Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezygnacja z telewizji - przedłużenie samej neostrady oraz co z telefonem stacjonarnym?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

Rezygnacja z telewizji - przedłużenie samej neostrady oraz co z telefonem stacjonarnym?

Sytuacja wygląda tak:

Mam do kwietnia funpacka (tv, neostrada i telefon Voip). Ostatecznie podjąłem decyzję, że rezygnuję z telewizji. 

Pierwsza sprawa, to taka, że według informacji orange, nie mogę przedłużyć umowy na samą neostradę i muszę poczekać do kwietnia i wtedy zawiązać nową.

Tu pojawia się pytanie: Jeżeli brałbym samą neostradę, musiałbym tak czy siak płacić 29zł za utrzymanie łącza a więc wolałbym dołożyć 3zł i dokupić najtańszy pakiet telefonu stacjonarnego. Co z moim obowiązującym numerem? Czy przy nowej umowie mógłbym dostać stary numer? Co z routerem? Jeżeli na następny dzień zawiązałbym umowę to musiałbym go zwracać?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja z telewizji - przedłużenie samej neostrady oraz co z telefonem stacjonarnym?

Nie ma prostej migracji.
Jeśli masz obecnie Funpacka na miesiąc wcześniej (tylko w salonie Orange) możesz zlecić dyspozycję z rezygnacji z voip i tv i podpisać nową umowę na samą neostradę (to nie aneks, ale nowa umowa, choć w przypadku neo nie będzie przerwy).
Gdy odetną Ci voipa i tv, masz 14 dni na zwrot urządzeń.
Kilka dni po zwrocie powinno dokończyć się zamówienie na migrację z Funpacka na samą neo.
Wtedy możesz podpisać umowę na linię analogową ze wcześniejszym numerem (jeśli zrobisz to za szybko, zamówienie może długo wisieć, a i tak nie będzie zrealizowane).

Jeśli chcesz nowy numer do analogu, to możesz go wziąć i teraz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Rezygnacja z telewizji - przedłużenie samej neostrady oraz co z telefonem stacjonarnym?

Może lepiej światłowód? Nieco droższy ale szybszy i nie płacisz za utrzymanie łącza.

 

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja z telewizji - przedłużenie samej neostrady oraz co z telefonem stacjonarnym?

@Jozefg Światłowód jest tańszy niż miedz.

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja z telewizji - przedłużenie samej neostrady oraz co z telefonem stacjonarnym?

Myślę że będziesz mógł podpisać aneks do umowy bez tv. Co do opłaty za utrzymanie łącza, tak funpack zwalniał z tej opłaty, myśle że była by możliwość przeniesiena tegu numeru z voipa na kabel, wszystko jest podobno teraz tak skomputeryzowane że myślę że takie PROSTE sprawy pozinno dac się załatwić.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja z telewizji - przedłużenie samej neostrady oraz co z telefonem stacjonarnym?

Nie ma prostej migracji.
Jeśli masz obecnie Funpacka na miesiąc wcześniej (tylko w salonie Orange) możesz zlecić dyspozycję z rezygnacji z voip i tv i podpisać nową umowę na samą neostradę (to nie aneks, ale nowa umowa, choć w przypadku neo nie będzie przerwy).
Gdy odetną Ci voipa i tv, masz 14 dni na zwrot urządzeń.
Kilka dni po zwrocie powinno dokończyć się zamówienie na migrację z Funpacka na samą neo.
Wtedy możesz podpisać umowę na linię analogową ze wcześniejszym numerem (jeśli zrobisz to za szybko, zamówienie może długo wisieć, a i tak nie będzie zrealizowane).

Jeśli chcesz nowy numer do analogu, to możesz go wziąć i teraz.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

Rezygnacja z telewizji - przedłużenie samej neostrady oraz co z telefonem stacjonarnym?

Dziękuję za odpowiedzi 🙂