Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

Niestety ale tak jest. Jak dostaniesz bana gdzieś (nawet niesłusznego), to Orange ma pisać reklamację/odwołanie na to w Twoim imieniu czy sam Ty?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

Teraz jest łatwiej. Weszło RODO (GDPR) i przetwarzanie IP do banu podlega tym regulacjom (niezależnie jak absurdalnie to brzmi).

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

@-brtk-  - problemem jest tutaj dynamicznie przydzielane przez Orange IP ponieważ w chwili obecnej ponosimy de facto zbiorową odpowiedzialność za czyjeś przewinienia. (tak w UPC miałem to samo IP przez prawie dwa lata pomimo, że nie wykupiłem u nich tej usługi).
Tak się składa, że nigdy wcześniej nie wchodziłem na stronę podaną przez @Kierus57 a jak widzę - nie jest ona dla mnie dostępna, być może z powodów przez Was opisanych (ktoś, kto był/jest klientem Orange został zbanowany w danym serwisie).

W moim odczuciu jest to problem Operatora i przyjętych przez niego rozwiązań technicznych, które utrudniają życie praworządnym i "Bogu ducha winnym" użytkownikom.

Jeśli sytuacja będzie się pogłębiać i okaże się, że ilość serwisów/usług niedostępnych dla klientów Orange będzie rosła będzie trzeba "zagłosować nogami" :).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

To jakiś absurd. Cały intranet wielu firm tak działa. Wiele urzędów czy instytucji państwa też ma serwisy dla konkretnych IP. Usługodawcy też mogą sobie wybierać klientów ich serwisów. Też jako właściciela kilku serwisów nie widzę jak sobie wyobrażacie nie blokowania dużych pul IP jeśli z niej pojawiają się ataki czy dużo spamu.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

Dawno temu jak miałem BSA z multimo, to zdarzało się tak, że przydział puli adresów był tak niefortunny, że był blokowany dostęp  np. do fotosika. Proste połączenie przez serwer proxy załatwiało sprawę. W odwrotną stronę to tez powinno działać.