Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@tasiorski  szkoda, bo to była świetna okazja na załatwienie sprawy od razu i z fachowcem

Teraz koniecznie rozmawiaj z adm w czym jest problem i jak go rozwiążą 

Oni muszą znać stanowisko Orange w sprawie i nawet  wiedzieć, co powiedział technik 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego


@tasiorskinapisał(-a)

@agat13 według mapy zasięgu:

 

tasiorski_0-1659730628538.png

 


miejscowość zaczyna sie na literke R? 🤔
skoro opcja na mapie pokazuje do 1Gb/s to nie jest to popc3 (orange w 3 nie startował).
i tutaj na pewno nie dostaniesz informacji ile to jeszcze potrwa.
jeżeli zamówienie robiłeś przez sprzedawce z aktywnej czy przez salon to uderzaj do tej osoby.
więcej się dowiesz niż tutaj


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@PARANOJA tak zgadza sie, miejscowość na R i faktycznie nie POPC3 a POPC2. Prace ziemne były zakończone w kwietniu 2022r. Zamówienie złożone drogą internetową.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego


@tasiorskinapisał(-a)

@PARANOJA tak zgadza sie, miejscowość na R i faktycznie nie POPC3 a POPC2. Prace ziemne były zakończone w kwietniu 2022r. Zamówienie złożone drogą internetową.


no i teraz nikt Ci nie chce udzielić konkretnej informacji skoro zamówienie poszło przez www.
z tego co wiem to temat jest na tapecie i po prostu oczekuj na instalacje. nie masz wpływu na nic wiecej


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@tasiorski Jak weszli do garażu to teraz pytanie czy w bloku jest sieć wewnętrzna. Czy kable z mieszkań schodzą się w jednym punkcie czy tylko wychodzą na klatkę schodową. Takie rzeczy powinien ustalić projektant i odpowiedni dokument przekazać zarządcy budynku do akceptacji. Popytaj zarządcę jak jest na projekcie i będziesz wiedział o co chodzi. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@marder wszystkie kable sieciowe z mieszkań schodzą się w jednym punkcie na klatce schodowej. Zadałem pytanie zarządcy może cos się dowiem. Puki co zostało mi cierpliwie czekać do 16 wrzesnia bo taki jest kolejny termin instalacji.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@tasiorski jeśli tak jest to nie rozumiem dlaczego podwykonawca nie wybudował OPP w tym miejscu na klatce tylko w garażu? Monter teraz ma problem bo musi jakoś dosztukować brakujący odcinek i podejrzewam że piłeczka została odbita spowrotem do inwestycji aby dokończyli robotę. 

 

 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@marder: Z doświadczenia mogę napisać że problem z zasilaniem niektórych budynków wielorodzinnych w ramach POPC jest taki że nie ma projektów wykonawczych wewnątrzbudynkowych a wykonawca ma doprowadzić jedynie OPP/OSD (punkt styku z FTTH) do bliżej niesprecyzowanej części wspólnej uzgodnionej z zarządcą/administratorem/właścicielem budynku. Głównie są to piwnice czy garaże. Problem pojawia się jak w przypadku OP z wykonywaniem przyłączy do poszczególnych klientów w budynku bo okazuje się że nie ma wybudowanych pionów czy jak w tym wypadku połączenia z punktem styku sieci deweloperskiej z FTTH. Do wykonawcy inwestycji nie można tego cofnąć w ramach reklamacji gdyż swoje zadanie wykonał a nie w jego obowiązkach jest budowanie infrastruktury wewnątrzbudynkowej umożliwiającej wykonywanie przyłączy abonenckich (piony czy zwykły rurarz z rurek elektroinstalacyjnych). 

 

W mojej ocenie jedynym rozwiązaniem powyższej sytuacji (przez OPL) jest zlecenie lokalnemu PT (firmie podwykonawczej działającej dla operatora infrastruktury w zakresie dostarczania usług) budowy brakującej infrastruktury w ramach PKI (Ponadstandardowe Koszty Instalacji) czy dedykowanego kosztorysu, no chyba że rzeczywiście projekt powstał i przewidywał wykonanie infrastruktury umożliwiającej podłączanie poszczególnych abonentów to zostanie to cofnięte do inwestycji.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@NH35 Zadaniem projektanta jest rozeznanie jak wygląda sieć wewnetrzna w budynku i ustalenie z zarządcą gdzie będzie OPP. Dodatkowo powinien to konsultować z Orange. Nie po to płaci się podwykonawcy tyle kasy żeby później dodatkowo uruchamiać kasę z PKI. Ktoś ewidentnie czegoś niedopilnował albo wykonał niezgodnie z projektem.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@NH35 Z informacji które uzyskałem od zarządcy budynku wynika że istnieje projekt (zaakceptowany przez orange i przekazany wykonawcy). Instalacja została wykonana niezgodnie z tym projektem jednocześnie blokując przyszłą inwestycje. Światłowód w ziemi również idzie niezgodnie z projektem. Dowiedziałem się również że problem dotyczy także sąsiednich bloków. Myślę że orange próbuje wyegzekwować wykonanie instalacji we właściwy sposób przez wykonawce. Pozostaje tylko czekać