Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Szkoda, że nikt z Orange nie chce/nie może/nie potrafi (niepotrzebne skreślić) jasno napisać o zasadach podłączania światłowodów. Więcej odwagi!

A czasem po prostu trzeba trochę poczekać.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Piotrekk85, mnie się wydawało,ze to forum ma służyć do wymiany poglądów, zgłaszaniu problemów i wspólnym dyskutowaniu o nich , a od moderatorów próby pomocy w ich rozwiązaniu . W moim przypadku nic bardziej błędnego. Nie możesz się od ludzi z Orange dowiedzieć dlaczego jest taki problem, spuszczają uszy po sobie i cisza. Podajesz konkretne fakty, pytasz dlaczego i nic. Cisza. Piszesz w postach do mnie o czasie potrzebnym do rozwiązania mojego problemu, nikt z Orange nie zabiera głosu wszystko ok. Im ciszej tym lepiej. Wszyscy zasłaniają sie tym, ze nie widnieję w zasięgu Orange światłowód, chociaz 80 % ewentualnych klientów światłowodu na mojej ulicy to osoby prywatn- nie firmy, a stworzono im możliwość podłączenia. Coś jest nie tak. W mojej firmie korzystamy z usług Orange. mamy trzy linie tel, neostrade, tel. komórkowe. po tym wszystkim będzie trudno mnie przekonać, ze powinienem dalej korzystać z usług Orange. Jeśli firmie na tym zależało, by mnie zniechęcić, to jest bliska celu.

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Kierus57, odpowiem z mojej perspektywy. To, że " forum ma służyć do wymiany poglądów, zgłaszaniu problemów i wspólnym dyskutowaniu o nich , a od moderatorów próby pomocy w ich rozwiązaniu", jak Ty to widzisz, nie do końca jest prawdą. Wymiana poglądów, zgłaszanie problemów...ale! w obszarze działania MO i NO, wspólnym dyskutowaniu o nich, a od moderatorów próby pomocy w ich rozwiązaniu owszem. Można Ci pomóc, podpowiadając gdzie i jakimi  oficjalnymi kanałami możesz dostać na NO wsparcie w sprawach technicznych usług Orange w terenie. Nie oczekuj natomiast, że ktoś na forum "popchnie sprawę pod stołem". Myślisz, że szeregowy pracownik ma wpływ na strategię jakiejkolwiek firmy? Musieliby wszyscy jednocześnie złożyć wymówienia, to wtedy postawiliby zarząd pod murem. Wyobrażasz sobie ścianę płaczu? Światełko w tunelu, to jak szklanka do połowy pełnaEmotikon: Szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Tu jest kwestia ochrony danych osobowych i tajemnicy telekomunikacyjnej. Ja osobiście gdyby mój sąsiad pisał w internecie o mnie, bym poszedł do sądu. Ale to kwestia dla każdego inna. A niestety na publicznym forum poruszanie indywidualnych spraw jest trudne.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Piotrekk85, @Anonim- w którymś z postów wcześniej napisałem , ze nie interesuje mnie załatwienie instalacji, ale wyjaśnienie dlaczego firma zrobi tak jak opisywałem. To jest różnica. Pana z pod numeru Bohomolca 13 nie znam, za to jest na ogrodzeniu wielka tablica reklamującą  usługi. I nie ma to nic wspólnego z ochroną danych osobowych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

W przypadku firm ochrony nie ma, tym bardziej że można sobie to wygooglować.

A co odpowiedzi - otaguj kogoś z zespołu NO.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Chciałbym się włączyć i podsumować kilka spraw, także dla innych osób zainteresowanych Orange Światłowodem, które trafią do tego tematu:

1. Bardzo chcielibyśmy, aby Orange Światłowód był dostępny u wszystkich. To zrozumiałe - jest to produkt, na którym firma zarabia.
2. Nie wszędzie da się przeprowadzić inwestycje potrzebne do udostępnienia szybkich łącz, nie wszędzie się opłaca.
3. Zmiennych, które na to wpływają (możliwości techniczne, konkurencja, ceny, plany rozwoju, szacunki zaludnienia i wiele, wiele innych) jest tak dużo, że raczej nie jesteśmy w stanie przedstawić tego w przystępny sposób, bardzo wiele zmienia się także w czasie.
4. Ze względu na to, nie będziemy także wskazywać konkretnych przyczyn u konkretnych osób i nikt nie otrzyma informacji "dlaczego u sąsiada już jest, a u mnie jeszcze nie ma".

 

Przykro mi, @Kierus57, zwłaszcza, że widzę jak bardzo Ci zależy, jak jesteś zaangażowany i jak długo już starasz się o udostępnienie łącza. Uważam, że zasłużyłeś i chciałbym, abyśmy mogli w nagrodę podłączyć u Ciebie Światłowód od ręki, ale nie możemy (patrz pkt. 3). Nie otrzymasz informacji o przyczynach dla Twojej lokalizacji. Nie ma też "osoby, z którą można by się skontaktować, aby załatwiła instalację szybciej". Skoro jednak sąsiedzi już mają Światłowód to jest ogromna szansa, że wkrótce się doczekasz. Niestety nie wiemy jeszcze jak długo.

 

Tak samo, jak w przypadku sieci GSM - sprawdzamy, czy jesteśmy w zasięgu. Jeśli jesteśmy i oferta nam się podoba - bierzemy. Jeśli nie jesteśmy to bierzemy inną (np. w technologii Orange LTE) lub czekamy, aż będziemy.

 

Oczywiście możemy dalej dyskutować w temacie, choć... czy ma to jakiś cel?


Podsumowując:

 

  • Nie ma opcji przyśpieszenia powstania infrastruktury.
  • Nie licząc ostatnich tygodni przed udostępnieniem łącza - nie ma opcji sprawdzenia kiedy pojawi się Światłowód.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Pięknie to przedstawiłeś. Punkt 3 na który się powołujesz ma jeden feler:

możliwości techniczne są, konkurencji nie ma, ceny ustalone, i na koniec inwestycja zakończona. Nic tylko podłączać chętnych. A może jestem dyskryminowany , to powiedzcie dlaczego.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Chciałbym, aby to było takie proste... Kiedyś nawet próbowaliśmy przygotować materiał, który opisywałby w jaki sposób weryfikowane są lokalizacje i konkretne lokale dla łącz szerokopasmowych. Samo narysowanie mapy zależności wymagało kilku tablic, a gdy zaczęliśmy próbować je zrozumieć... Może jeszcze kiedyś spróbujemy. Póki co, polegliśmy.

Oczywiście nie jesteś dyskryminowany i żadne z Twoich działań jako klient czy użytkownik forum nie miało wpływu na to, że sąsiedzi mieli nieco szybciej.

@Kierus57, wygląda na to, że masz sporą wiedzę. Może zostań na forum jako użytkownik także pomagający innym? Tych, którzy pomagają zapraszamy na zloty w Miasteczku Orange. Na takim zlocie moglibyśmy zorganizować spotkanie z osobami zajmującymi się udostępnianiem infrastruktury i dowiedziałbyś się od nich więcej. Choć mam nadzieję, że wtedy już będziesz mieć Światłowód u siebie 🙂

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Artur, właśnie widzę przez okno , jak monterzy instalują światłowód w posesji przy ul Bohomolca. Powiedz mi, jak byś się czuł jako człowiek roznoszący wydrukowane przez siebie ulotki nawołujące do rejestrowania zapotrzebowania na światlowód od Orange, dając się namówić reklamie?