Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z WI-fi funbox 2.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Problem z WI-fi funbox 2.

Witam, mam problem z połączeniem się przez WI-Fi na jednym z laptopów:

Laptop widzi wszystkie sieci w okolicy. Tylko nie widzi mojego rutera Funbox 2.0. Widzi sieci sąsiadów około 6 (też Funbox 2.0 jakiegoś sąsiada). Jak udostępnię z telefonu internet przez Wi-Fi laptop łączy się i działa poprawnie. Sprawdzałem ustawienia w panelu rutera, wszystko jest poprawnie (sieć 2,4 jest zaznaczona i wybrana jak również sieć 5). Zmiana kanału i nazwy sieci nie pomogła. Inne urządzenia widzą sieć poprawnie.Telefony i inny laptop łączą się z ruterem poprawnie po 2,4 i po 5.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z WI-fi funbox 2.

@Pawel11111 sytuacja nieprawdopodobna...jakby akurat ta sieć z FB2 była zablokowana, choć to nie jest możliwe, bo widoczna musi być. Może być ukryta, ale to by inne urządzenia by też nie widziały FB. Ja bym zaczął od resetu obu urządzeń po kolei począwszy od modemu. 

P.S. spróbuj zainstalować jakiś analizer wifi na Windowsa np https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/sieciowe/WiFi_Scanner.html

Będziesz więcej wiedzieć o nadajnikach w okolicy i może zauważysz niewidocznego systemowo FB

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z WI-fi funbox 2.

@Pawel11111 sytuacja nieprawdopodobna...jakby akurat ta sieć z FB2 była zablokowana, choć to nie jest możliwe, bo widoczna musi być. Może być ukryta, ale to by inne urządzenia by też nie widziały FB. Ja bym zaczął od resetu obu urządzeń po kolei począwszy od modemu. 

P.S. spróbuj zainstalować jakiś analizer wifi na Windowsa np https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/sieciowe/WiFi_Scanner.html

Będziesz więcej wiedzieć o nadajnikach w okolicy i może zauważysz niewidocznego systemowo FB

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z WI-fi funbox 2.

A spróbuj zmienić rodzaj zabezpieczenia WiFi na inne i zobacz, czy wtedy wykryje te WiFi.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Problem z WI-fi funbox 2.

Zmiana zabezpieczeń nie pomogła. Może to ma znaczenie. Problem pojawił się po wymianie karty Wi-FI.

Bo w starej szkodziłem gniazdo anteny i łapała Wi-fi do 3 metrów. Włożyłem nową zainstalowałem sterowniki i powinno działać. Ale nie widzi tylko mojej sieci Wi-fi wszystkie inne widzi, Po włożeniu starej karty wi-fi, laptop widzi funboxa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z WI-fi funbox 2.

@Pawel11111  odinstaluj i zainstaluj sterowniki od nowej. Zrób aktualizację do najnowszej wersji i spróbuj zainstalować soft do zarządzania ta kartą ze strony producenta. Poza tym analizera..i zobacz co się zadzieje 

Ile wyjść antenowych ma nowa i stara karta, bo rozumiem, że wymieniasz moduł w laptopie?

 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Problem z WI-fi funbox 2.

Problem rozwiązany. A wiec tak: zawiesił się funbox i mimo zmiany kanałów w panelu konfiguracjom na 4, ciągle nadała na kanale 13. A nowa krata Wi-FI (używka z allegro widziała tylko sieci wi-fi w kanałach 1-11). Przywróciłem ustawienia rutera tym przyciskiem reset i skonfigurowałem ponownie. Po ponownej konfiguracji sieć się pojawiła.

 

Dziękuje za pomoc. Naprowadził mnie Wi-fi analizer.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z WI-fi funbox 2.

@Pawel11111 karta z allegro była prawdopodobnie przewidziana na inny region . W menu tej karty ( tak jak w routerach) są ustawienia regionalne z możliwością wybrania kanałów 1-13

Zerknij bo może się uda ustawić normalnie