Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z neostradą...

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Problemy z neostradą...

@Langix powiem Ci szczerze, że ja też jestem zwolennikiem kabla i szczerze to wolę już moje neo 10 niż LTE bez limitu, bo co kabel to kabel. Ja w domu mam wszystko na kablu. Nawet wifi mam na kablu 😛


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Problemy z neostradą...

Pierwsza naprawa była w sezonie burzowym ściągnęli tu duże siły i goście naprawdę widać znali się na rzeczy. Widocznie Ci z Nowego Sącza nadają się tylko do stawiania masztów 😉

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Problemy z neostradą...

@ketrasaArturkontrolki OK, ale tyle błędów to nie miałem po miesięcznej sesji bez rozłączenia po poprzednich technikach co teraz 2h ... Prędkość synchronizowała się na 14 teraz na 12 więc wszystko było zrobione lepiej. Od samej obsługi zlecenia po wykonanie naprawy, mega goście. Naprawa odbyła się na centrali nic nie robili w "szafie" na słupie czy u mnie w domu. Tak wygląda skrzyneczka z której mam łączę. Tak to XXI wiek i centrum miasta 😉


119027285_326800012091733_6766408337223095158_n.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problemy z neostradą...

@Langix zrób więc ponownie zgłoszenie na infolinii lub na czacie, z informacja o dużej ilości błędów oraz rozłączającym się internecie. Czy sprawdzałeś jak sieć działa przez apkę Mój FunBox? Tam są zawarte testy diagnostyczne sieci i można również zrobić zgłoszenie bezpośrednio z apki.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z neostradą...

@Langix Widze, że do linii nie za bardzo można mieć pretensję. Modem zapięty ma maxa. Błędy jak na godzinę niemiarodajne. SNR dobry. LB 2 ma dość skromna diagnostykę, więc zapytam jaki masz przy tej synchronizacji speedtest? Koniecznie na kablu, bo jest "bezstratowy". Przy tej synchro powinieneś mieć 10/1 Mb/sek


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Problemy z neostradą...

@AgaT speed test wychodzi

Download
predkość pobierania
 
10.22 Mb/s
Upload
prędkość wysyłania
 
0.85 Mb/s
ping 20
Już dwie godziny nie rozłączyło jest sukces ...

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z neostradą...

@Langix Jeśli masz teraz  usługę 10Mb/sek  nie miałeś prawa mieć synchro na 14Mb/sek. Musieli Ci zmienić profil na 20Mb/sek. Linia pozwalała na więcej, więc miałeś 14. Teraz masz profil 10/1 mb/sek a przez to spadły wymagania dla łącza. Zrób speedtest zobaczymy co wyjdzie. Co do widoku, się nie przejmuj...widziałem gorsze obrazki. O tym pogadamy później


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

Problemy z neostradą...

@ketrasaArtur Apka fun box w sensie na smartfona + wifi? Przy okazji widzę że jesteście grubo w temacie. Mogę jakoś przez funboxa lub jakiś inny program ustalić który mac/ip w tej chwili obciąża się w funbox widzę tylko podłączonych do sieci nie widzę ruchu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z neostradą...

@Langix Ruchu nie zobaczysz na funbox-ie. Tylko bardziej zaawansowane routery mają w sofcie analizę ruchu w sieci


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z neostradą...

@Langix Jedyne co zalecam, to obserwowanie linii i synchronizacji w menu modemu. Warto sprawdzać błędy i ich przyrost. W domu masz tylko Liveboxa czy jeszcze inny modem? LB2 zawsze uchodził za modem dość kapryśny i jak się "wygrzał", to działał abstrakcyjnie. Warto raz na jakiś czas wrócić go do ustawień fabrycznych. Tak pro forma. Jeśli masz możliwość zorientuj się jak wyglądają perspektywy na FTTH, a jeśli nie ma widoków, warto sobie zerknąć na dobry modem ADSL z bogatym menu i opcjami administrowania siecią. Co do słupa-  może nie jest to szczyt techniki, ale warto porozmawiać z monterami rejonowymi, aby zerknęli jaki jest stan łączówek na głowicy kablowej. Skrzynka nie należy do szczelnych, więc powodem niestabilnej pracy może być wilgoć, która w ostatnich dniach mogła "zaszkodzić" łączówce. To zawsze warto sprawdzić i żyć w zgodzie z technikami z O.