Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie usługi internetu domowego


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przeniesienie usługi internetu domowego

Trudno ocenić jak to wygląda. Może nawet być tak że jest głowica w sąsiedniej klatce a pionów wogóle nie ma. Monter przyjdzie to rozezna temat.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przeniesienie usługi internetu domowego

@marder nie strasz dziewczyny 🙂

Skoro tamten monter nawiązał się do domofonu, to obie instalacje musza przebiegać równolegle (w pionie/szachcie. Zawsze może znaleźć na piętrze koniec istniejącej już instalacji (na styku z domofonem) i przedłużyć do nowego lokalu. I po kłopocie 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21538
  • 173

Przeniesienie usługi internetu domowego


@Alicja18napisał(-a)

Ok,chyba już łapię o co chodzi.Kabla telefonicznego niestety tam nie widziałam pewnie jest gdzieś w ścianie o ile wogóle tam jest.Czy technika można wezwać tylko do oceny sytuacji?Narazie nie chciałabym zgłaszać oficjalnie przeniesienia,tylko sprawdzić czy da radę to zrobić.


Takiego zwierzęcia nie ma. Jeśli chcesz mieć ten internet to zgłaszaj.

BTW na Twoim miejscu rozeznałbym raczej kwestię możliwego podłaczenia światłowodu, nawet od innego operatora. Zmiana z kabelka miedzianego na światłowodowy warta jest wszystkich pieniędzy.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Przeniesienie usługi internetu domowego

Jest możliwość od innego operatora światłowód ale ja nie chce innego chce Orange.Zadowolona jestem z ich usług i już się do tej swojej usługi przyzwyczaiłam.Nie potrzebuje mega szybkiego internetu,do moich potrzeb pracowniczych taki był idealny.

 

Właśnie nie strasz,bo będę się bała zadzwonić 😉 i zgłosić przeniesienie.

 

 

 

 

________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przeniesienie usługi internetu domowego

@Alicja18 Ja nie strasze piszę jak jest. Jeśli mają tam światłowód to na pewno będą ci go proponować. Jeśli nie to pozostanie Neostrada. Dla pocieszenia Orange ma najbardziej rozbudowaną sieć w Polsce dlatego jest duża szansa że na nowym adresie też mają kable.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21538
  • 173

Przeniesienie usługi internetu domowego

@Alicja18 

Nikt nie próbuje Cię straszyć, a namawianie na przejście od Orange do innego operatora na tym forum byłoby nieco w złym tonie. Chodzi tylko o to, że usługi na kablach miedzianych są stopniowo wygaszane. To ma swoje konsekwencje. Można się spodziewać że będzie to działało coraz gorzej, awarie będą częstsze i coraz trudniejsze do zniesienia. Wymagania też rosną, to co jeszcze kilkanaście lat temu było luksusem teraz przestaje wystarczać. Światłowód to nie luksus tylko po prostu przyszłość, działa o niebo stabilniej i bardziej niezawodnie od łączy miedzianych. To, że Ci się wydaje że go nie potrzebujesz to złudzenie, zapewniam Cię że kiedy już będziesz miała okazję skorzystać, to zmienisz zdanie. W dodatku ceny internetu są podobne w obu technologiach. Stąd sugestia żeby starać się o światłowód, a nie łącze na miedzianym kablu telefonicznym. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Przeniesienie usługi internetu domowego

Orange usilnie twierdzi że na mojej ulicy nie ma światłowodu 🤔ale obok na drugiej ulicy już mają,trochę to dziwne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przeniesienie usługi internetu domowego

@Alicja18  dlanas to nic dziwnego.  Budynki szeregowe obok siebie mogą nie mieć i mieć...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Przeniesienie usługi internetu domowego

Najlepsze jest to że jak inny operator łaził i namawiał na światłowód to ja powiedziałam że nie chce bo jestem zadowolona z Orange..na co on mi że oni wynajmują światłowód(łącze nie wiem jak to profesjonalnie nazwać)od Orange...ile z tego prawdy nie wiem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21538
  • 173

Przeniesienie usługi internetu domowego


@Alicja18napisał(-a)

Najlepsze jest to że jak inny operator łaził i namawiał na światłowód to ja powiedziałam że nie chce bo jestem zadowolona z Orange..na co on mi że oni wynajmują światłowód(łącze nie wiem jak to profesjonalnie nazwać)od Orange...ile z tego prawdy nie wiem.


Może tak robią, choć niekoniecznie akurat tam. Na Twoim miejscu zrobiłbym jednak szersze rozeznanie sytuacji.