Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

Witam wszystkich na forum.To mój pierwszy post tutaj.Nie wiem, czy jest tu specjalny temat powitalny, więc proszę nie bić.Z Orange (wcześniej TP) jestem już prawie 8 lat, ale dopiero teraz zainteresowałem się forum.Do rzeczy.Mam wspomnianą neo do 10 mb, z czego realna prędkość pobierania max, to 6 mb, czyli zgodnie z umową, wszystko jest ok. i nie mam tu żadnych zastrzeżeń, bo tak to już jest.Zdarzyło się może raz, że spadła poniżej 1 mb, zaraz po podpisaniu aneksu na 10 mb, ale od tej pory, to raczej jest nie mniej, niż 2 mb.Nie ukrywam, że na moje potrzeby (dużo ściągam) ta prędkość jest za mała.Jak jest większe obciążenie na linii, to prędkość spada z tych sześciu, może do jakichś trzech, czterech.Chodzi o to, że chciałbym mieć coś więcej.Czytam tu sporo na forum o tym VDSL, ale to ponoć słabo osiągalne.Ja do centrali, z tego, co się orientuję, mam chyba coś ponad 3km, bo ta skrzynka, która wisi na słupie kilkadziesiąt metrów od mojego domu, to chyba tylko gniazdo rozdzielcze, do podłączania poszczególnych abonentów? Męczę się z tym netem już chyba ze sześć lat, bo pierwsze dwa, to było jeszcze 512 kb/s, a później zlikwidowali tą prędkość i oferowali już "do" Nie miałem nic innego do wyboru, jak tylko to 10.Pani w salonie od razu poinformowała, że na więcej niż 6, to nie mam co liczyć.Marzy mi się, żebym miał chociaż pełne 10 mb, ale na tej "taryfie" to niemożliwe.Czytałem tutaj że gdybym miał neo do 40-tu, czy tam 80-ciu mb, to miałbym nawet 20, bo tam ponoć jest to najniższa gwarantowana prędkość.Mogę jechać do salonu i popytać, ale nawet w sumie nie wiem, co gadać.Linia, która idzie do centrali, jest chyba już dosyć wiekowa, jedynie od centrali do mojej miejscowości, jest to już całkiem nowsza, bo ciągnęli nową linię w 2000-nym którymś roku i dalej, po wsi, idzie po słupach.Kable sa już pewnie miedziane.Sprawdzałem teraz speedtestem, to download 6.27 mb/s, upload 0.74 mb/s a ping 47.Umowa kończy mi się w styczniu i chciałbym, mimo wszystko, pozostać w orange, bo jestem w miarę zadowolony, choć jest drogawo.Nie mam tu zbyt wielkiej alternatywy.Pojawiła się firma oferująca dobry internet radiowy, o stałej prędkości 10 mb/s, ale czasem chyba lepszą opcją jest słabe łącze, które się już zna i użytkuje kilka lat, niż wielka niewiadoma.Tyle tylko, że wobec braku widoków na szybszą prędkość, będę zmuszony poeksperymentować.U mojej ciotki, mieszkającej 17 km ode mnie, w innej miejscowości, działa chyba to VDSL, bo na speedteście, wypluło mi u niej 40 mb/s i jak coś ściągałem z premium, to waliło mi na przeglądarce 3,5-4 mb/s. podczas gdy u mnie, jest standardowo 740 kb/s.oczywiście mowa o tym, co pokazuje nad paskiem postępu pobierania.Byłbym wdzięczny za najdrobniejsze sugestie.

21 ODPOW. 21

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

1) czy zgłaszałeś wolne prędkości na BOK przez np. czat/infolinię/mój Orange? jeśli tak, jakie były odpowiedzi? jeśli nie - to zrób zgłoszenie
2) niestety linie miedziowe rzadko są modernizowane, zgłoś się na światłowód http://oferty.orange.pl/internet/
3) zainteresuj samorząd różnymi programami typu POPC lub namów by wystąpił do Orange w sprawie współpracy w budowie światłowodów

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

Nic nigdzie nie zgłaszałem, bo jak wspomniałem, przy podpisywaniu aneksu do pierwszej umowy na 512 KB/s (2012 rok) pani od razu powiedziała, żeby nie oczekiwać cudów, bo warunki techniczne nie pozwalają na osiągnięcie większych prędkości niże 6 Mb/s.O ile wiem, to chyba nikt w mojej miejscowości nie ma większej prędkości.Sąsiad ma internet od netii, ale oczywiście na linii orange i ma to samo, co ja, bo sprawdzałem.Widocznie przepustowość linii na tyle pozwala, albo utrzymują taki pułap, żeby każdemu chodziło w miarę normalnie.Jestem już tu trochę czasu, a nie mogę liczyć na nic lepszego.Tak to jest, jak się mieszka w czarnej dziurze. Co do światłowodu, to sytuacja wygląda tak, że jest pociągnięta "główna linia" w sąsiedniej miejscowości, gdzie właśnie niby znajduje się centrala (dawnej) tp.Jest to wykonane w ramach programu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej (mieszkam w świętokrzyskim) i ciągnie się to w stronę wisły.O ile wiem, w jednym miejscu odbija to w moją stronę, ale niestety, nie w mojej miejscowości, tylko znacznie dalej.Innymi słowy, pociągnięta jest główna linia, ale z niej, trzeba jeszcze wyprowadzić kabel na poszczególne miejscowości.Nikt się tego za bardzo nie chce podjąć.Ostatnio było ogłoszenie na stronie urzędu gminy, ze firma globit z Kielc "rozpoczyna inwestowanie w linie światłowodową" i mieli robić przyłącza dla każdego chętnego.Niestety, stanęło na tym, że światłowód będzie dostępny dla każdego mieszkańca, ale (a jakże) tylko w miejscowości, przez którą idzie linia światłowodowa, bo tam mają wszystko prawie gotowe i bez większych kosztów.Stwierdzili ponoć, że na resztę miejscowości im się nie opłaca, bo nie mają jak pociągnąć linii, bo nie ma słupów i za duże koszty.Faktycznie, linia telefoniczna ciągnięta kilkanaście lat temu, jest ciągnięta ziemią, a dopiero do mieszkańców idzie po słupach, albo elektrycznych, albo wstawionych specjalnie prze ówczesne tp.Gdyby orange zechciało tutaj coś ze światłowodem ugrać, to wchodzą niemal na swoje, bo są tu monopolistą.Nie znam się na zagadnieniach technicznych,ale pewnie musieli by pociągnąć nową linię obok istniejącej i dale pójś słupami, jak dotychczas.Istniejąca linia się zapewne do tego nie nadaje? Mój samorząd, ma chyba na to zupełnie wywalone, choć skoro były chęci na współpracę z tamtą firmą, to może jednak nie do końca.Gdyby zainteresować tym orange, to może coś by drgnęło.Mają tutaj sporo klientów, bo jak mówię, prawie każdy ma tutaj internet z orange, bo mało jest tu innych sensownych alternatyw, na stabilny internet domowy.A takie zgłaszanie "zapotrzebowania" na światłowód przez jedną osobę, to w ogóle coś daje? Zwłaszcza w mojej sytuacji, gdzie trzeba przeznaczyć trochę środków na pociągnięcie nowej linii itd.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

To sugerowałbym jednak zgłosić na BOK + wypełnić formularz który zalinkowałem wyżej.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

No dobra, ale co bym niby miał gadać? Poza prędkością niższą, niż maksymalna podawana na umowie, nic się złego nie dzieje.Głupio by było, gdyby zamiast poprawić, tylko bym pogorszył, bo teraz mam te max 6 mb/s, ale jak zaczną grzebać, to mogę nawet tego nie mieć.Z tego co wiem, to i tak mogę się uważać za szczęśliwca, bo ludzie mają (mieli) przez cały okres umowy po 1-1,5 mb/s i było to zgodne z umową, a ja mam znacznie więcej, a nie mieszkam w wielkim mieście.Nie ukrywam, że całą siłą jestem za światłowodem, ale to raczej mało realne.Dla jednej, a nawet 50-ciu osób, nie będzie im się opylało ponosić takich kosztów.Co innego, gdyby to była kwestia wymiany paruset metrów kabla na słupach.Tym bardziej, że ludzie w dużych miastach, nie mogą się doczekać światłowodu, bo orange woli wyeksploatować na maksa stare umowy i mieć nadzieję, że ludzie nie pójdą nigdzie indziej.To jest droga donikąd, bo ludzka cierpliwość ma swoje granice.A tak sobie teraz myślę, czy gdyby wykopali stary kabel i wsadzili w jego miejsce światłowód, to czy musieli by się bawić w pozwolenia itp. rzeczy, jak w przypadku ciągnięcia zupełnie nowej linii? przecież, równie dobrze, mogła by zajść konieczność wymiany starego kabla i też wtedy trzeba kopać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

W niektórych gminach wiejskim im się opłaca - o ile np. samorząd daje dostęp do gruntów w pasie drogowym czy częściowo obniża opłaty za tzw. zajęcie pasa drogowego itp.

Co do zgłoszenia - napisz po prostu zapytanie czy jest możliwość zwiększenia prędkości/poprawy parametrów?
Od 1.01.2017 zostały zmienione regulamin i cenniki Neo, jest pojęcie prędkości zwykle dostępnej - dla do 10 mega jest to 70% prędkości maksymalnej przez 70% czasu w miesiącu - więc jak masz synchro na 6 to tego nie masz. Obecnie póki co jest brak sankcji za brak tej prędkości (musi to wykonać UKE a tam trwają dyskusje na razie nad metodologią badań). Wg mnie jakaś podstawa do zgłoszenia jest. Jeśli obawiasz się opłaty za niezasadne wezwanie techników, to złóż zgłoszenie przez mój orange http://orange.pl/mojorange - tak takich opłat nie ma zazwyczaj.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

U mnie samorząd swego czasu obniżył opłatę za zajęcie pasa drogowego, właśnie z myślą o potencjalnych inwestycjach w szerokopasmowy internet.Problem tkwi tylko w tym, by namówić pomarańczowych, do zajęcia się sprawą.Pewnie mocniej podziałała by na nich groźba wejścia na ich teren kogoś nowego, kto mógłby im zabrać trochę klientów.Wypełniłem ten nieszczęsny formularz dotyczący światłowodu, ale to pic na wodę.Już widzę, jak lecą podpinać mi kabel.Musi być więcej osób chętnych, a takie by pewnie były, gdyby już była możliwość podłączenia się.A co do tej mojej prędkości, to tak.To jest prędkość maksymalna, występująca przez większość czasu w okresie rozliczeniowym.O tej porze, to tyle mam, a w dzień, to różnie, zależy od dnia tygodnia, bo w weekeny, to wiadomo.Było kilka dni, gdy chyba coś eksperymentowali i prędkość obierania urosła mi do 920 KB/s, czyli jednak dało radę więcej.Czasem, przez kilkanaście sekund, wyskakuje nawet full, czyli 1.2 Mb/s i zaraz spada do "normy" Sprawdzając wszelakie ich oferty itd. nie wyskakuje mi nic innego, niż neo do 10 Mb/s, ale teraz jeszcze doszła "extra"  możliwość zamówienia tego 4G LTE, czyli pewnie też tu działa.Tylko co mi po necie z ograniczeniami? Na kablu mam do oporu.

Anonim

Nie dotyczy

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

@Mariusz81, poklikaj sobie punkt po punkcie w swojej okolicy i zobaczysz, jak jest naprawdę. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć z dnia na dzień. Jak piszą forumowicze, trwa to niekiedy latami.

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

Na tą mapę, to zerkałem już setki razy.Nie pokazuje mi nic innego, jak "neostrada do 80Mb/s" oczywiście, jeśli mowa o technologii kablowej, bo na LTE, to cała ta mapka robi się w kolorze, więc pewnie działa wszędzie, ale ja potrzebuję internetu bez ograniczeń, a nie, żeby mi później cięło na prędkości, bo wykorzystam pakiet, czy tam transfer.Z tego mobilnego na komórce, to też nie korzystam, bo po co mi uważać na dodatkowe koszty, w razie przekroczenia limitu.Mi osobiście by wystarczyło, żeby mi dali te 20-30 Mb/s i by było niebo a ziemia, ale to już na VDSL, a z tym pewnie też problem, skoro oferują tylko ADSL.Mieszkam w okolicach Pacanowa (świętokrzyskie) i do linii światłowodowej mam ze 2 kilometry, bo idzie to wszystko chyba z Kielc, przez m.in Pacanów właśnie, w stronę Wisły, czyli do granicy województwa.Gdyby tylko chcieli, to by pociągnęli linię dalej, a tam, to już po słupach, na poszczególnych miejscowościach, bo i tak tak mają zrobione.Wystarczy zamienić jeden kabel na drugi.

Znalazłem taką mapę.To, co idzie u mnie, oznaczone jest kolorem fioletowym.Miejscowość Pacanów, prawy dolny róg mapy.

P.s. Kurde, coś mi się tu popieprzyło, bo okazało się, że mam założone dwa różne konta i teraz jakimś cudem, piszę z drugiego.Jak to naprawić? Zalogowałem się przez mój orange i automatycznie wyskoczyło drugie konto.Jak zlikwidować to jedno? jakiś czas temu, próbowałem tu założyć konto i widocznie jednak się założyło, ale wczoraj zarządano ponownej rejestracji i wyszły takie kwiatki, że mam teraz dwa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

Jeśli na mapce masz wariant u siebie do 80Mb/s to może spróbuj złożyć zamówienia na większą prędkość?

 

edit:co do różnych kont, wyloguj się z jednego i zaloguj się na właściwe