Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dostępem do wifi


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Problem z dostępem do wifi

Witam, nowe urządzenia maja problem z połączeniem się z wifi. Mimo że hasło wpisywane jest dobrze, wyświetla się komunikat że hasło jest błędne. Od początku kiedy zmieniliśmy livebox na nowszy model ten problem się pojawia . Niektórym domownikom udało się połączyć za którymś razem ale dwa telefony wciąż maja problem. Wciąż problem z hasłem i uwierzytelnieniem , hasło na 1000000% wpisywane dobrze. 

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem z dostępem do wifi

@Laciak20  wprawdzie nie podajesz który to Livebox,, nie podajesz też jakiej marki to telefony, co utrudnia udzielenie pewnej podpowiedzi. Myślę że nie próbowałeś sparować telefonów z użyciem WPS w urządzeniu. Jeśli jest to Livebox2  to masz tu artykuł opisujący jak to zrobić.  W telefonie trzeba przejść do zaawansowanych ustawień połączenia WiFi i uruchomić procedurę parowania z użyciem WPS.

 

Updatw. Wspominasz, że nowszy model Liveboxa. Jeśli jest to LB3,0 to tu masz opis dla tego modelu.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Problem z dostępem do wifi

Mam livebox 2, wszystko robie jak na instrukcji, ciagle wyskakuje komunikat o błędnym haśle, próbowałam jeszcze raz na IPhone który połączył się juz z ta siecią jakiś czas temu ( na początku byl ten sam problem) - wyzerowalam zapamiętaną sieć  i jeszcze raz połączyłam - odrazu zaskoczyło  , a dwa nowe telefony które nigdy nie były połączone z tym liveboxem (iPhone 6S, samsung galaxy) nie mogą się połączyć . Hasło nie zostało zmienione od tego czasu, to działa dosłownie jak ruletka, bo np telefon mojej mamy za chyba 10 razem się połączył 😞


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem z dostępem do wifi

@Laciak20 nie piszesz, czy próbowałaś zestawić urządzenia z użyciem przycisku WPS. Zakładam, że nie macie ustawionych ograniczeń podłączenia urządzeń do Livboxa. Niektórzy przy takich problemach zalecają reset modemu do ustawień producenta. Trzeba potem na nowo wprowadzić dane logowania do internetu - z umowy - login, hasło. Przycisk resetu masz na obrazku na tej stronie.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z dostępem do wifi

@Laciak20 na początek wypadało by dać zrzut z wi-fi routera (Livbox), jakie tam masz zabezpieczenia sieci.

Ja mam jak na zrzucie i wszystko działa, ale można tam pozmieniać i przetastować, obstawiam że problem masz z zabezpieczeniami sieci, nie z hasłem.

1.jpg