Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Próba wyłudzenia umowy przez montera w Kowarach


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Próba wyłudzenia umowy przez montera w Kowarach

Niestety ludzka psychologia zawsze lepiej przyjmuje to dobre informacje, a wypiera te złe. Tak jak wspomniałem, na tym forum nie znajdziesz osób decyzyjnych. Tym bardziej że w ostatnich miesiącach zmienia się sporo, i pod kątem prawa i np. zapewnienia prędkości zwykle dostępnej, i też samych procedur wewnątrz Orange - odchodzi się od podłączania usług, które nie będą działać stabilnie. Podłączyć usługę VDSL można w sporej liczbie miejsc, ale tak by działała minimum 2 lata bez problemów i bez żadnej reklamacji na jej działanie - to już nie wszędzie takie proste.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Próba wyłudzenia umowy przez montera w Kowarach

Jeśli mowa tu o "mobilnym techniku" to zapewne chodzi o przedstawiciela handlowego Orange tzw. sprzedaż aktywna (powiedzą wszystko co chcesz usłyszeć). Jak Piotrek napisał nie mógł być to technik. To, że centrala jest kilkaset metrów od Ciebie, nie oznacza że kabel idzie w prostej linii do posesji. Może zataczać np. koło bo tak jest ułożona sieć. Zazwyczaj prędkość do 20 do 80 działa poprawnie na odcinku do 1,2 km (ale jest to raczej graniczna odległość), do tego również jakość położonego kabla jest ważna.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Próba wyłudzenia umowy przez montera w Kowarach

Wyjaśnienie profesjonalne i jak najbardziej satysfakcjonujące było by miło jak ktoś by nam takiego wyjaśnienia udzielił pisemnie bądź telefonicznie. Zgodzę się również z Panem Piotrkiem że sam już się zastanawiam czy nie popadamy w obłęd z tą całą sprawą i nawet w odpowiedziach można łatwo wyczytać jak mocno jestem poirytowany, za co przepraszam czytelników i Pana Piotrka. Nie mogę jednak zrozumieć dlaczego od razu nie poinformowano nas że możemy mieć ograniczony internet do 20, ktoś ocenił że nie mamy okablowania i nie będziemy mili internetu wcale. Kto to był i na jakiej podstawie tak stwierdził, dlaczego teraz możemy mieć internet ograniczony do 20Mb skoro nie mamy kabli. Jeśli to nie wymieniony przeze mnie technik to jaki technik może kłamać na temat stanu faktycznego istniejących bądź nieistniejących kabli. Wszystkie te decyzje były podjęte zaocznie, bo jestem pewien że nikogo na naszym terenie nie było żeby potwierdzić istnienie tych kabli. Jeśli rzeczywiście nasza teoria spiskowa jest nie prawdziwa w sąsiedztwie nie tylko my powinniśmy mieć ograniczenie do 20Mb. Wszystkie budynki znajdują się przy ulicy i nikt nie stawiał słupów w lesie żeby wydłużyć drogę z centrali do naszego budynku.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Próba wyłudzenia umowy przez montera w Kowarach

No cóż, błędy systemowe w Orange dotyczące adresu, technicy nie pojawiali się, lub pojawiali się na błędnym adresie,stąd info braku możliwości technicznych bo pewnie pod błędnym adresem faktycznie tak jest. Takie zlecenie z błędnym adresem nie może być kontynuowane, musi być zwrócone.
Po Waszej skardze pojawia się technik, któremu zlecono tylko przeprowadzenie ręcznego wywiadu technicznego (starszy Pan co wyszedł i zniknął 🙂 ). Dał info o możliwościach technicznych i uaktualniono w bazie adres jak pozytywne możliwości z prędkością max do 20 Mb.
Przynajmniej ja tak to widzę. Technik nie ma powodu czy też interesu w tym żeby kłamać. Obstawiałbym raczej tu jako bałagan w systemach Orange i splot wydarzeń.
Pytanie czy sąsiedzi mają opcję do 80 Mb/s ? (najbliżsi sąsiedzi).


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Próba wyłudzenia umowy przez montera w Kowarach

Niestety ta teoria również jest błędna ponieważ technicy dobrze znali błędny adres mojej teściowej, który usilnie 3-krotnie jakimś dziwnym trafem podawali jako przyczynę ich nieobecności, na tym adresie znajduje się od dawna internet. Po pierwszej wymówce że mają inny adres wielokrotnie powtarzaliśmy właściwy adres. Szukanie dziwnych wypadków i bałaganu w firmie jest bezsensowne jestem przekonany że nasz adres jest bardzo dobrze znany całej ekipie monterskiej ze względu na skargi składane od sierpnia 2019r. A ten dziadziu co tu w końcu dotarł jak bym po niego nie wyszedł na zewnątrz to pewnie też by nie dotarł bo już rozmawiał przez telefon tłumacząc komuś że nie może znaleźć adresu. Jakaś kpina ogólnie.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Próba wyłudzenia umowy przez montera w Kowarach

Swoją drogą jestem bardzo ciekaw jak często korzystają z opcji niepoprawnego adresu jak nie mogą lub nie chcą zrealizować zamówienia i czy można to sprawdzić czy na prawdę w tym czasie widniał adres mojej teściowej w zamówieniu powtarzam 3-krotnie! Już drugi raz jest dziwny skoro klient dzwoni i zgłasza problem i co konsultant jeden i drugi ponawia adres nieprawidłowy? Co to za cyrk?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Próba wyłudzenia umowy przez montera w Kowarach

Witam ponownie wszystkich zainteresowanych, wracając do sprawy z roku 2019. Wczoraj po upływie prawie 2 lat zainstalowano nam internet domowy, Panu z orange zajęło tonieco ponad pół godzinki. Prędkość na speed test przez kabel w Xbox do 72mB wi-fi laptop 33mB. I teraz moje pytanie do kogo kolwiek na tym świecie. Jeśli moja teoria o panu dziwnym PRZEMYSŁAWIE B. zajmującym się instalacją na naszym terenie jest teorią spiskową to jakim cudem firmie orange zajęło to tyle czasu. Na ulicy Wiejskiej w Kowarach nie były ciągnięte żadne kable. Pan monter podpiął się do kabla wiszącego na moim budynku od conajmniej 2012 roku kiedy zakupiłem nieruchomość. Otrzymałem odpowiedź na piśmie od pewnej Pani z orange że możliwości techniczne pozwalają na podpisanie umowy do 20mB. wcześniej o całkowitym braku możliwości na podłączenie internetu domowego. W roku 2020 konczyła się nam umowa z Orange i we wrześniu znowu możliwości pojawily sie nam do 80mB. podpisaliśmy umowe, przyjechał Pan znowu ten dziadek stwierdził że nie ma gniazda w domu "nic sie nie da zrobić" odjechał, później przyjechał kolejny pan nie miał drabiny czy narzędzi obiecał że przyjedzie w przyszłym tygodniu i zainstaluje.(nie wiem po co przyjechał bez narzędzi skoro od 2019 roku monterzy wiedzą że kabel jest na zewnątrz ale ok) po jakimś czasie bez internetu żona zgodziła się na tymczasową zamianę internetu na mobilny do czasu kiedy monterzy wykonają podłączenie kabla. I OD TEGO MOMENTU już monterzy z orange nie zastają nas w domu lub rzekomo nie odbieramy telefonów po kilku skargach w biurze obsługi zostały zablokowane przez dział techniczny możliwości umówienia montera na kolejne terminy a na końcu otrzymaliśmy wiadomość SMS że nie mamy możliwości technicznych podłączenia internetu OT CO! Zadzwoniłem do NETI podpisałem umowę chyba w poniedziałek 14.12.2020 na internet z telewizją do 80mB. za 59zł. I WCZORAJ PAN MONTER Z ORANGE PODŁĄCZYŁ NAM INTERNET. Proszę z całego serca aby ktoś powiedział mi jak pociągnąć do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za nękanie nas umawianymi spotkaniami, kłamstwami i fałszywymi opiniami na temat możliwości technicznych od 2019 roku


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Próba wyłudzenia umowy przez montera w Kowarach

Warto może przestać wierzyć w teorie spiskowe. Orange po starcie pandemii zaczął mocniej modernizować centrale z ADSL na VDSL (tam gdzie nie będzie światłowodu). Ruszyło od marca 2020. Więc być może załapała się Twoja lokalizacja. W takiej sytuacji nie widzisz zmian bezpośrednio w swojej okolicy.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Próba wyłudzenia umowy przez montera w Kowarach

Czyli według Pana tych możliwości technicznych nie było przez 2 lata i nagle wczoraj się zrobiły? A może Pan też jest kolegą tutejszych monterów albo podobnie Pan rozpatruje zlecenia. Widzę że wcale nie widzi Pan problemu. Miał bym prośbę aby nie zabierał Pan więcej głosu w tej sprawie. Bo jak widać wyżej nie pytam już o żadną modernizację której na Wiejskiej od lat nie było tylko o rade jak pociągnąć do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za zaniedbania?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Próba wyłudzenia umowy przez montera w Kowarach

Na razie to pomówienia. Radzę jednak przedstawiać dowody. I nie pisać danych osobowych.