Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie Wi-Fi lepsze od kabla

ROZWIĄZANE

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Połączenie Wi-Fi lepsze od kabla

Witam

 

Czy spotkał się ktoś z Was sytuacją, gdzie połączenie Wi-Fi między ruterem a np telewizorem jest lepsze od kabla? U mnie taka sytuacja ma właśnie miejsce. Na kablu telewizor po wejściu w przeglądarkę cały czas "głupieje", tzn wyskakuje co kilka sekund komunikat "odłączono kabel sieciowy", a podczas połączenia przez wi-fi wszystko pięknie smiga...nawet filmy 1080p na pewnej stronce z nowosciami 😉 nie wspomnę już o youtube i filmach w 4k...bajka. Czy jest to wina kabla? A może jakichś ustawień? Nie mam pojęcia o co chodzi...a w sumie to dobrze że cokolwiek chodzi 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Połączenie Wi-Fi lepsze od kabla

Pełna, 8 żyłowa skrętka, oryginalnie pozaprawiana. Zaprawiłem sobie dwa przewody, jeden prosty, drugi kross...efekt ten sam. Podejrzewam że ruter sam przerzuca po krosie. Będę szukał dalej. 

 

Ps.: Info od znajomego...tv na kablu: tnie filmy, po wifi idealnie. Zbadam sprawę.

 

 

A więc co następuje: po wielu próbach stwierdzam że wina leży po stronie tv. Podłączenie na tym samym kablu dwóch lapków i sprawdzenie połączenia-prawidłowe. W tv brak "szaleństwa" w ustawieniach. Mała ilość opcji. Powrót do fabryki w tv też nie pomógł. Odkładam dochodzenie na później. Głowa musi odpocząć Emotikon: sfrustrowany

 

A jednak...pomoc przyszła niespodziewanie podczas rozwiązywania innego problemu TUTAJ. Mała kosmetyczna zmiana w ruterze zakończyła się sukcesem dzięki pomocy @Anonim i @Jozefg . Dzięki wielkie.

 

Dla zainteresowanych: Ustawienia rutera/zaawansowane/połączenie z internetem i z loginu neostrady usuwamy dopisek "/ipv6". Powodzenia

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Połączenie Wi-Fi lepsze od kabla

Wina kabla albo gniazdek. Być może błędna ilość żył w kablu sieciowym
Minimalny procent szans to błędna konfiguracja.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Połączenie Wi-Fi lepsze od kabla


Piotrekk85 napisał(-a):
Wina kabla albo gniazdek.

Racja! Skorodowany albo zarobiony "na odwal" kabel/skrętka. Czasem wadliwe wtyczki.

 I uwaga: Jeżeli kabel jest pełny stosuje się inne wtyczki a przy przewodach wielożyłowych inne. Sprzedawca o ile jest kumaty wie o co chodzi!

 Wtyczki tanie więc proponuję poświęcić 2 sztuki i zarobić na nowo.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Połączenie Wi-Fi lepsze od kabla

Sęk w tym że kable oryginały z zestawów otrzymanych z salonu, zarobione fabrycznie, gniazda-sprzęt tygodniowy, tv jednoroczne. Przy kawie zastanawiałem się czy powodem może być połączenie zgodne lub krosowe. W tygodniu spróbuję zaprawić sobie krosa i dam znać, choć nie liczę na jakieś sukcesy. Nowy sprzęt chyba sobie radzi z takimi sprawami.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Połączenie Wi-Fi lepsze od kabla

Jeżeli masz możliwość to podmień na inny kabel dla sprawdzenia. Dlaczego?

 Przewróciłem w życiu przez ręce dużo kabli  i widziałem różne przypadki, nie jest dla mnie niespodzianką kabelek "nówka" który nadaje się tylko do śmieci.... 😞

  Fabryka potrafi wypuścić kabel na bębnie z przerwami lub zwarciami....


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Połączenie Wi-Fi lepsze od kabla

Jestem już po 4 czy 5 kablach, efekt ten sam. Nie jest to jakiś priorytet, ponieważ po wifi jak narazie net chodzi. Najgorszym ogniwem w tym wszystkim jest mój charakter. Próbować do skutku, ponieważ coś jest i powinno działać, a jak na razie gniazda rj45 są nieużywaną ozdobą rutera i tv. Chwała bezprzewodówce, ale co mi po niej jeżeli mam możliwość podpięcia "lepszym i szybszym" kablem....odległość między tv a ruterem-0,5m.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Połączenie Wi-Fi lepsze od kabla

Ile masz żył w kablach tych co testowałeś?

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Połączenie Wi-Fi lepsze od kabla

Pełna, 8 żyłowa skrętka, oryginalnie pozaprawiana. Zaprawiłem sobie dwa przewody, jeden prosty, drugi kross...efekt ten sam. Podejrzewam że ruter sam przerzuca po krosie. Będę szukał dalej. 

 

Ps.: Info od znajomego...tv na kablu: tnie filmy, po wifi idealnie. Zbadam sprawę.

 

 

A więc co następuje: po wielu próbach stwierdzam że wina leży po stronie tv. Podłączenie na tym samym kablu dwóch lapków i sprawdzenie połączenia-prawidłowe. W tv brak "szaleństwa" w ustawieniach. Mała ilość opcji. Powrót do fabryki w tv też nie pomógł. Odkładam dochodzenie na później. Głowa musi odpocząć Emotikon: sfrustrowany

 

A jednak...pomoc przyszła niespodziewanie podczas rozwiązywania innego problemu TUTAJ. Mała kosmetyczna zmiana w ruterze zakończyła się sukcesem dzięki pomocy @Anonim i @Jozefg . Dzięki wielkie.

 

Dla zainteresowanych: Ustawienia rutera/zaawansowane/połączenie z internetem i z loginu neostrady usuwamy dopisek "/ipv6". Powodzenia

Anonim

Nie dotyczy

Połączenie Wi-Fi lepsze od kabla

@mabud73 Jest, trochę dziwne u jednych pomaga, dopisanie ipv6 i wszystko działa, prawidłowo a u innych usuniecie, ipv6 jak dla mnie to loteria.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Połączenie Wi-Fi lepsze od kabla


vdsl2 napisał(-a):

 dla mnie to loteria.


A ja myślę że to zależy od konfiguracji centali abonenckiej, choć tak do końca nie jestem przekonany.... 

  Jakiś powód musi być!