Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z neostradą...

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Problemy z neostradą...

Przez godzinę przybył jeden błąd. W domu mam tylko funboxa 2.0. FTTH mam namiary na ludzi co robią to w Nowym Sączu, jednak Orange objęło taktykę gwiazdy największe zadupia dookoła mają światłowód ciągnięty do 2-3 domu na górze, a w centrum póki co tylko bloki. Dziwna taktyka, no ale niestety tak jest. Z wilgocią może też być coś na rzeczy po kilku dniach ulew mogła ta niby skrzynka zawilgnąć dwa dni ją słońce wygrzało i net wrócił może nawet bez ingerencji nikogo techników. Nie wiem czy wszędzie, ale u nas to Huapol.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z neostradą...

@Langix Ze skrzynka masz rację. Słońce i woda uszkadzają i naprawiają złącza. Warto jednak zerknąć oczami monterów, bo to się będzie powtarzać. Co do FTTH. Zerknij na stronę https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ oraz na strone Orange  www.orange.pl/view/mapazasiegu  i sprawdź jak obie opisują możliwości Twojej okolicy. Jeśli opis mówi o zasięgu do 10/20Mb/sek możesz zgłosić "białą plamę"  (mail: bialaplama@cppc.gov.pl ) oraz w Orange wypełnić z sąsiadami deklarację instalacji FTTH na www.orange.pl/view/sfh 

Deklaracja wiele nie pomoże, ale zawsze to ślad. Na dobry początek.

Jak na razie twój problem się rozwiązał sam, a my tylko pomogliśmy złapać trop, ale chyba jesteś bardziej świadomy tego z czym się wiąże usługa Neo ADSL

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Problemy z neostradą...


@Langixnapisał(-a)

@ketrasaArturkontrolki OK, ale tyle błędów to nie miałem po miesięcznej sesji bez rozłączenia po poprzednich technikach co teraz 2h ... Prędkość synchronizowała się na 14 teraz na 12 więc wszystko było zrobione lepiej. Od samej obsługi zlecenia po wykonanie naprawy, mega goście. Naprawa odbyła się na centrali nic nie robili w "szafie" na słupie czy u mnie w domu. Tak wygląda skrzyneczka z której mam łączę. Tak to XXI wiek i centrum miasta 😉




Sieć tak wygląda jak myślałem. Skrzynka przechylona, brak uszczelnień, w środku łączówka Krone pewnie zawilgocona, kto wie ile po drodze jest muf i w jakim stanie. A jak jeszcze mają stary typ szafy kablowej to i tak uważam że dobrze Ci działa 🙂 Monterów do niczego nie zmusisz chyba że jest nim znajomy albo kolega. I bynajmniej nie wynika to z ich złej woli. Po prostu mają tyle roboty że nie ma czasu nawet taczki załadować jak w znanym dowcipie a co dopiero mówić o jakimś oglądaniu prewencyjnym głowic rozdzielczych 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z neostradą...

@marder Gdyby to jeszcze było Krone albo Agmar. W takich puszkach widuje się jeszcze głowice porcelanowe lub (co gorsza) ZŁ. No to jest dopiero dziadostwo....Wszystko na wierzchu, noże wiecznie wykrzywione i nie trzymają krosówek, bo bez prowadnic są...

Te pierwsze wymienione przeznaczone do użytku zewnętrznego były tak nażelowane, że wszystkie zakłady fryzjerskie z miasta by obsłużyły...i właśnie o nie bym się nie martwił...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Problemy z neostradą...

Kto go wie. Mogą być i porcelanowe. Dlatego tak jak mówię. Jak na takie warunki to i tak nie jest źle. Byłem w sierpniu na podkarpaciu to obok domu słup Orange się przechylił i przyjechała ekipa (nie pamiętam nazwy firmy). Popatrzyli, wzięli od sąsiada kawał deski, podparli słup i odjechali 🙂 5 dni później jak już wracałem do domu to słup nadal był wspomagany deską 🙂 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Problemy z neostradą...

@ketrasaArtur @agat13 po 11h ciągłej sesji 234 błędy to jest w normie czy zgłaszać awarie?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problemy z neostradą...

@Langix jeżeli nie zrywa połączenia i internet działa jak na obecną sytuację dobrze, to nie ma co wywoływać wilka z lasu. Jak pojawią się rozłączenia, to dodatkowo warto wspomnieć o błędach.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z neostradą...

@Langix  Diagnostyka przy tym modemie jest słaba, bo nie widać typu błędów i czy w górę czy w dół sieci. Nie zgłaszają, obserwuj dalej


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Problemy z neostradą...

zgłaszać jak prędkość synchronizacji spadnie. DLM po czasie dostosuje prędkość do możliwości łącza, jak linia pływa z osiągami to przytnie. Błędami SES tylko się martwić. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Problemy z neostradą...

Dziś od rana tragedia, w 11h tyle błędów to już chyba nie jest OK ...Bez tytułu.jpg