  z pretensjonalnym glosem powiedzieli mi ze FB 2.0 nie dostane i koniec. Wiec ja mowie im ze dziekuje za swiatlowod. Nie skorzystam.


Ja bym złożył skargę na nich że byli nie mili dla ciebie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router


@Piotrekk85napisał(-a)

A ktoś może potwierdzić czy działa mu aplikacja "mój funbox" mając router "nie od Orange"?


@Piotrekk85 Oczywiście że nie. Jakim prawem ?

 

@Radi Oczywiście, że własny router ruszy podłączony ONT. Mogę Ci to krwią podpisać.

Technicy Orange to tak naprawdę nic wspólnego z Orange(jako firmą) nie mają. Oni pracują w swojej firmie, która robi zlecenia z Orange. To podwykonawcy. ONT jest autoryzowany, a Funboxa mogę podłączyć nawet sąsiada z własnym loginem(oraz sąsiada loginem). Tak samo dekoder TV. Mogę nie mieć usługi TV, a dekoder wziąć od sąsiada i ruszy. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

@BORAX: więc części diagnostyki działania usługi nie ma. @Anonim pisał że używając własny router nie traci się nic ze zdalnej diagnostyki.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

@Piotrekk85 Dla klienta traci, dla technika generalnie nie. Własny router nie przeszkadza technikowi w ustaleniu czy połączenie działa czy nie.